KatarinaNR
12.09.11,08:12
Poprosila by som Vás o radu pri vypĺňaní, nakoľko to vypĺňam prvýkrát a pri niektorých poliach váham. Čo sa týka Registračného listu FO, bude to zamestnanec na dohodu, kt.je evidovaný na ÚP. pri prvom políčku 1.základná identifikácia dávam zamestnanec alebo DPO? políčko 4 doplňujúce údaje (zamestnanec+szčo) tam neviem čo, korešpondenčná adresa je zrejme adresa toho pracovníka, na ktorú mu majú chodiť listy.bankové spojenie je potrebné aj keď bude dohodárovi zamestnávateľ vyplácať odmenu v hotovosti? políčko 10 obdobie poistenia sa vypisuje dátum začiatku dohody? do políčka 11 sa čo vypisuje? ďakujem veľmi pekne za rady
veronikasad
12.09.11,06:17
uvádzaš zamestnanec - dohoda (označíš obidve políčka krížikom)

pol.10 - dátum vzniku poistenia - uvedieš začiatok výkonu práce na dohodu. Prihlášku posielaš deň predtým.

pol.11 nevyplňuješ. Týka sa dobrovolného poistenia
KatarinaNR
12.09.11,06:21
ďakujem veľmi pekne veronikasad, čiže základná identifikácia zamestnanec-dohoda, identifikačné číslo žiadne, a číslo účtu netreba keďže bude odmenu dostávať v hotovoti?
Tamila
12.09.11,06:22
Poprosila by som Vás o radu pri vypĺňaní, nakoľko to vypĺňam prvýkrát a pri niektorých poliach váham. Čo sa týka Registračného listu FO, bude to zamestnanec na dohodu, kt.je evidovaný na ÚP. pri prvom políčku 1.základná identifikácia dávam zamestnanec alebo DPO? políčko 4 doplňujúce údaje (zamestnanec+szčo) tam neviem čo, korešpondenčná adresa je zrejme adresa toho pracovníka, na ktorú mu majú chodiť listy.bankové spojenie je potrebné aj keď bude dohodárovi zamestnávateľ vyplácať odmenu v hotovosti? políčko 10 obdobie poistenia sa vypisuje dátum začiatku dohody? do políčka 11 sa čo vypisuje? ďakujem veľmi pekne za rady
Bod 1 nevypisuješ
Bod 2 - údaje dohodára - zamestnanca
Bod 4 - nevypisuješ
Bod 5 - iba podľa potreby, inak nie
Bod 10 - dátum vzniku poistenia - od kedy je uzatvorená dohoda
Bod 11 - nevypisuješ
m.hladka
12.09.11,06:23
Poprosila by som Vás o radu pri vypĺňaní, nakoľko to vypĺňam prvýkrát a pri niektorých poliach váham. Čo sa týka Registračného listu FO, bude to zamestnanec na dohodu, kt.je evidovaný na ÚP. pri prvom políčku 1.základná identifikácia dávam zamestnanec alebo DPO? políčko 4 doplňujúce údaje (zamestnanec+szčo) tam neviem čo, korešpondenčná adresa je zrejme adresa toho pracovníka, na ktorú mu majú chodiť listy.bankové spojenie je potrebné aj keď bude dohodárovi zamestnávateľ vyplácať odmenu v hotovosti? políčko 10 obdobie poistenia sa vypisuje dátum začiatku dohody? do políčka 11 sa čo vypisuje? ďakujem veľmi pekne za rady

1. zamestnanec - dohodár
4. nemusíš vyplňovať
10. Dátum vzniku poistenia - podľa zmluvy je dátum začiatku dohody
11. nevyplňuješ
KatarinaNR
12.09.11,06:26
ďakujem veľmi pekne ešte raz, nechodím sem dlho, ale zakaždým som dostala dobrú radu a som za to vďačná, že v tomto fóre si ľudia pomáhajú.
ešte zo zvedavosti v pravo hore čo je výber poistného, fo, za ktorú plat poistné štát typ...? tam sa čo dáva? ďakujem ;)
m.hladka
12.09.11,06:29
prečo DPO? - dohodár nie je DPO
opravené ... Ď
(práca chvatná, málo platná)
veronikasad
12.09.11,06:31
ďakujem veľmi pekne ešte raz, nechodím sem dlho, ale zakaždým som dostala dobrú radu a som za to vďačná, že v tomto fóre si ľudia pomáhajú.
ešte zo zvedavosti v pravo hore čo je výber poistného, fo, za ktorú plat poistné štát typ...? tam sa čo dáva? ďakujem ;)
nevyplňuješ
Tamila
12.09.11,06:33
Priložím Poučenie k vyplneniu:
KatarinaNR
12.09.11,06:33
...a ešte dievčence :-) čo sa týka registračného listu zamestnávateľa, čo sa vypĺňa? IČZ je to 10miestne číslo, ktoré pridelil soc.úrad zamestnávateľovi, pri komunikácií s ním. A chápem to dobre, že toto sú tie prihlášky a odhlášky čo robia mzdárky, naše vždy nadávali, lebo bola fluktuácia veľká:-)
posielam to doporučene, tak preto to chcem mať dobre. V prípade, že by to nebolo dobre prihlásia zamestnanca alebo nie, ešte to by ma zaujímalo
KatarinaNR
12.09.11,06:56
čo to znamená GP platí na tých oboch listoch to je, je to garančné poisenie? lebo potom keďže sa jedná o dohodára platí, dakujem
m.hladka
12.09.11,06:58
...a ešte dievčence :-) čo sa týka registračného listu zamestnávateľa, čo sa vypĺňa? IČZ je to 10miestne číslo, ktoré pridelil soc.úrad zamestnávateľovi, pri komunikácií s ním. ÁNO
A chápem to dobre, že toto sú tie prihlášky a odhlášky čo robia mzdárky, naše vždy nadávali, lebo bola fluktuácia veľká:-)
posielam to doporučene, tak preto to chcem mať dobre. V prípade, že by to nebolo dobre prihlásia zamestnanca alebo nie, ešte to by ma zaujímalo Neprihlasia, preto si tam dole napíš kontakt na seba - tel.číslo, aby Ti mohli zavolať, napr. čo treba opraviť.

odpoveď zvýraznená v texte :)
jankasm
12.09.11,07:00
čo to znamená GP platí na tých oboch listoch to je, je to garančné poisenie? lebo potom keďže sa jedná o dohodára platí, dakujem

Sú aj organizácie, ktoré GP neplatia, preto tá informácia. Ak zamestnávateľ je platcom GP, tak zaznačíš, že platí.
KatarinaNR
12.09.11,07:00
7 a 8 sa v registračnom liste zamestnávateľa nevypisuje pravdepodobne, len ma prosím uistite, Ďakujem
m.hladka
12.09.11,07:00
čo to znamená GP platí na tých oboch listoch to je, je to garančné poisenie? lebo potom keďže sa jedná o dohodára platí, dakujem
Áno, Áno!
KatarinaNR
12.09.11,07:04
GP som zaznačila áno, keďže týmto dohodárom začne platiť zamestnávateľ GP, čo to znamená ešte Sk NACE
KatarinaNR
12.09.11,07:09
a v 4. právna forma a druh vlast. určené statistickým úradom, to vyplňujem?
Ivenka
12.09.11,07:12
KatarinaNR
12.09.11,07:15
ivenka, nie je sro, je živnostník, to tak ak zaznačím?
Ivenka
12.09.11,07:37
101 FO podnikateľ, nezapísaná v OR