dusan333
11.09.11,07:22
Ahojte.
Aj vďaka vám,a porade som si už plemeno vybral a teraz vás chcem požiadať o meno.
Malo by to byť meno nejakej statočnej šľachetnej rozprávkovej bytosti , hrdinu, zvieraťa...
Nechám na Vás.
Ani by som vás stým neobťažoval, ale prečítal som veľmi málo rozprávok a ...
Bude to meno pre vlčiaka. Verím, že ma zasa niekto z vás inšpiruje.

Ďakujem pekne.
Mila123
11.09.11,05:25
a jeho pohlavie?
rudopp
11.09.11,05:27
Ahojte.
Aj vďaka vám,a porade som si už plemeno vybral a teraz vás chcem požiadať o meno.
Malo by to byť meno nejakej statočnej šľachetnej rozprávkovej bytosti , hrdinu, zvieraťa...
Nechám na Vás.
Ani by som vás stým neobťažoval, ale prečítal som veľmi málo rozprávok a ...
Bude to meno pre vlčiaka. Verím, že ma zasa niekto z vás inšpiruje.

Ďakujem pekne.

Tvoje starosti a Rothschieldovo konto - to by sa žilo :D.
220870
11.09.11,05:45
alaya1
11.09.11,05:46
http://psickari.sk/psie-mena

tak to si asi naozaj mas vybrat sam...
verkaz
11.09.11,06:48
Pozri sa na svojho psíka a určite ta napadne najvhodnejšie meno.
pafendorf
11.09.11,06:53
Daj mu meno ACHILES ;)
TomasHC
11.09.11,08:59
Šani :)
rudopp
11.09.11,09:50
Šani :)

Puňto
Bodrík (to je z rozprávky)
Ice dive
11.09.11,10:58
Komisár Rex:D:D:D:D
rudopp
11.09.11,11:01
Komisár Rex:D:D:D:D

Chcel meno (hodnosť netreba:D ).
buchač
11.09.11,11:04
Ahojte.
Aj vďaka vám,a porade som si už plemeno vybral a teraz vás chcem požiadať o meno.
Malo by to byť meno nejakej statočnej šľachetnej rozprávkovej bytosti , hrdinu, zvieraťa...
Nechám na Vás.
Ani by som vás stým neobťažoval, ale prečítal som veľmi málo rozprávok a ...
Bude to meno pre vlčiaka. Verím, že ma zasa niekto z vás inšpiruje.

Ďakujem pekne.

...čistokrvný alebo nie ...?

...mňa do toho osobne nič , no pri chovnom psovi musíš určité pravidlá zachovať - meno nevynímajúc...teda , ak ho chceš aj raz týmto smerom ísť ...

Aby sme si rozumeli ...keď pes nemá papiere , žiaden normálny chovateľ nepripustí pripustenie ...;)
Ice dive
11.09.11,11:15
Chcel meno (hodnosť netreba:D ).
no ale nech má psík aj motiváciu, na povýšenie:D
jobobe
11.09.11,11:16
http://www.smelik.sk/images/simi/vlciak.jpg Onur
- Amor
- Roky/Riky
- Rony/ Reny
- Forest
- Nero
- Belo
- Piťu
dusan333
11.09.11,12:01
Ďakujem všetkým, aj za pobavenie. Chcem psa. Mal som na mysli také mená ako Herkules, Tarzan... Ale tých už poznám a nič lepšie mi nenapadá.
Čistokrvný nemusí byť, ale môže. Orieškovia majú aj tak vždy niečo navyše, akýsi ďalší zmysel. Môžete sa spýtať ľudí, väčšina sa v tomto zhoduje.
allgreen
11.09.11,12:08
daj mu meno Kaviri, to je z knizky Tarzanove selmi,r.v. cca 1963
Nasiel som ju za skrinou a nedavno precital,nieco upne ine ako terajsie knihy :D
dusan333
11.09.11,12:21
Tvoje starosti a Rothschieldovo konto - to by sa žilo :D.

Veľmi dobrý postreh.
Úprimne ďakujem aj zaň. Ale v skutočnosti výber mena pri strážcovi domu je dosť dôležitý. Nechcem však zbytočne dramatizovať.
Mám vo svojich skúsenostiach odpozorovaný dosť veľký vplyv mena aj na psa ktorý pod jeho "ochranou" rastie, ale aj na ľudí, ktorý sa s tým psom stretajú.
Meno strážcu má vyvolávať každopádne rešpekt.
Lenže predstavte si vlčiaka Bodríka...
A o to mi ide. Nie je problém vybrať si meno so zvieracieho kalendára, ja som chcel počuť, vaše nápady.
Keď poviete Herkules, zlý sa zháčia, boja a dobrý nemajú dôvod, lebo "poznajú" predsa Herkula, vedia, že dobrým neublíži. A tak ďalej.
Indiáni by mi možno rozumeli...
BIZAL
11.09.11,12:35
Ipsen pre fenu
Wuster pre psa
buchač
11.09.11,13:22
.... že ....bobino ....????...:rolleyes:
Daniela1010
11.09.11,15:42
a čo takto ACHAB ?
BIZAL
11.09.11,16:02
a čo takto ACHAB ?

OCHAB...doma:D
Zitulda
11.09.11,16:10
...a ak vlčiak tak môžu byť mená KASTOR, alebo AJAX, ale to sa iba mne páči:) Ty si musíš sám vybrať.
Zitulda
11.09.11,16:27
My v rodine máme tiež riešime problém "meno psíka". Moja vnučka sa pre alergiu musela vzdať kocúrika a už jej krstný oco kúpil psíka. Má malého 7-týždňového psíka - mini čivavu. Zlaté drobča, ale ona mu dala meno "DEXTER" nám mu to meno nesedí a nechce pripustiť ani to, aby sme ho volali DEXY. Nooo, ale vysvetliť si to, že znie tvrdo to meno pre také škvŕňa si nedá a zatiaľ čo sme spomínali nič:( Už som jej aj ukázala linky čo tu pridali Anton Meszároš a alaya tak uvidíme.
Ice dive
11.09.11,16:33
Veľmi dobrý postreh.
Úprimne ďakujem aj zaň. Ale v skutočnosti výber mena pri strážcovi domu je dosť dôležitý. Nechcem však zbytočne dramatizovať.
Mám vo svojich skúsenostiach odpozorovaný dosť veľký vplyv mena aj na psa ktorý pod jeho "ochranou" rastie, ale aj na ľudí, ktorý sa s tým psom stretajú.
Meno strážcu má vyvolávať každopádne rešpekt.
Lenže predstavte si vlčiaka Bodríka...
A o to mi ide. Nie je problém vybrať si meno so zvieracieho kalendára, ja som chcel počuť, vaše nápady.
Keď poviete Herkules, zlý sa zháčia, boja a dobrý nemajú dôvod, lebo "poznajú" predsa Herkula, vedia, že dobrým neublíži. A tak ďalej.
Indiáni by mi možno rozumeli...
ak to vidíš tak, tak daj mu meno Usama Bin Ladin a celé USA sa ho bude báť..:D:D:D tarzan a herkules... sú také čajíčkové mená rozprávkových bytostí a kadejaký nevzdelanec ich ani nemusí poznať... zato takého Usamu poznajú snáď všetci...:D:D:D
dusan333
11.09.11,18:13
a čo takto ACHAB ?

Zaujímavé, ale nič si pod tým nedokážem predstaviť.To by som ho skôr volal ARAK to je po cigánsky pozor, to je veľmi výstižné. Meno ACHILES by mu určite dodalo na rýchlosti. Keď poviete ŠIDLO tak si predstavíte niečo ostré...
Ale ACHAB je pre mňa neznámy pojem. Asi tak.
Indeed
11.09.11,18:16
ja som na vlastne uši počul ako jeden pes posluchal na meno

" zurinda "
Indeed
11.09.11,18:19
mne sa najviacej páčil Muttley

pogooglite

a uvidite ,že sa zapáči aj Vám

yeh,yeh,yeh.yeh....
dusan333
11.09.11,18:21
My v rodine máme tiež riešime problém "meno psíka". Moja vnučka sa pre alergiu musela vzdať kocúrika a už jej krstný oco kúpil psíka. Má malého 7-týždňového psíka - mini čivavu. Zlaté drobča, ale ona mu dala meno "DEXTER" nám mu to meno nesedí a nechce pripustiť ani to, aby sme ho volali DEXY. Nooo, ale vysvetliť si to, že znie tvrdo to meno pre také škvŕňa si nedá a zatiaľ čo sme spomínali nič:( Už som jej aj ukázala linky čo tu pridali Anton Meszároš a alaya tak uvidíme.

Dexter je meno skutočne pre väčšieho psa, taký Boxer, alebo Dalmantín, alebo aj Kokršpaniel, či Foxteriér...?

Na druhej strane to možno vnučka cíti správne, pretože, keď už je psíček taký drobnučký, tak nech ho aspoň to tvrdé meno ochráni! Niečo ako brnenie.
Veru zdá sa, že sa máme čo od tých detí učiť.
Vďaka za postreh.
dusan333
11.09.11,18:23
Lenže mutley sa okamžite rýmuje s útly. Keď to zle vyslovíte, alebo tichšie, alebo... veľa ľudí môže počuť práve útly...
dusan333
11.09.11,18:25
mne sa najviacej páčil Muttley

pogooglite

a uvidite ,že sa zapáči aj Vám

yeh,yeh,yeh.yeh....


Lenže Mutley sa okamžite s pamäti, rýmuje s útly, keď náhodou zle započujeme, prepočujeme.
Zitulda
11.09.11,18:26
dusan 3333...ale ja ťa už naozaj nechápem, ale zdá sa mi že veľa vymýšľaš, alebo nemáš čo robiť a robíš si srandu ?
A rudoop mal naozaj pravdu ! Musím uznať!
Ináč pre info:- ACHAB - tak sa volal kapitán lode poľujúcej na veľryby z filmu " Biela veľryba". Pozri si a zistíš aké mal vlastnosti:))))
dusan333
11.09.11,18:27
...a ak vlčiak tak môžu byť mená KASTOR, alebo AJAX, ale to sa iba mne páči:) Ty si musíš sám vybrať.

Sú to dobré mená, ale nerozumiem im, neviem čo vyjadrujú, nepoznám takých hrdinov... a myslím si že tak bude na tom väčšina ľudí.
buchač
11.09.11,18:27
Zaujímavé, ale nič si pod tým nedokážem predstaviť.To by som ho skôr volal ARAK to je po cigánsky pozor, to je veľmi výstižné. Meno ACHILES by mu určite dodalo na rýchlosti. Keď poviete ŠIDLO tak si predstavíte niečo ostré...
Ale ACHAB je pre mňa neznámy pojem. Asi tak.

....jáááj ...dik šun dilino ...:rolleyes:

Me phenav ....Tu nadžanes...???

...pozor - ARA ...:rolleyes:


So peske pal oda gondoľines....?;):rolleyes:
dusan333
11.09.11,18:30
dusan 3333...ale ja ťa už naozaj nechápem, ale zdá sa mi že veľa vymýšľaš, alebo nemáš čo robiť a robíš si srandu ?
A rudoop mal naozaj pravdu ! Musím uznať!
Ináč pre info:- ACHAB - tak sa volal kapitán lode poľujúcej na veľryby z filmu " Biela veľryba". Pozri si a zistíš aké mal vlastnosti:))))

V poriadku, nevidel som ten film, ale potom je to celkom niečo iné, potenciálne. Ďakujem. Robiť čo mám už musím ísť spať lebo o 3.00 vstávam.
Chcel so iba na príkladoch všetkým vysvetliť o čo mi ide a prečo...
dusan333
11.09.11,18:31
....jáááj ...dik šun dilino ...:rolleyes:

Me phenav ....Tu nadžanes...???

...pozor - ARA ...:rolleyes:


So peske pal oda gondoľines....?;):rolleyes:

Nerozumiem?
Indeed
11.09.11,18:32
Lenže Mutley sa okamžite s pamäti, rýmuje s útly, keď náhodou zle započujeme, prepočujeme.


V angličtine sa vyslovuje : "matly"
buchač
11.09.11,18:33
Nerozumiem?

...tak potom nevrav , že ako sa povie po cigánsky " pozor " .....:rolleyes:
dusan333
11.09.11,18:34
ak to vidíš tak, tak daj mu meno Usama Bin Ladin a celé USA sa ho bude báť..:D:D:D tarzan a herkules... sú také čajíčkové mená rozprávkových bytostí a kadejaký nevzdelanec ich ani nemusí poznať... zato takého Usamu poznajú snáď všetci...:D:D:D

Pozor na extrémy, alebo zlatá stredná cesta!
osky
11.09.11,18:34
mne sa moj sen o psovi splnil do bodky-raz sa mi snivalo,ze budem mat chlpateho cierneho psa a bude sa volat Oskar-pri tom toto meno sa mki nepaci ale k tomu psovi zo sna sedelo ako uliate.nevedela som si k nemu ine predstavit.o rok na to mi kamoska ponukla psika-tot moj pes zo sna,skoro som spadla z noh.
moj Oskar je uz 11-rocny ujko,stredny bradac a to meno mu fakt sedi.podla neho som si dala aj to prmenie,ze OSKY;)

no ale napriklad moj bratranec ma trpaslicieho jazvecika a dal mu meno Golem.:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:pes ledva po clenky.....no sranda.

pre vlciaka sa hodi napriklad Aron,Apolon,Tito,Titan,Dido,Jupiter,Nero,Cezar
Indeed
11.09.11,18:35
neviem sem prilepiť odkaz na video Dastardley a Muttley

neurobi to niekto za mna ?

Dakujem.
dusan333
11.09.11,18:38
...tak potom nevrav , že ako sa povie po cigánsky " pozor " .....:rolleyes:

Ako? U nás vravia cigáni tak ako som napísal.
lujza.j
11.09.11,18:48
ja som na vlastne uši počul ako jeden pes posluchal na meno

" zurinda "

moj kolega mal psa plemeno "Baj-vaj" /bajkalská-vajnorská/ a volal ho "Lexa":eek::D:D
Zitulda
11.09.11,18:48
Pozri, čo značí Kastor!- http://sk.wikipedia.org/wiki/Kastor
a Ajax?...nevieš, že aj holanský futbalový club má také meno?...a daj si do Google a nájdeš toho viac .
Indeed
11.09.11,18:49
moj kolega mal psa plemeno "Baj-vaj" /bajkalská-vajnorská/ a volal ho "Lexa":eek::D:D

a čo ked pes počul " leksa " , nie Lexa ?? :D
lujza.j
11.09.11,19:17
moja dcéra navrhuje Falco, Virgil.
ja Babrar, Conan.
BIZAL
11.09.11,19:20
Lenže Mutley sa okamžite s pamäti, rýmuje s útly, keď náhodou zle započujeme, prepočujeme.

Vyslovuje sa Matly
Ice dive
11.09.11,19:31
pes sa z 90 % po pol roku začne chovať resp. kopírovať črty správania svôjho pána - "vodcu svorky" t.j. ak je majiteľ agresívny tak aj pes bude agresívny, ak je majiteľ kľuďas tak aj rotwailer sa bude chovať ako poslušné mačiatko... t.j. je absolútne jedno aké bude mať pes meno, hlavné je aby na neho pes začal reagovať a aby sa tebe páčilo... myslím, že ak by ťa niekto prišiel vykrádať asi si nebude vyberať dom podľa mena psa ktorý ho stráži... a keď ho pôjde vykrádať s dvoma kilami slaniny alebo klobás... tak myslím že takémuto pokušeniu ak nemá 100 % výcvik tak ti dom neochráni ani Killer, Sandokán, Tarzan a Rambo v jednej osobe...(teda psovi...)
rudopp
11.09.11,19:38
My v rodine máme tiež riešime problém "meno psíka". Moja vnučka sa pre alergiu musela vzdať kocúrika a už jej krstný oco kúpil psíka. Má malého 7-týždňového psíka - mini čivavu. Zlaté drobča, ale ona mu dala meno "DEXTER" nám mu to meno nesedí a nechce pripustiť ani to, aby sme ho volali DEXY. Nooo, ale vysvetliť si to, že znie tvrdo to meno pre také škvŕňa si nedá a zatiaľ čo sme spomínali nič:( Už som jej aj ukázala linky čo tu pridali Anton Meszároš a alaya tak uvidíme.

Kedysi u mamy bol Bobík

a keď som povedal Blbík - tiež silno protestovali
rudopp
11.09.11,19:41
Veľmi dobrý postreh.
Úprimne ďakujem aj zaň. Ale v skutočnosti výber mena pri strážcovi domu je dosť dôležitý. Nechcem však zbytočne dramatizovať.
Mám vo svojich skúsenostiach odpozorovaný dosť veľký vplyv mena aj na psa ktorý pod jeho "ochranou" rastie, ale aj na ľudí, ktorý sa s tým psom stretajú.
Meno strážcu má vyvolávať každopádne rešpekt.
Lenže predstavte si vlčiaka Bodríka...
A o to mi ide. Nie je problém vybrať si meno so zvieracieho kalendára, ja som chcel počuť, vaše nápady.
Keď poviete Herkules, zlý sa zháčia, boja a dobrý nemajú dôvod, lebo "poznajú" predsa Herkula, vedia, že dobrým neublíži. A tak ďalej.
Indiáni by mi možno rozumeli...


Netrep

Akurát ho musíš najprv naučiť čítať :D:D:D.
rudopp
11.09.11,19:43
Zaujímavé, ale nič si pod tým nedokážem predstaviť.To by som ho skôr volal ARAK to je po cigánsky pozor, to je veľmi výstižné. Meno ACHILES by mu určite dodalo na rýchlosti. Keď poviete ŠIDLO tak si predstavíte niečo ostré...
Ale ACHAB je pre mňa neznámy pojem. Asi tak.

A pritom to bol slávny hráľ
video1983
11.09.11,20:54
51 prispevkov koli menu pre psa ! ? :D

daj mu meno Google a hotovo
katalóg
11.09.11,23:13
Susedia mali Nera. Veľký statný chlpatý pes. Meno mu sedelo ako uliate. Min. 30 rokov som ho nepočula. Páčilo sa mi.
Dara Rolins mala psa s menom Taxi. Plemeno si už nepamätám. Najviac ju bavili reakcie ľudí, keď na neho volala v parku...Nepozerali po psovi, ale po taxíku. Reakcie boli zrejme obojstranné.
mirpo
12.09.11,05:32
pes sa z 90 % po pol roku začne chovať resp. kopírovať črty správania svôjho pána - "vodcu svorky" t.j. ak je majiteľ agresívny tak aj pes bude agresívny, ak je majiteľ kľuďas tak aj rotwailer sa bude chovať ako poslušné mačiatko... t.j. je absolútne jedno aké bude mať pes meno, hlavné je aby na neho pes začal reagovať a aby sa tebe páčilo... myslím, že ak by ťa niekto prišiel vykrádať asi si nebude vyberať dom podľa mena psa ktorý ho stráži... a keď ho pôjde vykrádať s dvoma kilami slaniny alebo klobás... tak myslím že takémuto pokušeniu ak nemá 100 % výcvik tak ti dom neochráni ani Killer, Sandokán, Tarzan a Rambo v jednej osobe...(teda psovi...)
Mali sme dobermana, ktorý by si od iného ako od člena rodiny nezobral nič, ani mäso. Pokusy boli, no našťastie neúspešné. Na tých, čo sa ho snažili podplatiť vrčal. My doteraz nevieme ako sa to naučil, výcvik mal len taký domáci... :confused: Malo to len jednu nevýhodu, bez našej prítomnosti, alebo priameho príkazu nejedol. Pustil cez bránu vpodstate každého, ale len dnu. Bez dovolenia sa nemohol nik dotknúť klučky, auta, bicykla... Inak, bol to môj najlepší ochranca/strážca a volal sa BENNY:)
rudopp
12.09.11,05:54
Ahojte.
Aj vďaka vám,a porade som si už plemeno vybral a teraz vás chcem požiadať o meno.
Malo by to byť meno nejakej statočnej šľachetnej rozprávkovej bytosti , hrdinu, zvieraťa...
Nechám na Vás.
Ani by som vás stým neobťažoval, ale prečítal som veľmi málo rozprávok a ...
Bude to meno pre vlčiaka. Verím, že ma zasa niekto z vás inšpiruje.

Ďakujem pekne.

Duves
BIZAL
12.09.11,06:18
Duves

Euro
Daniela1010
12.09.11,08:33
Zaujímavé, ale nič si pod tým nedokážem predstaviť.To by som ho skôr volal ARAK to je po cigánsky pozor, to je veľmi výstižné. Meno ACHILES by mu určite dodalo na rýchlosti. Keď poviete ŠIDLO tak si predstavíte niečo ostré...
Ale ACHAB je pre mňa neznámy pojem. Asi tak.

Achab je meno krutého a zohaveného kapitána lode, ktorý sa snažil chytiť legendárnu bielu veľrybu MOBY DYK, ktorá ho zohavila neskôr aj zabila. Pre mňa meno Achab znamená rešpekt.
Je to podľa knihy Hermana Melvilla a bol o tom natočený aj krásny film.
Indeed
12.09.11,09:47
a keby niekto študoval hebrejske dejiny tiež by na jedneho Achaba naďabil...
Vlastas
12.09.11,13:14
Prvého Bulmastifa sme zdedili s menom Fico, keď nám ušiel dcéra ho nechcela ani oslovovať, čo sa hambila keď musela po dedine vykrikovať jeho meno.
Druhého takej istej rasy sme volali Henry /ale v papieroch mal Herkules/ a teraz máme tú istú rasu s menom Lusy.
viktorviktor
12.09.11,13:24
nech sa volá hoci Žolík alebo Gombík, len mu nedávaj ľudské meno, to ja idem po ulici a keď sa otočím tak volajú na psa, :-)
Ice dive
12.09.11,13:27
mimotemy zlodej sa vlame do domu vyberá šperkovnicu domácej pani, a zrazu počuje Ježiš ťa vidí, ježiš ťa vidí... nevenuje tomu pozornosť, a ide ďalej do trezoru, zase počuje ježiš ťa vidí... už mu to nedá zapáli svetlo a tam sedí papagáj... tak sa ho pýta... no čo ty si ježiš? nie ježiš je ten pitbull za tebou...
buchač
12.09.11,15:21
.... že ....bobino ....????...:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=TLODYkHrBtU
allgreen
12.09.11,20:41
ASTOR sa volal nas prvy vlciak a terajsi Drako, sem tam nanho volam drakunda
rudopp
13.09.11,04:43
ASTOR sa volal nas prvy vlciak a terajsi Drako, sem tam nanho volam drakunda

To máš suku :D??
Oliwa
13.09.11,14:00
a čo takto ACHAB ?

Alebo BACHA...
Oliwa
13.09.11,14:02
ak to vidíš tak, tak daj mu meno Usama Bin Ladin a celé USA sa ho bude báť..:D:D:D tarzan a herkules... sú také čajíčkové mená rozprávkových bytostí a kadejaký nevzdelanec ich ani nemusí poznať... zato takého Usamu poznajú snáď všetci...:D:D:D

To mi pripomenulo psa z Pereša - Kusaj... majiteľ sa inšpiroval... /veď viete kým - Udaj a Kusaj, boli to synovia.../
Oliwa
13.09.11,19:27
nech sa volá hoci Žolík alebo Gombík, len mu nedávaj ľudské meno, to ja idem po ulici a keď sa otočím tak volajú na psa, :-)
No ja som ešte nepočula, že by na nejakého psa volali "Viktor"!!!;):D:D:D
mondes
13.09.11,21:06
U mňa jednoznačne "Alan", aj ja mám Alana. Úžasné meno. Alebo ešte "Goran". Tiež je super.
Katka22
13.09.11,21:15
Pre psa : Gaston :-)
rudopp
14.09.11,02:47
No ja som ešte nepočula, že by na nejakého psa volali "Viktor"!!!;):D:D:D

Ani naopak ??? (že by nejakého viktora volali Pes :---)
Oliwa
14.09.11,05:33
U mňa jednoznačne "Alan", aj ja mám Alana. Úžasné meno. Alebo ešte "Goran". Tiež je super.

To má podľa Delona...? Naozaj úžasné meno - mám kolegu Alana...a nie je to pes...
Ice dive
14.09.11,05:39
No ja som ešte nepočula, že by na nejakého psa volali "Viktor"!!!;):D:D:D
no zato ja som počul že na psa volali Mišo... čo mi príde tiež divné, lebo sa nevie či sa volá na človeka alebo na psa...

no a pripomenulo mi to, príbeh z detstva kde na ulici mali psa ktorého volali "krtko"
trisestri
14.09.11,05:40
Fantagiro /princezna z talianských rozpravok/ alebo Falko /meno psa z Nekonečneho pribehu/
BIZAL
14.09.11,05:44
kamoska dala meno fenke Aiša, tiez ok
Oliwa
14.09.11,06:07
Naši susedia majú nového hafana - už tuším piateho v poradí... Netušila som to, len pri polievaní som cez plot začula suseda hovoriť niečo ako - teska sem, teska tam... Myslela som, že sa vrátil z nákupu z TESCA a vykladá tovar z auta a pritom niečo vykladá aj žene...

Omyl! Prihováral sa psovi, ktorý sa volá Kontesa, teda pardon Konteska. Podľa môjho muža Contesa von Bahnhof... Netuším, čo je to za rasu, v živote som také čudo nevidela, čudná farba, čudná /takmer nijaká/ srsť, a na hlave biely "páperový" chochol - fakt vyzerá, ako keby bol skrížený s papagájom...
Ale zato búdu mu priniesla rovno UPC... Dovtedy mal "len" taký stan s vankúšom a oknami, len neviem, ako tie rolety na noc zaťahoval...

Síce mimotémy, ale nie celkom:
Nič proti milovníkom zvierat, no keď ich niekto uprednostní pred vlastnými deťmi a tak ich aj oslovuje, tak to mi "príde" /ako zvykne hovoriť Darinka Rolins/ choré... Akože ahojte deti, kde máte mamičku? - čiže susedu...

A sobotné rána sú tiež zaujímavé - kým ja polejem kvety a chystám sa deťom spraviť riadne raňajky, suseda vyjde von a povie: ahoj deti, ako ste sa vyspinkali /to sa pýta tých exteriérových, interiérové ešte asi spia v jej posteli... Potom počuť, ako do nerezových misiek nasype granule /a má navarené/, vezme lopatku s metličkou a zberá iné granule...

Ale už som ticho, lebo ma tu psíčkari roznesú v zuboch... Chcem len povedať, že nič proti zvieratkám, ale ich majitelia to niekedy naozaj preháňajú... Mám rada normálnych psov /trebárs zlatého retrievera, labradora či vlčiaka/ a ich normálnych majiteľov...
mondes
14.09.11,18:12
To má podľa Delona...? Naozaj úžasné meno - mám kolegu Alana...a nie je to pes...
No donedávna som nevedela, že Alan je aj meno pre človeka, až keď sme sa boli kúpať vo Vyšných Ružbachoch, tam jedna pani volala na syna menom Alan, až som sa otočila za ňou a bola som prekvapená. Ale aj tak to meno mu veľmi pristane. Pripomína mi psa, ktorého sme mali ešte keď som bola malá a súrodenci mu dali meno Alan. Ja som si myslela, že to podľa skupiny Elán, že to troška obmenili. Takže asi tak.
misoft
15.09.11,15:51
A čo takto HEJ TY?
Predstavte si ten poprask, keď na ulici zavoláte na psa: HEJ TY - k nohe! a všetci sa otočia, že na koho to vlastne voláš. :D:D:D:D
lejka
16.09.11,15:03
Ja mám ročného vlčiaka, je poslušný a volá sa Rony. Krátke meno a dobre počuteľné, hneď pribehne, aj keď je ďaleko. Kamarát má psa s menom Jamall a susedia Bodku.
BIZAL
16.09.11,15:04
Ja mám ročného vlčiaka, je poslušný a volá sa Rony. Krátke meno a dobre počuteľné, hneď pribehne, aj keď je ďaleko. Kamarát má psa s menom Jamall a susedia Bodku.

my si tu tak vypisujeme a on uz ho urcite nejak vola:D
dusan333
22.01.13,18:43
Trocha neskôr ale predsa, dal som mu meno Šarkan. Má už jeden a pól roka, čistokrvný mal problémy s kĺbami, ale vybehali sme to, teraz behá ako šarkan!!!
lujza.j
22.01.13,18:48
Trocha neskôr ale predsa, dal som mu meno Šarkan. Má už jeden a pól roka, čistokrvný mal problémy s kĺbami, ale vybehali sme to, teraz behá ako šarkan!!!
fúha klby to nepoteší a tak skoro.....držím palce aby už neboleli....aj ked:rolleyes:
osky
22.01.13,21:13
potrebujem plienku,ta prva cast ma dostala...vdaka ,uz davno som sa tak nezasmiala.
osky
22.01.13,21:14
:-))
osky
22.01.13,21:16
fuha a ja som si az teraz vsimla,ze som dala komentare na prispevky z predroka...co uz.prisaham,ze som nepila.
nikq
01.07.14,09:57
Pre čivavu psa by som dala meno jerry sany miky pre fenku chloe lily lola n:o ely sisi mya mimi sendy
misoft
01.07.14,10:00
Pre vlčiaka psa rozprávkové meno? Neblázni! Pre neho klasické, len vymyslieť....k jeho povahe. A žiadne Amundsen von der Ofentahl.... :D. A ešte - je to pes, alebo sučka?
V jednoduchosti je práve tá krása.....
Rada: meno by malo vyť také, aby sa pri vyslovení menila výška hlasu - z vyššej k nižšej hodnote.
nikq
01.07.14,10:11
Hmm a chcela by som sa vas spytat strasne by som chcela mat civavu no rodici mi nechcu dovolit,byvam v byte a mam 14 neviem uz ako na nich poradte prosim
misoft
01.07.14,10:15
Do rodinných vzťahov sa tu nevstupuje! O tomto si musíš podebatovať s rodičmi sama. A o psa je potrebné sa starať - neustále. A keďže (ako píšeš) máš len 14 - tak asi rozhodli, že ešte nie je vhodná doba - pretože to chce aj zodpovednosť!
alaya1
01.07.14,10:33
Hmm a chcela by som sa vas spytat strasne by som chcela mat civavu no rodici mi nechcu dovolit,byvam v byte a mam 14 neviem uz ako na nich poradte prosim

Zacni chodit do utulku a venci tam psikov. ked rodicia uvidia, ako sa pekne o zvieratka staras, ci je horuco, ci leje, alebo fuka silny vietor, iste ti psika dovolia :).
nikq
01.07.14,18:26
Dakujeem:---