Palino978
09.09.11,18:42
Zdravim,

vedel by mi niekto poradit ako nezobrazit prazdne riadky v exceli ak vyberam udaje podla nejakeho kriteria.

V prikladam subor v exceli. V harku "data zdroj" mam data z ktorych do harku "vyber" podla zadaneho kryteria (zlta bunka) v tomto pripade A, vyberiem udaje prisluchajuce danemu vyberu. Avsak zobrazuju sa mi aj pradzne riadky.
Da sa to v exceli nejako nastavit tak aby mi nezobrazoval tieto prazdne riadky, ale len zobrazoval hodnoty podla "zltej bunky" iducich v riadkoch pod sebou?
Skusal som to podla FILTRA vyfiltrovat nezobrazovanim pradznych udajov, ale ak sa udaj v "zltej bunke" zmeni napr. na B tak to uz nefunguje.

dakujem za kazdu radu
marjankaj
09.09.11,16:51
.
Palino978
09.09.11,16:58
no to je ale to co som pisal, ze FILTROVAT to viem.
Ale ked zmenim udaj v "zltej bunke" tak sa musi znovu manualne FILTROVAT (znovu filter vsetko, a tom filter odfajknut prazdne...a az potom to ide.....ale .....). Neslo by to ale bez toho aby som znovu musel pouzit FILTER, aby to excel robil automaticky.
ivka70
09.09.11,16:59
Neviem sice, co sa takymto zvlastnym vyberom snazis urobit, ale nestaci si nahrat male makro, ktore nic ine neurobi, len tu vybratu tabulku usporiada od Z po A a to spustit vzdy po vybere?
Palino978
09.09.11,17:03
...no nie.. :) lebo z dat castejsie vyberam, a kazde kliknutie navyse ma brzdi, chcel so to viacej s automatizovat vybratim len jedneho udaju "zltej bunky"
ivka70
09.09.11,17:07
A prezradis, naco ma sluzit ten tvoj zvlastny vyber?
Palino978
09.09.11,17:11
....cely problem je v tom ze selektujem z hruba asi cca zo 7000 udajov a denne tam pribudne cca 50 udajov, problem je vtom ze ak si vyberiem nejaky udaj tak je mozne ze sa nachadza len v par pripadoch a mam tam vela prazdnych riadkov...a nechce sa mi stale FILTROVAT ak nieco potrebujem z toho rychle stiahnut a dalej rychle pouzit...
Palino978
09.09.11,17:15
...dalej tymto udajom pridelujem hodnotu 0 alebo 1 a nasledne sa farebne zmeni udaj bunky 0 na cervenu a 1 na zelenu. Ak mam uz prednastavene udaje tak si len prekliknem udaj "zltej bunky" a vizualne hned vidim to co potrebujem...a je to prehladnejsie ak to mam hned pod sebou bez pradznych riadkov..... tych kriterii a kliknuti je vela a preto tam ide o cas...
marjankaj
09.09.11,18:06
Tak skús toto.
Palino978
09.09.11,18:18
Tak skús toto.
..tak toto je super... je ktomu niekde aj nejaky manual ako to vytvorit?
marjankaj
09.09.11,18:30
..tak toto je super... je ktomu niekde aj nejaky manual ako to vytvorit?

Je to makro
Stlač ALT+F11 a objaví sa ti v Module1 toto



Sub Makro2()
Dim test As String
test = InputBox("Zadaj hodnotu, ktorú treba vyfiltrovať")
Range("C1").Value = test
Range("A:B").AutoFilter Field:=1, Criteria1:=test
End Sub
Palino978
09.09.11,18:40
Je to makro
Stlač ALT+F11 a objaví sa ti v Module1 toto
a da sa niekde nastavit rozsah udaov.. ak ich chcem rozsirit
marjankaj
09.09.11,18:52
Range("C1").Value = test
Range("A:B").AutoFilter Field:=1, Criteria1:=test


Rozsah je stlpce A až B
Filtruje sa podľa prvého stlpca
Hodnotu test zadávaš a tá sa skopíruje do bunky C1, aby ti fungovali vzorce.