Gabca
19.01.06,10:34
Prosim o pomoc, nema niekto vzor zmluvy o sprostredkovani predaja dopravneho prostriedku? alebo kupno predajnej zmluvy o predaji dopravneho prostriedku. prosiiiiiiiiim, surne, dakujem.
ekin
21.01.06,05:00
skusim ti tu prilepiť vzor, čo sa ti nehodí, vyskrtni, ale mysli na to, čo skutočne treba vedieť o kupovanom vozidle - ak sa jedná o skutočnú kúpu a nie iba do účtovnictva :)
rutha
10.06.06,16:04
Prosím o radu.Je potrebné oreroovať podpisy pri predaja auta? Alebo stačí preložiť originály?čO MI EšTE TREBA PRILOžI NA POLíCIU? Ďakujem Rutha.
rada
11.06.06,10:33
Prosím o radu.Je potrebné oreroovať podpisy pri predaja auta? Alebo stačí preložiť originály?čO MI EšTE TREBA PRILOžI NA POLíCIU? Ďakujem Rutha.

Overovať podpisy pri predaji MV ? Nie, pretože pri predaji motorového vozidla zákon nepredpisuje ani len písomnú kúpnu zmluvu. Doslova to necháva na rozhodnutí medzi kupujúcim a predávajúcim, teda predávajúci odovzdá MV a kupujúci zaplatí kúpnu cenu a prevezme MV. Tak je to zo zákona. Z praxe však každému odporúčam písomnú zmluvu minimálne s podstatnými náležitosťami potrebnými pre každý druh zmluvy, teda nielen pre kúpnu.
Čo treba na políciu - nie som si o všetkom istá takže radšej posúvam.:confused: