thorheimdall666
10.09.11,17:16
Dobry den.

chcem sa opytat ci je mozne pracovat v dvoch zamestnaniach, resp. mat dva hlavne pracovne pomery, ked sa mi presne prekryvaju ranne a poobedne smeny a pracoval by som po skonceni jednej na druhej... Dakujem za informacie....
svetlik
10.09.11,15:20
Jasne, pokial rozvrhnutie pracovnych zmien v jednotlivych tyzdnoch bude nadvazovat a nie kolidovat (+ tyzden - zamestnavatel A ranna zmena, zam. B poobedna, 2 druhy tyzden zam. A poobodena a zamestnavatel B ranna a stihnes nastup do prace vcas, urcite mozes.
Mila123
10.09.11,15:21
Dobry den.

chcem sa opytat ci je mozne pracovat v dvoch zamestnaniach, resp. mat dva hlavne pracovne pomery, ked sa mi presne prekryvaju ranne a poobedne smeny a pracoval by som po skonceni jednej na druhej... Dakujem za informacie....

ani prílišná aktivita nie je zakázaná.....ak stíhaš......neboj, za to nezatvárajú.....
thorheimdall666
10.09.11,15:33
Dakujem velmi pekne za nazory, niesom moc znaly personalistiky tak som vdacny za kazdu radu...nech sa dari Poradakom...
mzdarka renca
10.09.11,16:39
Dobry den.

chcem sa opytat ci je mozne pracovat v dvoch zamestnaniach, resp. mat dva hlavne pracovne pomery, ked sa mi presne prekryvaju ranne a poobedne smeny a pracoval by som po skonceni jednej na druhej... Dakujem za informacie....

Zákonník práce nepozná hlavný pracovný pomer, ale len pracovný pomer. Pracovný pomer môže byť uzatvorený na plný úväzok, alebo skrátený úväzok.

Ak budeš stíhať, môžeš mať aj uzatvorených viac pracovných pomerov, či už na plné úväzky 40 hod./týždeň, alebo aj na skrátené úväzky.

V prípade práceneschopnosti budeš mať napr. nárok na nemocenskú dávku zo všetkých pracovných pomerov. Taktiež zo všetkých PP sa odvádza poistné na starobné (ráta sa ti to do dôchodku) a invalidné poistenie (počíta sa v prípade priznania invalidného dôchodku), zdravotné poistenie, poistenie v nezamestnanosti.

Vždy je výhodnejšie pre zamestnanca pracovať za základe pracovnej zmluvy ako na základe niektorej z dohôd.
Tamila
10.09.11,18:29
Tu len doplním, že pri práceneschopnosti treba mať vystavený od lekára na každý pracovný pomer zvlášť doklad o PN.
thorheimdall666
11.09.11,08:01
To by som ani nevedel, dakujem aj mzdarkam ze poskytli info co robit v pripade PN atd...
miriza
16.09.11,05:44
Prosím Vás môže mať pracovník uzatvorený pracovný pomer v našej spoločnosti na 8 hodín a v inej firme na 4 hodiny. U nás pracuje ako skladník v tej druhej firme bude pracovať ako kurič. Jedná sa o pracovníka - invalidného dôchodcu. Čo som si tu čítala, tak mi vychádza že môže, len radšej si to overím. Vďaka.
Tweety
16.09.11,05:45
Prosím Vás môže mať pracovník uzatvorený pracovný pomer v našej spoločnosti na 8 hodín a v inej firme na 4 hodiny. U nás pracuje ako skladník v tej druhej firme bude pracovať ako kurič. Jedná sa o pracovníka - invalidného dôchodcu. Čo som si tu čítala, tak mi vychádza že môže, len radšej si to overím. Vďaka.
Áno, samozrejme, že môže.
veronikasad
16.09.11,05:48
Prosím Vás môže mať pracovník uzatvorený pracovný pomer v našej spoločnosti na 8 hodín a v inej firme na 4 hodiny. U nás pracuje ako skladník v tej druhej firme bude pracovať ako kurič. Jedná sa o pracovníka - invalidného dôchodcu. Čo som si tu čítala, tak mi vychádza že môže, len radšej si to overím. Vďaka.
Invalid, ktorý vládze pracovať 12 hod. denne je naozaj invalid ?
miriza
16.09.11,05:49
Ďakujem
miriza
10.10.11,05:21
Spracovala som mzdy za september, kde som mala u jedného pracovníka 2 pracovné pomery. Mám otázku, má aj v našej firme nárok na dovolenku a platené sviatky keď pracuje len 10 hodín týždenne?
Tweety
10.10.11,05:22
Spracovala som mzdy za september, kde som mala u jedného pracovníka 2 pracovné pomery. Mám otázku, má aj v našej firme nárok na dovolenku a platené sviatky keď pracuje len 10 hodín týždenne?
A prečo by nemal mať?
miriza
10.10.11,05:25
Len sa pýtam, ešte som taký prípad nemala.
gagga
10.10.11,06:24
dobry den, poprosim o radu s podobnym problemom, momentalne som na rodicovskej dovolenke, stale vedena ako zamestnanec na TPP s dobou neurcitou - je teda mozne pracovat mimo povodneho zamestnavatela na skrateny uvazok v inej institucii, pricom by mi ostal i rodicovsky prispevok do troch rokov dietata? za blbovzdornu odpoved dakujem, predsa len dlhsia vyluka zo zamestnania zanechala svoje stopy :)
Tweety
10.10.11,06:36
dobry den, poprosim o radu s podobnym problemom, momentalne som na rodicovskej dovolenke, stale vedena ako zamestnanec na TPP s dobou neurcitou - je teda mozne pracovat mimo povodneho zamestnavatela na skrateny uvazok v inej institucii, pricom by mi ostal i rodicovsky prispevok do troch rokov dietata? za blbovzdornu odpoved dakujem, predsa len dlhsia vyluka zo zamestnania zanechala svoje stopy :) Môžeš pracovať aj popri poberaní RP. A rovnako môžeš aj u iného zamestnáv..
gagga
10.10.11,08:42
dakujem za promptnu odpoved :)
Lubica.h
01.11.11,13:54
Dobrý deň, chcem sa spýtať k PN pri dvoch pracovných pomeroch: Zamestnanec mi doniesol Pn, vystavenú na druhého zamestnávateľa. Vyzvala som ho, aby doniesol PN vystavenú aj na našu firmu. Zatiaľ nič. Zajtra robím výplaty. Uvediem do evidencie času , že je zamestnanec PN a však Pn nepreplatím. Je to správne? A keď prinesie Pn aj pre mňa, môžem mu ju spätne vyplatiť v nasledujúcom mesiaci a nemusím prihliadať na max. VZ, nakoľko neviem, v akej sume mu bude vypaltená dávka od druhého zamestnávateľa? Ďakujem.
Tamila
01.11.11,14:10
Dobrý deň, chcem sa spýtať k PN pri dvoch pracovných pomeroch: Zamestnanec mi doniesol Pn, vystavenú na druhého zamestnávateľa. Vyzvala som ho, aby doniesol PN vystavenú aj na našu firmu. Zatiaľ nič. Zajtra robím výplaty. Uvediem do evidencie času , že je zamestnanec PN a však Pn nepreplatím. Je to správne? A keď prinesie Pn aj pre mňa, môžem mu ju spätne vyplatiť v nasledujúcom mesiaci a nemusím prihliadať na max. VZ, nakoľko neviem, v akej sume mu bude vypaltená dávka od druhého zamestnávateľa? Ďakujem.

Ty ani nemôžeš prihliadať na max. VZ, preto má tie dve PN, že mu každý zamestnávateľ vypočíta takú náhradu príjmu za PN, ako mu vyjde. Tak isto dostane vyplatené zo SP dve PN.
Lubica.h
01.11.11,14:14
Ďakujem , čiže keď prinesie PN.ku, tak ju preplatím a aj následne odošlem na SP spolu s potvrdením, nakoľko mu stále trvá. Ale bez papiera v tejto výplate dávky nevyplatím, kedže ešte nemám na základe čoho.
Tamila
01.11.11,14:17
súhlasím, musí ti doniesť vystavenú PN
Lubica.h
01.11.11,14:26
Ešte raz dík, skúsim ho ešte urgovať:)...
anka1
08.11.11,09:31
Poprosím Vás o radu. Zamestnanec, s trvalým pobytom v ČR, zamestnaný v SR spoločnosti, poistený v SR zdravotnej poisťovni, žije v SR, sa chce zamestnať aj v Čechách. Bude povinný odvádzať zdravotné poistenie aj v ČR? Podľa mňa môže byť poistený iba v jednej poisťovni. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem
anka1
10.11.11,08:33
Poprosím Vás o radu. Zamestnanec, s trvalým pobytom v ČR, zamestnaný v SR spoločnosti, poistený v SR zdravotnej poisťovni, žije v SR, sa chce zamestnať aj v Čechách. Bude povinný odvádzať zdravotné poistenie aj v ČR? Podľa mňa môže byť poistený iba v jednej poisťovni. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem
KEJKA
10.11.11,08:45
v ZP môže byť ozaj len v jednej, čo viem ja.
zk24
10.11.11,08:48
Poprosím Vás o radu. Zamestnanec, s trvalým pobytom v ČR, zamestnaný v SR spoločnosti, poistený v SR zdravotnej poisťovni, žije v SR, sa chce zamestnať aj v Čechách. Bude povinný odvádzať zdravotné poistenie aj v ČR? Podľa mňa môže byť poistený iba v jednej poisťovni. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem

Povinne poistený iba v jednej. Keďže si určil stredisko záujmov slovensko (usudzujem, kedže sa platia odvody do slovenskej ZP), tak jeho český zamestnávateľ bude povinný prihlásiť ho na slovensko do ZP a platiť odvody do našej ZP podľa našej legislatívy. Albo sa vráti do českej poisťovne a slovenský zamestnávateľ bude platiť odvody do českej poisťovne...

Moj názor
KEJKA
10.11.11,09:00
alebo uzavrie dohodu, z ktorej nie sú povinné odvody do ZP?
anka1
07.12.11,08:52
[QUOTE=zk24;1890970]Povinne poistený iba v jednej. Keďže si určil stredisko záujmov slovensko (usudzujem, kedže sa platia odvody do slovenskej ZP), tak jeho český zamestnávateľ bude povinný prihlásiť ho na slovensko do ZP a platiť odvody do našej ZP podľa našej legislatívy. Albo sa vráti do českej poisťovne a slovenský zamestnávateľ bude platiť odvody do českej poisťovne...

Takže český zamestnávateľ sa bude musieť prihlasiť do slovenskej ZP, že bude zamestnávať zamestnancov a odvadzať z príjmu ktory bude mať v ČR do SR poisťovne odvody? Nejako som z toho domotaná.
zk24
07.12.11,09:50
Ano.
KEJKA
20.03.12,06:56
táto téma sa mi akosi vidí najvhodnejšia na moju otázku
zamestnanec má v sro HPP aj DVP.
HPP-pracuje len 1 deň v týžni a teraz pri RZD som si všimla, že má v mzdovom liste za oktober uvedených len 30 dní, nie 31
v ten mesiac bol akurát PN-preplácala som mu ten jeden deň PN (27.10.).
31.10. pripadlo na jeho nepracovný deň.
podľa mňa by mal byť v ZP vedené aj pri takýchto skutočnostiach 31 dní.
Mám pravdu?
KEJKA
20.03.12,08:22
posúvam
KEJKA
20.03.12,16:43
táto téma sa mi akosi vidí najvhodnejšia na moju otázku
zamestnanec má v sro HPP aj DVP.
HPP-pracuje len 1 deň v týžni a teraz pri RZD som si všimla, že má v mzdovom liste za oktober uvedených len 30 dní pre ZP, nie 31
v ten mesiac bol akurát PN-preplácala som mu ten jeden deň PN (27.10.).
31.10. pripadlo na jeho nepracovný deň.
podľa mňa by mal byť v ZP vedené aj pri takýchto skutočnostiach 31 dní.
Mám pravdu?
HPP je trvalý pracovný pomer, len miesto 1 hod denne si odpracuje 5 hod. v jednom dni týždenne.
ZP z HPP by mal mať pokryté v úplnosti.
Ak mám pravdu, ako dosiahnem, aby program vykázal 31 dní? /OLYMP z Krosu/
KEJKA
20.03.12,21:51
posúvam, prosíííííím.......................
Paula
20.03.12,22:15
Lidka, mám pracovníčku na 1 deň v týždni. V novembri bola PN od 1. do 20.11 a v mzdovom liste mi ukazuje počet dní ZP 10 dní.
KEJKA
21.03.12,06:23
takže by to mohlo byť v poriadku? myslela som že ak prvých 10 dní platí zam-eľ, tak sa zo ZP nevylučuje. Nemám s týmto skúsenosť, tak som sa vyplašila.
Paula
21.03.12,07:08
Po pravde, nebyť Tvojej otázky, ani som si nevšimla tie dni. Až keď som včera nakukla do mzd. listu . Je to počet dní, za ktoré sa odvod ZP vymeral.