Vladimír Ozimý
19.01.06,11:26
ako to je s benzinom do nakladov ked kupil auto na firmu od osoby je na to kupno predajna zmluva v10.10. ale prehlasil ho az po mesiaci a zaplatil aj cestnu dan...
foxyman
19.01.06,13:07
Podla mna ked ho prehlasil az po mesiaci, tak dovtedy vlastne ani "nebolo jeho" u policie aj u danoveho uradu, takze asi az po mesiaci.
Zita5
19.01.06,13:20
Podla mna ked ho prehlasil az po mesiaci, tak dovtedy vlastne ani "nebolo jeho" u policie aj u danoveho uradu, takze asi az po mesiaci.






Ja osobne by som ho na základe KPZ , odovzdávacieho a preberacieho protokolu dala do užívania firmy, veď ešte malo aj k tomu značku , čiže používať si ho mohol . Doklady máš všetky , myslím , že treba to hodnotiť inak ako s autom novým , lebo to by si mal používať s pridelením ŠPZ . Prevoznú značku používať dlho aj tak nemôžeš . Cestnú daň by som počítala odo dňa užívania - prevzatia vozidla na základe KPZ .
PHM by som účtovala tiež odo dňa začatia užívania .

Asi takto by som postupovala ja .
Klára2
19.01.06,13:26
Ja by som dávala PHM do nákladov od momentu, kedy bola zaplatená cestná daň, presnejšie za aký čas bola zaklatená. Pokiaľ len za 12/2005, tak od 1.12. by som začala uplatňovať výdavky za nákup PHM
Heleč
19.01.06,13:40
A peniaze za auto by si účtoval kedy foxyman? Keď bolo zaplatené,čiže dátum na zmluve a odovzdávajúcom protokole.
Ja by som postupovala ako Zita