bukvinka
09.09.11,14:49
Je to správne, ak peniaze za deti v ŠKD odo mňa pýtajú - za september aj október - a mám to odovzdať 12. 9.? Ja zaplatím zo svojho napr. aj za dieťa, ktoré sa v októbri odhlási?
555555
09.09.11,16:29
Je to správne, ak peniaze za deti v ŠKD odo mňa pýtajú - za september aj október - a mám to odovzdať 12. 9.? Ja zaplatím zo svojho napr. aj za dieťa, ktoré sa v októbri odhlási?
Nikdy neplať zo svojich peňazí,nie je to správne,ani právne v poriadku.U nás máme v školskom poriadku jednu časť venovanú príspevku za škd.Rodičia musia zaplatiť do 10.dňa v príslušnom mesiaci,alebo môžu zaplatiť celý polrok naraz.
Ivenka
09.09.11,16:34
PS: Tento rok mi už syn do ŠKD nechodí ale...chcela som presne zaplatiť vopred, nedalo sa. Peniaze mi vrátili späť. A čo ma najviac dokazalo vytočiť? ŠKD ide v xxx deň o 12,00 na výlet. Dieťa ktoré nepôjde je potrebné vybrať si o 12,00. Kto mi vráti peniaze za 1/2 dňa ?
PS: Bola tu aj taká téma, že štrajk učiteľov - podporím nepodporím. A prečo a začo sa pýtam ?
A ešte jedno PS: Prečo mám platiť za obedy vopred v 11 aj za 12.mesiac a prečo mám platiť obedy za 5 aj za 6.mesiac vopred ?
brontosaurus
09.09.11,17:48
PS: Tento rok mi už syn do ŠKD nechodí ale...chcela som presne zaplatiť vopred, nedalo sa. Peniaze mi vrátili späť. A čo ma najviac dokazalo vytočiť? ŠKD ide v xxx deň o 12,00 na výlet. Dieťa ktoré nepôjde je potrebné vybrať si o 12,00. Kto mi vráti peniaze za 1/2 dňa ?
PS: Bola tu aj taká téma, že štrajk učiteľov - podporím nepodporím. A prečo a začo sa pýtam ?
A ešte jedno PS: Prečo mám platiť za obedy vopred v 11 aj za 12.mesiac a prečo mám platiť obedy za 5 aj za 6.mesiac vopred ?

Neviem kam chodí vaše dieťa do školy, ale asi tam máte dosť neštandardné pravidlá.
U nás sa ešte nikdy nestalo aby všetky oddelenia išli naraz na výlet. Ak malo niektoré z oddelení ŠKD naplánovaný výlet, tak deti ktoré sa ho nezúčastnili, ostali v inom oddelení ŠKD. Ak náhodou máte na škole len jedno oddelenie ŠKD, tak to by si malo naplánovať také činnosti po dohode s rodičmi.
To, že sa v 11. mesiaci platí aj za 12. mesiac je viac menej bežné aj na iných školách. Ide o to že do konca roka je potrebné odviesť všetky financie zriaďovateľovi a bežne sa stáva že od niektorých rodičov je problém dostať poplatok za ŠKD v riadnom termíne. Škola nie je firma ktorá si bežne počas januára funguje s decembrovým dátumom na faktúrach a tak podobne.
Ani som bežne nepočul že by sa za obedy platilo na mesiace vopred. U nás sa platí bežne na mesiac dopredu, čiže deti dostanú začiatkom mesiaca šek na obedy v danom mesiaci. Ak sa počas mesiaca odhlási, na ďalší mesiac platí o to menej, v tom nie je problém.
Ivenka
09.09.11,17:58
Vidím, že si z KE. Syn chodí na Krosniansku 2. A tak ako píšem ak bol v ŠKD tak ako bolo...vyberte si dieťa o 12,00 . A čo sa týa obedov platím vopred, teda platila som lebo už nechodí. Ale Oznam, že do 25. mám vyplatiť na nasledujúci mesiac, to je očurujúce. Skutočne ma udivujú poplatky v škole. To je to isté ako v obchode, idem, nakôpim, zaplatím..
brontosaurus
09.09.11,18:42
Vidím, že si z KE. Syn chodí na Krosniansku 2. A tak ako píšem ak bol v ŠKD tak ako bolo...vyberte si dieťa o 12,00 . A čo sa týa obedov platím vopred, teda platila som lebo už nechodí. Ale Oznam, že do 25. mám vyplatiť na nasledujúci mesiac, to je očurujúce. Skutočne ma udivujú poplatky v škole. To je to isté ako v obchode, idem, nakôpim, zaplatím..

Áno, som z Košíc a dokonca pracujem aj v ŠKD ako vychovávateľ, som síce rarita ale mňa táto práca baví a aj decká ma berú bez problémov, skôr by som povedal že iný im závidia že majú ako vychovávateľa mňa.
Na K2 nikoho nepoznám, čiže to neviem posúdiť aký tam majú systém. Aj ja niekedy bojujem s veternými mlynmi a tiež sa mi nie vždy darí, proste naše školstvo nie je zlé, ale má svoje muchy. Nehovoriac o tom že každá škola má svoj systém a veľakrát je dosť odlišný.
Ja ako rodič by som určite nesúhlasil s tým, keby mi povedali že si musím vybrať dieťa z ŠKD o 12-tej, lebo niekto chce ísť na výlet, ale ak by chceli tak si to vedia poriešiť, nemajú tam len jedno oddelenie ŠKD, čiže nevidím problém v tom aby bol v inom oddelení po zvyšok času.
Poplatky väčšinou stanovuje zriaďovateľ a tým je mesto Košice. Preto sa aj za ŠKD na všetkých košických školách platí 8,30 EUR. To proste škola nevie ovplyvniť a aj tak je stále problém že na nič nie sú peniaze. Nehovoriac o tom, že niekde sa ešte poplatky za ŠKD vyberajú v hotovosti, čiže vychovávateľky behajú s krabičkami s peniazmi a naháňajú deti aj 2 týždne aby zaplatili a bežne sa stáva aj to že rodič povie že teraz nemá z čoho, hospodárka sa potom hnevá a samozrejme že zlá je vychovávateľka.
U nás sa za ŠKD platí do 12-teho daného mesiaca a obedy by sa mali vyplatiť tiež už koncom predošlého mesiaca, alebo hneď na začiatku nového mesiaca. Ale nikdy sa neplatí na viac ako mesiac vopred.
555555
10.09.11,04:37
PS: Tento rok mi už syn do ŠKD nechodí ale...chcela som presne zaplatiť vopred, nedalo sa. Peniaze mi vrátili späť. A čo ma najviac dokazalo vytočiť? ŠKD ide v xxx deň o 12,00 na výlet. Dieťa ktoré nepôjde je potrebné vybrať si o 12,00. Kto mi vráti peniaze za 1/2 dňa ?
PS: Bola tu aj taká téma, že štrajk učiteľov - podporím nepodporím. A prečo a začo sa pýtam ?
A ešte jedno PS: Prečo mám platiť za obedy vopred v 11 aj za 12.mesiac a prečo mám platiť obedy za 5 aj za 6.mesiac vopred ?
Prepáčte mi otázku,a kam má dať vychovávateľka Vaše dieťa,keď ide s ostatnými na výlet a vaše dieťa nejde?Rady si my vychovávateľky necháme poradiť-a nemyslím to v zlom;)
Ivenka
10.09.11,05:54
asi tak ako píše brontosaurus, nechce sa mi veriť že z 3 oddielov kde je spolu asi 70 detí idú všetci na výlet, to je blbosť. Ale ja som to smerovala k tomu, že mi to prípada ako platenie nejakého paušálu. využiješ dobre, nevyužiješ Tvoj problém. Oni dávajú podmienky a ja sa musím prospôsobiť. Alebo poviem v práci viete deti idú na výlet, ja nechcem aby išiel na výlet alebo mám iný program od 15,00 kedy potrebujem syna mať doma tak potrebujem pol dňa dovolenky ?
brontosaurus
10.09.11,18:59
Prepáčte mi otázku,a kam má dať vychovávateľka Vaše dieťa,keď ide s ostatnými na výlet a vaše dieťa nejde?Rady si my vychovávateľky necháme poradiť-a nemyslím to v zlom;)

Nebojte sa, Vašu otázku nikto neberie v zlom. Tento portál je tu aj na to, aby sme si vedeli poradiť, či nájsť nejakú radu na to čo nás zaujíma.
Podľa mňa to nie je problém v tom prípade, že na škole pôsobí viacero oddelení. Ak jedno oddelenie ide na výlet, tak deti ktoré sa výletu nemôžu zúčastniť (ide s rodičom poobede na pohreb, majú naplánované poobede lekárske vyšetrenie, pripravuje sa na koncert a musí ísť do ZUŠ a pod.) a potrebuje si ho vybrať z ŠKD skôr ako by sa vrátili z výletu, ale nie skôr ako o 12-tej (nie každý sa vie uvoľniť stále v práci vždy keď to potrebuje) tak sa dieťa presunie na ten deň do iného oddelenia. Ja by som v tom nevidel žiaden problém. U nás v ŠKD to funguje bez problémov. Dva dni v týždni čakám s jednou skupinou detí čo majú 4 vyučovacie hodiny na tú druhú skupinu čo majú 5 vyučovacích hodín a až potom ideme na obed. Ak mi rodič oznámi že si potrebuje vybrať dieťa skôr, tak ho pošlem do iného oddelenia, s ktorým pôjde na obed skôr ako ostatný a je pripravené na ten čas kedy má byť. To isté je aj vtedy, keď ideme s deťmi na vychádzku a nevrátime sa skôr ako to dieťa musí odísť, tak ho presuniem do iného oddelenia a nechám rodičovi odkaz na nástenke. A funguje to bez problémov.
Ak na škole pôsobí len jedno oddelenie, tak navrhujem vždy nájsť nejakú dohodu s rodičom. Ak na škole máte počítačovú učebnu a tá je prístupná poobede pre žiakov a funguje aj ako otvorený klub, tak dieťa môže rodiča počkať tam. Ale verím že riešenie by sa vždy našlo.
Zasa na druhej strane je škoda ak by len pre jedno dieťa nemali ísť všetci ostatní na výlet a rodičia by to mohli rešpektovať. Všetky takéto akcie sú plánované dostatočne vopred, čiže ak rodič vie o tom že ŠKD pôjde o 3 týždne v utorok na výlet, tak si to napr. s pomocou starých rodičov, vie zabezpečiť aby ho vybrali z ŠKD skôr oni a odprevadili kam treba.
Ivenka
10.09.11,19:05
Bronto, máš pravdu to čo píšeš iba presne v tom je problém že je jedno či výlet je plaánovaný 1 týždeň alebo 3 vopred ale nech mi nikto nepovie, že 69 detí ide na výlet a iba jedno dieťa nie. Starý rodičia sú starý rodičia a kto ich nemá ? Apropo:je jasne oznamené: dňa xxxxxxx ideme na výlet, dieťa ktoré sa výletu nezúčastní je potrebné ho vyzdvihnúť o 12,00. Ešte existuje okolo toho nejaká omáčka ?
brontosaurus
10.09.11,19:32
Bronto, máš pravdu to čo píšeš iba presne v tom je problém že je jedno či výlet je plaánovaný 1 týždeň alebo 3 vopred ale nech mi nikto nepovie, že 69 detí ide na výlet a iba jedno dieťa nie. Starý rodičia sú starý rodičia a kto ich nemá ? Apropo:je jasne oznamené: dňa xxxxxxx ideme na výlet, dieťa ktoré sa výletu nezúčastní je potrebné ho vyzdvihnúť o 12,00. Ešte existuje okolo toho nejaká omáčka ?

No, v tomto Vašom prípade nastala asi malá chybička v dostatočnej komunikácii s rodičom. Je asi jednoduchšie napísať aby si tie deti čo nepôjdu na výlet rodičia vybrali z ŠKD, než aby sa hľadali rôzne možnosti kde nechať tieto deti. Za chybu považujem aj to, ak sa akcie ktoré majú narušiť bežný systém plánujú tesne pred ich uskutočnením.
Ak by som bol rodič, a tiež by mi oznámili napr. v štvrtok že deti pôjdu na ďalší týždeň v utorok na výlet a musím si to nejako zariadiť, tiež by som nebol rád. Takéto veci sa majú plánovať dostatočne vopred.
PS: s tými starými rodičmi to bol len príklad. Verím, že ak by ste to vedeli dostatočne vopred, vedeli by ste sa zariadiť, poprosiť napr. spomenutých starých rodičov, alebo nejakú kamarátku čo je napr. na rodičovskej dovolenke a v rámci vychádzky so svojim dieťaťom by vyzdvihla aj to vaše a by vám tým pomohla, alebo niekoho iného na koho sa viete spoľahnúť.
hažlinský
18.10.16,19:36
To nie je také jednoduché, pokiaľ daná osoba nemá písomný súhlas učiteľ by dieťa vydať nemal. Zaujala ma ale iná myšlienka, detské kluby organizujú výlety? To ako a kedy? S tým som sa nestretol. Vidím že kluby fungujú od rána do večera to je nepretržite? U nás funguje ráno nejakú hodinu hodinu a pol a potom skončením vyučovania do 16:30.