misomiso
12.09.11,08:01
Dobry den, viem, ze sem chodia aj ludia, ktori ziju v zahranici, tak skusam stastie, nemate niekto nahodou firemny ucet v Rakusku?

Potreboval by som nejaky firemny ucet s minimalnym servisom (staci on-line pristup). Preto nechem platit pokial mozno vysoke poplatky.

Ako som sa pokusal zistit, tak nejaka cisto elektronicka banka tam asi neposobi, hoci je to cudne, pretoze napr. Zuno je akasi dcera Raiffeisen bank - ale doma takto asi neposobia. Inak na Raiffeiesn stranke som nenasiel ani anglictinu, takze sa mi trocha horsie orientuje na tom rakuskom bankovom internete - takze skusam stastie tu :)
mr2
12.09.11,10:30
daj si TB teraz je akcia pol roka zadarmo, ked tak po pol roku prejdes na nizsi program a ked nebude 5 euro mesacne na vedenie uctu tak by som prehodnotil zmysel podnikania :)
misomiso
12.09.11,12:29
Ake TB? Ja mam ucty v slovenskych bankach, okrem ineho aj v TB. Pytam sa tu na podmienky v rakuskych bankach, pretoze potrebujem mat firemny aj v Rakusku.
Stefan2005
12.09.11,13:14
Ake TB? Ja mam ucty v slovenskych bankach, okrem ineho aj v TB. Pytam sa tu na podmienky v rakuskych bankach, pretoze potrebujem mat firemny aj v Rakusku.

voľakedy platilo toto:

"Účet v Rakousku
Chcete-li si založit účet v Rakousku, které patří k absolutně nejlevnějším, co se poplatků týče, stačí vám cestovní pas. V případě, že jste právnická osoba, je nutné doložit výpis z obchodního rejstříku ověřený notářem a veškeré podklady nesmí být starší než 3 měsíce (platí v případě Erste Bank). Typ a množství dokladů se může v případě každé banky lišit. Správa bankovního balíčku Comfor Conto Complete stojí 36 EUR (přibližně 1170 Kč)ročně, vklad hotovosti na přepážce 0,5 EUR a výběr z bankomatu 10 eurocentů. Platby kartou, účetní položky za došlou bezhotovostní platbu nebo všechny služby přímého bankovnictví jsou v ceně balíčku. Jasným trendem v Rakousku jsou právě služby přímého bankovnictví, pomocí nichž klient provádí automatizované transakce (veškerá správa účtu, zakládání trvalých příkazů, platby složenek atp.). Hojně využívané jsou i tzv. samoobslužné zóny, díky nimž může klient vybírat prostředky z účtu, vkládat peníze na účet nebo získat výpisu z účtu. ..."
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=print&sid=1478

...z Blavy to máš na skok, treba osobne navštíviť najbližšiu pobočku, nemal by byť problém...
Ice dive
12.09.11,13:22
skús www.easybank.at, je to niečo ako naša MBANK t.j. internetová banka, založíš ju na každej pobočke rakúskej pošty PSK... len podmienky na PO neviem ako fungujú... mne napr. nechceli otvoriť účet ako osobe žijúcej a výbajúcej na SK nakoľko chceli adresu v AT na zasielanie korešpondencie..
misomiso
12.09.11,14:19
Diky, evidentne s tym moc nerataju, formular obsahuje iba chlieviky na rakusku adresu. Prave som im pisal, uvidim, ci bude najaka odozva.
220870
02.01.12,22:40
Oživým tému.Manželka má v Rakúsku firemný účet ale ona podniká v Rakúsku.platí 5€ mesačne v tomto balíku má všetko zadara +neobmedzené množstvo výberov z cudzích bankomatov aj na Slovensku.
Poondené banky idú znova od nového roku zvyšovať poplatky a keďže cez firmu už musím všetky platby prijímať cez účet rozmýšlam ,že by sa mi oplatilo mať účet ,ako ona v Rakúsku 5 € a nič viac.
Moja otázka je to možné ,nebudú mať k tomu pindy daňové úrady a pod?Môžem mať účet v Rakúsku a firmu na Slovensku?Podnikám aspoň zatiaľ výhradne na Slovensku.
Stefan2005
03.01.12,16:56
Oživým tému....

prečítaj si: http://www.podnikam.webnoviny.sk/financie/moze-mat-podnikatel-hlavny-ucet-v-zahranici-/16806

i u nás môžeš mať biznis účet bez poplatkov: http://www.libertax.sk/products/podnikatelsky-ucet-mbiznis-od-mbank/

nezabudnúť nahlásiť nové účty na DÚ...
Amalka41
22.02.12,17:06
Ahojte prosim vas mozem si otvorit v rakusku bezny ucet aj ked tam nezijem? vdaka za radu
blavaciko
22.02.12,22:42
ano, mozes, staci ti op
Amalka41
23.02.12,07:15
prave mi odpovedali z banky v rakusku,ze nestaci mi iba op,ale ze musim predlozit prac.zmluvu
Amalka41
27.02.12,13:05
tak nestacil mi iba OP