Marie00
12.09.11,08:39
ahojte, chcem sa spýtať, máme zamestnancov, ktorí sa dali zaočkovať. Očkovanie sa týka zahraničnej prac. cesty v Afrike. Viem,že zákon o cestovných náhradách mi umožňuje pri takýchto prac. cestách to zahrňúť do nákladov firmy,ale čo keď sa nakoniec zamestnanci nezúčastnia služobnej cesty?
Ďakujem
Tweety
12.09.11,06:40
ahojte, chcem sa spýtať, máme zamestnancov, ktorí sa dali zaočkovať. Očkovanie sa týka zahraničnej prac. cesty v Afrike. Viem,že zákon o cestovných náhradách mi umožňuje pri takýchto prac. cestách to zahrňúť do nákladov firmy,ale čo keď sa nakoniec zamestnanci nezúčastnia služobnej cesty?
Ďakujem
A prečo by sa nezúčastnili? Veď vy ich vysielate, či?
Marie00
12.09.11,07:21
No ale stále môže dôjsť k nepredvídateľným okolnostiam, kôli ktorým sa nezúčastnia a očkovanie zahŕňa povinné očkovanie a očkovanie, ktoré môže ale nemusí absolvovať.Môžem dať aj takéto očkovacie látky do nákladov a odpočítať si dph?
Chobot
12.09.11,13:20
No ale stále môže dôjsť k nepredvídateľným okolnostiam, kôli ktorým sa nezúčastnia a očkovanie zahŕňa povinné očkovanie a očkovanie, ktoré môže ale nemusí absolvovať.Môžem dať aj takéto očkovacie látky do nákladov a odpočítať si dph?

Je to len môj názor, ale skúsim ísť na to logicky. Ak pre nejaký dôvod sa cesta neuskutoční, tak ten náklad nemôže byť daňovým pre firmu. Ak sa cesta neuskutoční z dôvodu na strane firmy, tak je to pre firmu nedaňový náklad, pretože nebol dôvod na takéto očkovanie a tým pádom to nesúvisí s činnosťou firmy.

Ak je dôvod na strane zamestnanca, tak firma môže od zamestnanca požadovať náhradu za úhradu očkovania, pretože tým firma zbytočne vynaložila prostriedky na očkovanie.