stifle
10.09.11,17:44
Potreboval by som poradiť.
Som zamestnanec na plnom invalidnom dôchodku,a plánujem skončiť pracovni pomer dohodov,a vytvoriť chranenu dielňu. Potreboval som poradiť ako na to.
Počul som že sa musim registrovať na urade prace,a absolvovať 3 mesačny pripravny podnikatelský kurz a až po jeho dokončeni môžem požiadať o prispevok na zriadenie chranenej dielne. :( Za odpoveď Ďakujem.
zalobaba
10.09.11,17:13
Potreboval by som poradiť.
Som zamestnanec na plnom invalidnom dôchodku,a plánujem skončiť pracovni pomer dohodov,a vytvoriť chranenu dielňu. Potreboval som poradiť ako na to.
Počul som že sa musim registrovať na urade prace,a absolvovať 3 mesačny pripravny podnikatelský kurz a až po jeho dokončeni môžem požiadať o prispevok na zriadenie chranenej dielne. :( Za odpoveď Ďakujem.

Nemáš správne info a pletieš tu dve rôzne veci. Chránenú dielňu (alebo chránené pracovisko)je možné zriadiť dvoma spôsobmi:
- podľa § 55 zákona č. 5/2004 - tzn. bez nároku na príspevok
- podľa § 56 zákona č. 5/2004 - tzn. s nárokom na príspevok

Podmienkou pri oboch je, že zamestnanec pracujúci v CHD musí byť pred jej založením registrovaný na ÚP v evidencii uchádzačov o zamestnanie, dĺžka evidencie nie je rozhodujúca a nie je potrebné absolvovať žiadny kurz.
stifle
10.09.11,17:33
Tuto informáciu mam poskytnutu priamo z ÚP v Starej Ľubovni kde my tvrdia že musím mat spravený kurz,(viem že ten kurz absolvuju živnostinci ktory žiadaju o finančny prispevok ).a až tak možem žiadať o zriadenie chranenej dielne.
Maju pravdu???? na zaklade čoho môžem argumentovať to že kurz nemusim absolvovať.
Samozrejme mam umysel zriadiť chranenu dielnu s poskytnutim prispevku.
Danielle369
11.09.11,04:57
zalobaba
11.09.11,17:52
Tuto informáciu mam poskytnutu priamo z ÚP v Starej Ľubovni kde my tvrdia že musím mat spravený kurz,(viem že ten kurz absolvuju živnostinci ktory žiadaju o finančny prispevok ).a až tak možem žiadať o zriadenie chranenej dielne.
Maju pravdu???? na zaklade čoho môžem argumentovať to že kurz nemusim absolvovať.
Samozrejme mam umysel zriadiť chranenu dielnu s poskytnutim prispevku.


Ty máš zrejme záujem získať aj príspevok na podnikanie (ktorý nemá nič spoločné so zriadením chránenej dielne). Tam je skutočne podmienkou evidencia na ÚP uchádzača o zamestnanie min 3 mesiace a absolvovanie kurzu. všetko je celkom pekne rozpísané v článku, ktorý pridal dan, za čo ho chválim :)
veronikasad
11.09.11,17:56
Indeed
11.09.11,17:56
Ono to naozaj nema so sebou nič spoločne, ale všetko so všetkým súvisí

ako v rozprávke o sliepočke,čo zháňala vodu, či zrno zháňala ??

Kurz: Zakladam svoj vlastný podnik - podnikateĺský zámer - príspevok na začatie podnikania - realizacia, resp. pokus o realizaciu podn.zámeru
Indeed
11.09.11,18:04
a najvelkolepejšia časť tejto story- SKRACHOVANIE
stifle
12.09.11,02:24
no vždy je to risk ,ale keby takto každy rozmyšlal tak neviem kde by sme všetci skončili
niekto chce zarabaŤ miliony nekomu stači aby prežil....robim to z nudze nie ani tak koli vidine zarobku

ale musim suhlasiť že su aj takych čo dostali prispevok..a svoje podnikanie poriadne ani nevideli okrem papiera