Karla26
11.09.11,22:15
Ahojte, potrebovala by som poradit.. Zaciatkom septembra som sa bola prihlásiť na Úrade práce, keďže som skoncila v zamestnaní. 23ho septembra sa mám dostaviť na Úrad pre rozhodnutie o zaradení do evidencie plus doložiť zápoč.list. V stredu 14ho však nastupujem do novej práce, budem mať aj zmluvu. Teraz neviem čo mám robiť, či musím teda ísť na ten Úrad v stanovený termín, pre rozhodnutie (trvalý pobyt mam vsak v inom meste, o dost dalej kde teraz byvam a navyse ten termin mam presne v ten den ked pravdepodobne nebudem moct odist z noveho zamestnania)
alebo im stači tu zmluvu poslať poštou? má s tym niekto skusenosti? dakujem
terezamaria
11.09.11,20:37
Ahojte, potrebovala by som poradit.. Zaciatkom septembra som sa bola prihlásiť na Úrade práce, keďže som skoncila v zamestnaní. 23ho septembra sa mám dostaviť na Úrad pre rozhodnutie o zaradení do evidencie plus doložiť zápoč.list. V stredu 14ho však nastupujem do novej práce, budem mať aj zmluvu. Teraz neviem čo mám robiť, či musím teda ísť na ten Úrad v stanovený termín, pre rozhodnutie (trvalý pobyt mam vsak v inom meste, o dost dalej kde teraz byvam a navyse ten termin mam presne v ten den ked pravdepodobne nebudem moct odist z noveho zamestnania)
alebo im stači tu zmluvu poslať poštou? má s tym niekto skusenosti? dakujem

Keďže skôr nastupuješ do nového zamestnania = 14.9., ako máš kontakt na ÚPSV a R = 23.9., kedy si mala prísť pre rozhodnutie a mala si doniesť zápočtový list, zavolaj tam, že im posielaš kópiu zápočtového listu a kópiu novej pracovnej zmluvy. To im absolútne stačí.

Popros ich, aby Ti dali termín, ktorý Tebe bude vyhovovať, aby si si prišla pre rozhodnutie. Sprav tak hneď, ako budeš mať v ruke pracovnú zmluvu, aby to rozhodnutie nemuseli prerábať.
Karla26
12.09.11,18:21
vďaka, skúsim to, vyzerá to ako najlepšie riešenie.
ivka70
12.09.11,18:26
Rozhodnutie ti poslu postou, ak im das vsetky podklady.
vobec tam nebudes musiet ist osobne.
Na tvojom mieste by som tam isla zajtra a dohodla si co a ako, aby ti nic nechybalo.