Pohar
11.09.11,17:51
prosím som evidivaná na úrade práce...
ola som v nemocnici a chcem si dať vytsaviť pN...platím si sama Dobrovolné poistenie nemocenské

s akýmimpepiermi kam a kde podať ----dakujem
veronikasad
11.09.11,15:53
prosím som evidivaná na úrade práce...
ola som v nemocnici a chcem si dať vytsaviť pN...platím si sama Dobrovolné poistenie nemocenské

s akýmimpepiermi kam a kde podať ----dakujem
Kedy si bola v nemocnici ? O vystavenie PN-ky si mala žiadať v nemocnici ...
Pohar
11.09.11,18:13
Kedy si bola v nemocnici ? O vystavenie PN-ky si mala žiadať v nemocnici ...
a teraz nemožem?
dnes som prišla z nemocnice...bola som tam os štvrtka - vysoký tlak
veronikasad
11.09.11,18:16
a teraz nemožem?
dnes som prišla z nemocnice...bola som tam os štvrtka - vysoký tlak
Spätne ti asi PN-ku nevystavia, ale môžeš si ju pýtať od zajtra, keď sa budeš hlásiť u ošetrujúceho lekára. Odovzdáš ju potom v sociálnej poisťovni a kopiu na Urade práce.
mzdarka renca
11.09.11,20:01
je možné vystaviť PN spätne 3 dni dozadu, vlastná skúsenosť
Pohar
22.09.11,07:13
Spätne ti asi PN-ku nevystavia, ale môžeš si ju pýtať od zajtra, keď sa budeš hlásiť u ošetrujúceho lekára. Odovzdáš ju potom v sociálnej poisťovni a kopiu na Urade práce.

dakujem pekne
ešte by som poprosila ako je to s prechodkou...kedy si ju vystaviť u lekára - dátum, a kam s ňou potom ísť...dakujem
Tweety
22.09.11,07:16
dakujem pekne
ešte by som poprosila ako je to s prechodkou...kedy si ju vystaviť u lekára - dátum, a kam s ňou potom ísť...dakujem
S tzv. prechodkou pôjdeš do SP, veď oni preplácajú nemocenské, a rovnako ju predložíš aj ÚP.
ivka70
22.09.11,07:31
dakujem pekne
ešte by som poprosila ako je to s prechodkou...kedy si ju vystaviť u lekára - dátum, a kam s ňou potom ísť...dakujem

Prechodka sa vystavuje na konci mesiaca, v posl. dnoch.,
lekar vie, kedy ju moze vystavit,
Ak mas PN platenu od SP, tak ju musis dorucit tam.
Pohar
22.09.11,08:28
dakujem
takže stačí ak napríklad pôjdem pondelok 26 - teho pre prechodku....lebo ináč chodím teraz aj na injekcie....tak sa aj spýtam sestričky.....
Tweety
22.09.11,08:31
dakujem
takže stačí ak napríklad pôjdem pondelok 26 - teho pre prechodku....lebo ináč chodím teraz aj na injekcie....tak sa aj spýtam sestričky.....
Ak lekárka určí, že budeš PN ešte aj po skončení mesiaca, určite Ti vyhotovia prechodku už v pondelok.
Pohar
29.09.11,08:17
bola som u lekára...mám prechodku....stačí ak zajtra zanesiem - kopia urad práce a originál sociálna poist?
Tweety
29.09.11,08:20
bola som u lekára...mám prechodku....stačí ak zajtra zanesiem - kopia urad práce a originál sociálna poist?
Ak na ÚP nemáš dnes termín, tak áno, stačí zajtra.
Xanti
29.09.11,08:23
Pohar dnes sú tuším aj nestránkové dni na UP. :)
U nás by ťa vrátnik ani nepustil. Takže ako sa píše zajtra stačí.
alaya1
29.09.11,08:51
mne vystavili PN tiez spatne, ked som bola v nemocnici, bez problemov.
Pohar
29.09.11,12:29
mám to podpísať a dať dátum....mám tam dať 29. alebo 30 - teho. je to jedno?
rodina1
29.09.11,12:35
To je jedno.
Pohar
30.09.11,10:07
pomohol by mi niekto s výpočtom kolko mám zaplatiť odvody, ak som od 12 - teho "PN". platím si dobrovolné nemocenské aj v nezamestnanosti z minimálneho VZ.
rodina1
30.09.11,10:19
pomohol by mi niekto s výpočtom kolko mám zaplatiť odvody, ak som od 12 - teho "PN". platím si dobrovolné nemocenské aj v nezamestnanosti z minimálneho VZ.

Ja som celú PN-ku poistenie platila v celej výške.
Po skončení PN-ky som napísala žiadosť na SP o vrátenie preplatku na nemocenskom poistení i na poistení v nezamestnanosti z dôvodu platenia bez právneho dôvodu (§ 145 zákona o sociálnom poistení)
Xanti
30.09.11,10:34
Ja som urobila to isté :D
Komu sa chce rátať a náhodou pozaokrúhlujem ináč ako oni a budú ma naháňať kvôli centovým nedoplatkom.
Katy a R
30.09.11,13:41
pomohol by mi niekto s výpočtom kolko mám zaplatiť odvody, ak som od 12 - teho "PN". platím si dobrovolné nemocenské aj v nezamestnanosti z minimálneho VZ.
... 5,30 evri (ak dobre rátam) + 2,41
(Gabi - pre centové nedoplatky ťa nebudú naháňať ;)) .. horšie by to bolo pri poistnom v nezamestnanosti :mee:
Xanti
30.09.11,17:20
Katy,
toť minule exekútori centový nedoplatok vymáhali. Povinného to stálo tuším 80 eur. Takže radšej nem riskujem :D