Shilla
11.09.11,10:37
Dobrý deň,neviete prosím niekto ako je to so zmenou poberateľa prídavkov? Som plnoletá študentka SŠ a chcem aby brala prídavky moja mama a nie otec, keďže tie peniaze vôbec nevidím,absolútne ma finančne nepodporuje,nehovoriac o tom,že prestal platiť výživné,ale to už je iná kapitola.Viem že by som mala ísť na úrad práce v mieste môjho trvalého bydliska,ale netuším či treba ísť aj s otcom,lebo tým pádom by to bolo všetko v .... Prípadne ako je to aj s uplatnením daňového bonusu tiež pre mamu,ak od tohto nového školského roku už má otec znovu všetko na jeho meno. Vopred veľmi ďakujem.
rodina1
11.09.11,11:12
Dobrý deň,neviete prosím niekto ako je to so zmenou poberateľa prídavkov? Som plnoletá študentka SŠ a chcem aby brala prídavky moja mama a nie otec, keďže tie peniaze vôbec nevidím,absolútne ma finančne nepodporuje,nehovoriac o tom,že prestal platiť výživné,ale to už je iná kapitola.Viem že by som mala ísť na úrad práce v mieste môjho trvalého bydliska,ale netuším či treba ísť aj s otcom,lebo tým pádom by to bolo všetko v .... Prípadne ako je to aj s uplatnením daňového bonusu tiež pre mamu,ak od tohto nového školského roku už má otec znovu všetko na jeho meno. Vopred veľmi ďakujem.
Otec žije s vami v spoločnej domácnosti? Sú vaši rozvedení (keďže píšeš, že otec neplatí výživné)?
Shilla
11.09.11,17:55
Práve sa sťahujeme s mamou od neho, rodičia neboli ani zobratí, takže na výživné si nemôžeme ani nárokovať...
veronikasad
11.09.11,17:58
Shilla, prednostný nárok na prídavok na dieťa má matka. Potrebuje tvoj rodný list a potvrdenie o návšteve školy. Treba isť osobne na Urad práce.

Prečo myslíš, že si nemôžeš nárokovať výživné ? Ak máš otca zapísaného v rodnom liste a dosiahla si už plnoletosť, nárok na výživné si musíš na súde uplatniť sama.
Shilla
13.09.11,13:59
Dnes som bola na úrade práce(v časti BA kde má mama trvalé bydlisko) a povedali mi, že môžem zmeniť poberateľa prídavkov buď žiadosťou alebo len zmenou č.bankového účtu, s tým, že by ich mohli zasielať aj mne, a tá pani mi hlavne povedala, že to môžem ako plnoletá urobiť sama bez prítomnosti rodičov-čiže aj bez otca. Ale poslala ma na centrálu do BA I, lebo že vraj to musím zmeniť na tej pobočke kde ma otec trvalé bydlisko, a tam mi zas povedali, že to musí zmeniť sám otec, tak teraz neviem....dali mi aj tlačivo na zmenu účtu, že to by mal on vyplniť, tak ale je mi to akurát tak na ...