laco71
09.09.11,15:24
Zdravím.Podnikám v nakladnej doprave. Mám exekucie.Mám zablokovaný úcet od piatych exekutorov a zablokovaný prepis vozidiel. chcel by som predat vozidlá ,aby som vedel vyplatit exekuciu. Vie mi niekto poradit? Hlavne mi ide o to ,aby ja som jednal predaj ,lebo to podla mna kludne pokryje ex. Ale ked oni to spravia ,ani to nechcem dalej hovorit!
Braňo
09.09.11,13:37
Už by si konal protiprávne a prepis na nového majiteľa by mohol byť spochybnený a jeho auto odobraté exekútorom. Mohol si tak urobiť skôr, keď dlh neobsahoval poplatky exekútorovi.
laco71
09.09.11,13:50
ja nechcem to predat bez exekutorov . ja z tych chcem vyrovnat exekucie. to co by som mohol pred,to uz mi nepomoze ,za to zaplatim vyucné. ale kazdy mysli ,ze sa hospodarstvo sa zlepsi, a kým sme mali prepravy , tak sa to aj zlepsovalo trocha ,len zo dna na den sme stratili stalu prepravu , co mi platili po uskutocneni a z tych sa znizovali pomaly exekucie a sme mali na jazdenie.
iriska
10.09.11,09:39
nájdi záujemcu, pošli ho za exekútorom (alebo tam s ním zájdi), ktorý prvý blokuje auto a požiadajte ho, nech urobí dražbu auta, kde príde aj záujemca a auto si kúpi. Tento úkon však trvá nejakú dobu, lebo je treba urobiť znalecký posudok (samozrejme, že z výťažku sa bude platiť aj ten posudok). Inú možnosť momentálne nevidím.
riccado
10.09.11,13:40
alebo si najdi zaujemcu o to auto, z kupnej ceny (a moze byt vyplatena napr. aj na zaklade zmluvy o buducej zmluve) vyrovnaj vsetky exekucie a slusne poziadaj tych exekutorov o rychle odblokovanie na dopravnom inspektorate. a potom mozete zaevidovat noveho vlastnika.
hoci by si nakladal s majetkom podliehajucim exekuciam, nikto by sa do teba nepustil v pripade, ze to urobis rozumne a v prvom rade vyplatis vsetkych exekutorov. tym padom by ostali vsetci spokojni...
svetlik
10.09.11,15:18
Najdi kupca a uzavri kupnu zmluvu s odkladacou podmienkou ucinnosti, ktorou bude suhlas od opravnenych s odblokovanim auta. V kupnej zmluve bude sucasne dohodnuty sposob vyplatenia kupnej ceny - cez not. uschovu na ucty exekutorom a zvysok Tebe, inak - bohuzial ti to predaju za taku cenu, ze zaplaces.
Kupnu cenu do not. uschovy - sposob vyplatenia bude sucastou podmienok jej uvolnenia, tak bude chraneny kupujuci i opravneni.

Toto sa riesit da, uz som sa s tym stretol
iriska
10.09.11,16:48
No.... neviem, či by som sa púšťala do takého niečoho, keď tam je viac exekútorov. Keby bol jeden alebo dvaja, odporučila by som predaj z vlasnej iniciatívy aj ja, ale čo keď sa niektorý z exekútorov vzprieči... alebo počas dohadovania v existujúcich exekúciach sa vyskytne ďalšia blokácia. Kupujúci má prepis v nedohľadne a predávajúci (zároveň povinný) žalobu na krku.
svetlik
10.09.11,17:29
No.... neviem, či by som sa púšťala do takého niečoho, keď tam je viac exekútorov. Keby bol jeden alebo dvaja, odporučila by som predaj z vlasnej iniciatívy aj ja, ale čo keď sa niektorý z exekútorov vzprieči... alebo počas dohadovania v existujúcich exekúciach sa vyskytne ďalšia blokácia. Kupujúci má prepis v nedohľadne a predávajúci (zároveň povinný) žalobu na krku.

kupujuci je chraneny ulozenim prachov do not. uschovy, a preco by sa exekutor vzpriecil? ved mu ide o prachy a ak cela predajna cena postaci na pokrytie vsetkych exekucii, nema dovod.
Predavajuci tymto sposobom zalobu nebude mat na krku urcite, podpisanie zmluvy - vzhladom na odkladaciu podmienku to vylucuje. Navyse, odporovacia zaloba nesmeruje voci predavajucemu.