Olgav
11.09.11,13:34
U mami na povale som nasla 3 vrecka starych orechov (mozno ze aj 10-rocne).
Daju sa take orechu pouzit?

Dakujem,
Olga
jobobe
11.09.11,11:39
buchač
11.09.11,11:43
U mami na povale som nasla 3 vrecka starych orechov (mozno ze aj 10-rocne).
Daju sa take orechu pouzit?

Dakujem,
Olga
:confused::confused::confused:



...vyskúšaj ...okoštuj ...daj vedieť ...;)
pavol54
11.09.11,11:50
starý orech, stará slanina, stará masť sa chovajú rovnako majú nepríjemnú chuť najlepšie pod kotlíkom
Olgav
11.09.11,12:18
...co to znamena "...najlepsie pod kotlikom"?

Diky
jobobe
11.09.11,12:27
myslel tým spáliť - do ohňa pod kotol
terezamaria
11.09.11,12:29
Predpokladám, že v škrupinách. Pokiaľ nebudú zapáchať plesninou, pokazeným tukom, skús ich po rozbití dať riadne prehriať, teda vlastne upiecť. Pozor, nie spáliť. Ten horúci vzduch napraví chuť. :---
verkaz
11.09.11,13:33
Všetko záleží či majú dobrú chuť. Ak áno, tak ich vylúp a daj zmraziť a môžeš ich normálne používať.
Ak sú však už veľmi horké, tak toho sa ťažko zbavíš.
Danielle369
11.09.11,13:52
A neskúmala si odkial tam je tolko molí? Pretože v starých orechoch sa zdržiavajú mole...Mala som len dvojročné orechy ako dekoráciu a zrazu plný barak molí...moja rada vyhodiť
rudopp
11.09.11,14:27
Predpokladám, že v škrupinách. Pokiaľ nebudú zapáchať plesninou, pokazeným tukom, skús ich po rozbití dať riadne prehriať, teda vlastne upiecť. Pozor, nie spáliť. Ten horúci vzduch napraví chuť. :---

Terezka.

10 ročným ?????????????????????????
terezamaria
11.09.11,14:37
Terezka.

10 ročným ?????????????????????????

Milanko, však nebude dať zohrievať pokazené orechy, to ona veľmi dobre vie. Však ich najprv okoštuje. Myslíš, že by bol zázrak, keby boli dobré? Záleží od prostredia, teploty, vetrania.........:confused::cool::rolleyes:
rudopp
11.09.11,15:10
Milanko, však nebude dať zohrievať pokazené orechy, to ona veľmi dobre vie. Však ich najprv okoštuje. Myslíš, že by bol zázrak, keby boli dobré? Záleží od prostredia, teploty, vetrania.........:confused::cool::rolleyes:

Áno :).

PS1
A prečo najprv nerozbije 3-4 (lakomec akýsi lakomý :) ) a miesto toho tu sprostosti vypisuje ??? :D
Lieskové som mal 4 ročné a zdali sa mi na 95 % aj chuťovo dobré (lenže tie majú lepšiu škrupinu).
Beella
11.09.11,16:39
Ja som tak pred pár rokmi zlikvidovala staré orechy, že = kúpila som strieborný a zlatý lak a celá rodina má na pár rôčkov originálne vianočné ozdoby :) na zavesenie som tam vtlačila /medzi škrupinky/ háčiky na zavesenie, niektoré som nechala voľné, len ako dekorácia.
bupi
11.09.11,19:12
Mna by ale zaujimalo, ako to dopadne. Lebo najprv si myslim, ze orechy su vnutri zosusene a nic z nich nebude.
Ak nie, tak mozu
a) byt stuchnute a nepozivatelne pre cloveka, ale daju sa skrmit pre vtaciky alebo pre sliepky
b) je sanca, ze by boli aj jeditelne...ak by mali idealne podmienky skladovania, co asi na povale nebolo a bolo tam horuco a tym padom su stuchnute....
Nebudeme hlasovat?:)))