kimart
12.09.11,08:32
Ahojte, trošku mám vtom zmetok čítala som tu niekde príspevok že od 01.01.2012 by sa mali výkazy DPH posielať elektronicky.
Kvartálne posielame súhrnný výkaz, ktorý sa tiež podpisuje, ale to asi nie je ZEP? treba nanovo niečo vybaviť a tiež je to spoplatnené? akou čiastkou?
Ak niekto posiela napr. Intrastat musí mať tiež ZEP, ako potom postupovať a preniesť ho na DU? Neviem ako to funguje, prosím môže mi to niekto vysvetliť, asi to znie hlúpo no nemám vtom jasno, tak sa vopred omlúvam.
srska
12.09.11,09:43
Ahojte, trošku mám vtom zmetok čítala som tu niekde príspevok že od 01.01.2012 by sa mali výkazy DPH posielať elektronicky.
Kvartálne posielame súhrnný výkaz, ktorý sa tiež podpisuje, ale to asi nie je ZEP? treba nanovo niečo vybaviť a tiež je to spoplatnené? akou čiastkou?
Ak niekto posiela napr. Intrastat musí mať tiež ZEP, ako potom postupovať a preniesť ho na DU? Neviem ako to funguje, prosím môže mi to niekto vysvetliť, asi to znie hlúpo no nemám vtom jasno, tak sa vopred omlúvam.
čítaj napr. tu: zep
(http://www.porada.sk/t168568-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html)
domenico.office
12.09.11,13:31
Ahojte, trošku mám vtom zmetok čítala som tu niekde príspevok že od 01.01.2012 by sa mali výkazy DPH posielať elektronicky.
Kvartálne posielame súhrnný výkaz, ktorý sa tiež podpisuje, ale to asi nie je ZEP? treba nanovo niečo vybaviť a tiež je to spoplatnené? akou čiastkou?
Ak niekto posiela napr. Intrastat musí mať tiež ZEP, ako potom postupovať a preniesť ho na DU? Neviem ako to funguje, prosím môže mi to niekto vysvetliť, asi to znie hlúpo no nemám vtom jasno, tak sa vopred omlúvam.

Áno. Od 1.1.2012 daňové priznania k DPH sa budú tiež posielať elektronicky. Srska ti poslal link, je tam v podstate všetko rozobraté, len si treba prečítať viaceré príspevky. Zatiaľ je v Daňovom poriadku napísané, že priznania k DPH sa budú posielať elektronicky, podpísané ZEP-om. Momentálne, na prebiehajúcej schôdzi NRSR je navrhnutá zmena viacerých článkov Daňového poriadku a jedným z nich je i doplnenie článku a mohla by pribudnúť možnosť podpisovať, či označovať dokumenty aj iným spôsobom, nielen ZEP-om. Len tak na okraj, určite bude nutné dokladovať do 5-tych pracovných dní takéto podanie krycími listami. Na to si však musíme počkať, ako to bude schválené. Nie, Intrastat sa nepodpisuje žiadnym podpisom. Ak sa rozhodneš pre ZEP, musíš vyhľadať Registračnú autoritu, ktorá vystavuje Kvalifikované certifikáty, dať si taký vystaviť, aby si dokumenty v prospech daňovej správy (priznanie k DPH, súhrnný výkaz k DPH) mohla podpisovať ZEP-om.
lola martinez
14.09.11,11:17
Áno, aj ja som si to bola radšej v predstihu vybaviť, aby som sa s tým aspoň trochu naučila zaobchádzať a potom nerobila paniku v januári... :) A keby ste chceli vedieť, tak som bola v dtca...
Ejo
11.10.11,12:14
Dobrý deň. Pri súhrnnom výkaze ak sledujem prekročenie limitu 100.000,- EUR, sledujem nasledovne:
za 3. štvrťrok 2011 - 1200,- EUR
za 2. štvrťrok 2011 - 0,- EUR
za 1. štvrťrok 2011 - 3300,- EUR
takže ja sledujem 3. štvrťrok 2011 a ešte predchádzajúce k tomu prirátam 4 štvrťroky, tj 2Q/2011,1Q/2011,4Q/2010,3Q/2010?
Ďakujem
jeso
11.10.11,19:43
skús si pozrieť priložený súbor... možno pomôže ...
Ejo
12.10.11,06:09
Ďakujem, takže nesčítávam, ale osobitne sledujem každý kalendárny štvrťrok. Dúfam, že som pochopila správne. Ďakujem
Peterika
14.10.11,07:41
Ahoj poraďáci, idem prvý krát posielať súhrnný výkaz elektronicky na DÚ / bez el.podpisu/ Nakoľko idem inštalovať tie certifikáty, potrebovala by som poradiť, môžem to posielať cez Mozillu alebo to musím posielať cez Expolorer / všetky poisťovne mám cez mozillu len neviem , či aj DÚ sa dá cez ňu posielať. Poradí mi niekto kto má s tým skúsenosť?
Vopred dakujem
Peterika
14.10.11,08:48
Už som to našla ak by niekto potreboval
4.2 Softvérové vybavenie 4.2.1 Operačný systém Doporučujeme operačné systémy Windows 2000 alebo Windows XP. 4.2.2 Nastavenie prehliadača MS Internet Explorer Pre využívanie Autorizovaných elektronických služieb je potrebný program MS Internet Explorer, minimálna verzia 5.5 (odporúčaný v aktuálne platnej verzii v.6.x.x. s podporou 128 bitového šifrovania), aplikované všetky opravné záplaty a bezpečnostné aktualizácie. V prípade odlišného nastavenie MS IE oproti základnej default konfigurácii pre internet doporučujeme konzultovať situáciu s operátorom. INŠTALÁCIA POTREBNÝCH KOMPONENTOV Pre správne fungovanie Autorizovaných elektronických služieb je potrebné v prehliadači MS Internet Explorer povoliť stiahnutie komponentov

MS XML Parser – msxml4.0,od firmy Microsoft Corporation,
D.Signer/XML – od firmy DITEC, a.s

Pre vykonanie tejto činnosti sú dve možnosti:

Aplikácia si sama stiahne tento komponent, pokiaľ sú nastavené príslušné prístupové práva. To znamená, že používateľ má nastavené také prístupové práva, ktoré mu umožnia zapisovať do súborového systému (do systémového adresára) napr. do winnt/System32.
Pokiaľ má používateľ obmedzený prístup na súborový systém, daný komponent mu môže nainštalovať administrátor

Stránka na manuálne vykonanie download MS XML 4.0:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=3144b72b-b4f2-46da-b4b6-c5d7485f2b42&displaylang=en#filelist

Z tohto dôvodu je potrebné, aby v nastaveniach prehliadača MS Internet Explorer nebolo zakázané sťahovať súbory, t.j. musí byť zvolená voľba "povoliť" alebo "opýtať sa".

http://www.drsr.sk/wps/portal/prirucky