cherry11
10.09.11,06:27
Čaká nás cesta zo Starej Ľubovne do Krakova na letisko, môže niekto poskytnúť rady na čo počas nej treba dávať pozor, ako je to s diaľničnou známkou, príp.s platením mýta? Treba meniť eurá na zloté? Prosím o akékoľvek postrehy z nedávnych ciest, ďakujem za odpovede
Indeed
10.09.11,04:58
Zo Starej ľubovne do Červeného Kláštora /asi pred 2 mesiacmi,tam menili najhoršie useky ,je tam nový koberec/
Lysá nad Dunajcom prechod do PL,
ďalej do Noweho Targu, v meste na križovatke odbočiť do ľava , smer Krakow

ďalej po ceste E 77 /Zakopianka/do Krakowa , je to užasná cesta s dobrým povrchom,za Novým Targom s úžasnymi vyhliadkami na krajinu

v Krakowe už len sledovať smer LOTNISKO-AIRPORT

Diaľničné nálepky ako také v Polsku sa neplatia /teda aspoň ja o tom nič neviem/

Za Krakowom je dialnica E 40 spoplatnená mýtom myslím 6 zlotých, alebo 5 euro a vydavok je v zlotých

ale pokiaľ idete len na letisko,tak sa to vás netýka.

Na vyjazde z Krakowa je Mc Donald a okolo neho obrovské nákupné centrum, niečo podobné ako Optima v KE

ja platím všade kartou, nie je nutné meniť euro na zloté.

Radio doporučujem RMF-FM.
cherry11
10.09.11,07:20
Ďakujem za informácie, ešte mám otázku na cestu zo St.Ľubovne cez Mníšek nad Popradom, je lepšie ísť cez Červený Kláštor? Ďakujem
DanielaSL
10.09.11,08:43
Mám dojem, že cez Kláštor je to podstatne kratšie .... ak teda chceš ísť smer Nowy Targ a tak do Krakowa. Je vraj nejaká skratka, ale tou sme ešte nikdy nešli. Aj taxikár, čo tam vozieva , nám odporučil tú trasu ako máš v predchádzajúcom príspevku. Mňa táto cesta čaká 1.10.
Indeed
11.09.11,04:50
odpoved pre Danielu SĽ :

ja som z ineho kuta vych.Slovenska

no mám mapu a spomínanú trasu som prechadzal niekoľko x, teda viac ako 5 x

je to najkratšia trasa na dialnicu do nemecka
cherry11
11.09.11,12:27
pre Indeed : Aká je cesta z Lysej nad Dunajcom, okolo jazera do Debna v PL na napojenie cesty do Nového Targu? Dá sa ňou dobre prejsť? Ďakujem za trpezlivosť a ochotu
DanielaSL
11.09.11,12:41
Dá sa veľmi dobre ...
Indeed
11.09.11,17:32
Cestovanie by nemalo byť o 100 % naštudovaní trasy,

cestovanie je o objavovaní miest, kde sme ešte neboli,

cestovanie by malo byť dobrodružstvom.:)
cherry11
11.09.11,18:29
Žiaľ na cestovateľské zážitky asi nebude dosť času, teraz ideme len pre syna na letisko, na otočku, častejšie sme zvykli cestovať vlakom, aspoň takto chcem zistiť, aká cesta je pred nami :confused::)
Indeed
11.09.11,18:37
frekventovana ...
DanielaSL
11.09.11,18:43
Ale čo som išla naposledy niekedy vlani, tak je to slušná cesta...netreba mať obavy a ja ako spolujazdec vnímam aj pekné okolie....
cherry11
14.09.11,10:41
Tak sme sa úspešne vrátili z Krakova, cesta bola v pohode, užili sme si aj krásnu krajinu okolo, v Poľsku akurát opravujú dosť veľa ciest, ale dá sa prejsť dobre, len je samozrejme znížená rýchlosť. Ďakujem všetkým za rady.
DanielaSL
14.09.11,10:51
Dobre že si napísala, my ideme na lietadlo v októbri, tak aspoň viem, že to bude pomalé a treba ísť s časovou rezervou ..aby sme ho náhodou nezmeškali.....
pivko
27.11.11,12:46
Info pre cestovateľov.
V poslednej dobe som si začal všímať ceny zájazdov exotika , odlet Krakow . Ceny oproti SK cestovkám pri terajšom kurze zlotufky cca o 30% lacnejšie.
veronikasad
27.11.11,16:42
Na hornej lište Porady máš inzerciu, zadaj si ponuku tam. Nepíš do tém ...
tula24
30.04.13,18:17
...cestovat do Kr
tula24
30.04.13,18:17
...cestovat do Kr
tula24
30.04.13,18:20
zásadne tam vlastnym autom nechodim, vyuzivam sukromnu firmu na prepravu osob a som spokojna...maju dobre ceny a hlavne nedriem auto na nasich uplne skvelych cestach, bez jedineho vytlku :) pozrite si www.poprad-krakow.sk