srska
12.09.11,05:03
Zodpovedný predkladateľ:
Ivan Mikloš, podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky

Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony

http://www.webnoviny.sk/slovensko/minister-miklos-chce-blokovat-zahrani/402111-clanok.html

http://www.soit.sk/sk/aktualne/oit-doma/2011-09-10/139-danovy-urad-bratislava-bude-moct-cenzurovat-vas-internet


z dôvodovej správy:
Nastavenie obmedzení v oblasti hazardu je odôvodniteľné existenciou dostatočne silných dôvodov verejného záujmu, ktorými sú napr. ochrana verejného poriadku, ochrana spotrebiteľa, prevencia kriminality, ochrana verejnej morálky, individuálny prístup k stanoveniu požiadaviek na ochranu hazardných hráčov a spoločenského poriadku ...

... návrh zákona bude mať pozitívny dosah na verejné financie a pozitívne vplyvy na informatizáciu spoločnosti
Stanislav 1975
12.09.11,07:52
No uvídíme, od týchto sa dá čakať všeličo- pre mňa osobne by toto bola katastrofa a to do bodky a písmena...:mad:
Braňo
12.09.11,08:05
Online kasína a rulety môžu kľudne zakázať, ale tipovanie športových výsledkov nesúhlasím. :---
kabko
12.09.11,08:22
Ak mi môj štát zakáže tipovať či hrať ruletu na nejakej inej ako sk webstránke, tak to budem považovať za obmedzovanie osobnej slobody. Veď predsa je to moja vec kde a ako chcem utratiť svoje vlastné prachy, nie ?!
mr2
12.09.11,19:43
ved to sa zakazat ani neda, len ak mas svk poskytovatela internetu tak sa to da, ale ak si das satelitne pripojenie a pausal napr. z nemecka nejaka firma internetova tak ti pojdu rulety..

je to logicke riesenie ved tam nejde o centiky a online kasina co niesu na svk registrovane tu neplatia dane, nic viac nic menej, ide len o peniaze, o co ine im moze ist..

pre tych co toto riesenie bude katastrofa odporucam co najskor liecenie...
Stanislav 1975
12.09.11,20:04
ved to sa zakazat ani neda, len ak mas svk poskytovatela internetu tak sa to da, ale ak si das satelitne pripojenie a pausal napr. z nemecka nejaka firma internetova tak ti pojdu rulety..

je to logicke riesenie ved tam nejde o centiky a online kasina co niesu na svk registrovane tu neplatia dane, nic viac nic menej, ide len o peniaze, o co ine im moze ist..

pre tych co toto riesenie bude katastrofa odporucam co najskor liecenie...

Ty blbeček ja som na tom zarobil tolko čo ty nikdy neuvidíš..., tupec jeden ....-liečiť sa choď ty sám...
Ja si švihnem jeden LIVE Basket a za hodinu mám zarobené, za čo ty robíš 3 mesiace...
mr2
12.09.11,20:09
Ty blbeček ja som na tom zarobil tolko čo ty nikdy neuvidíš..., tupec jeden ....-liečiť sa choď ty sám...
Ja si švihnem jeden LIVE Basket a za hodinu mám zarobené, za čo ty robíš 3 mesiace...

a co ma urazas? ved pisem ked ti to tak ide daj si satelitny net za 100ecka mesacne a frcis v pohode, cez nemeckeho alebo ineho poskytovatela na ktoreho ten saso nema dosah zo slovenska..

inac tak to zacina ze sa ti velmi dari.. a potom pride doba ked sa zacne nedarit.. ale to si nepripustis.. budes davat viac a viac.. nakoniec vsetko co si vyhral tam nechas a ides do minusu :D
srska
19.09.11,04:53
posúvam
profesional
21.10.11,12:14
Realne tomu nemaju ako zabranit. Mozu to tak maximalne obmedzit. Som zvedavy ako by obmedzili aby som pouzil VPN do USA a nasledne prostrednictvom americkeho proxy aby som si chodil po internete kade chcem..
Je to nezmysel ktory vymyslel zase niekto kto o IT iba pocul ze nieco take existuje.
srska
13.12.11,15:03
zdroj: portál právnych predpisov (https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialDocuments.aspx?instEID=-1&matEID=4742&langEID=1)
Návrh na zrušenie a zmenu niektorých úloh z uznesení vlády, uložených podpredsedovi vlády a ministrovi financií

okrem iných aj:
Uznesenie vlády SR: 235 zo dňa: 6. 4. 2011 úloha: B.2

Názov uznesenia: k analýze možností zvýšenia príjmov z odvodu
z hazardných hier
Gestor na úrovni vlády SR: podpredseda vlády a minister financií
Termín: 30. 9. 2011


Text úlohy:
Predložiť na rokovanie vlády návrhy ďalších legislatívnych úprav, vyplývajúcich z predloženej analýzy.


Odôvodnenie:
Na základe citovaného uznesenia Ministerstvo financií SR vypracovalo návrh novely zákona č. 171/2005 o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, zameraný na obmedzenie dostupnosti nelegálnych hazardných hier ponúkaných najmä prostredníctvom komunikačných sietí.
Problematika „regulovania hazardných hier na diaľku“ je v súčasnom období riešená aj na úrovni EÚ, pričom názory v jednotlivých členských krajinách EÚ na regulovanie cezhraničného hrania prostredníctvom internetu sa rôznia. Niektoré krajiny v rámci národnej legislatívy obmedzovanie poskytovania nepovolených hazardných hier prostredníctvom internetu už zaviedli, a to i napriek tomu, že aktuálne prebieha v rámci prípravy tzv. „Zelenej knihy“ hľadanie spoločných postupov v oblasti regulácie hazardných hier na diaľku.


Vzhľadom na uvedené, a tiež s prihliadnutím na vznesené pripomienky k predloženému návrhu novely zákona o hazardných hrách zo strany odbornej verejnosti v rámci medzirezortného pripomienkového konania, navrhuje Ministerstvo financií SR úlohu z bodu B.2. uznesenia vlády SR číslo 235/2011 zo dňa 6. apríla 2011 zrušiť a jej prípadné opakované zaradenie zvážiť v závislosti na vývoji názorov na reguláciu hazardných hier na diaľku na úrovni EÚ.