IvetaH
12.09.11,09:16
Dobrý deň, mám v rukách zmluvu o kúpe PC predáva občan kupuje SZČO, zmluva je podľa občianskeho zákonníka. V zmluve je uvedené, že podpisom zmluvy predávajúci potvrdzuje, že prevzal peniaze od kupujúceho v hotovosti.
Prosím vás, potrebujem k tomu ešte aj iný doklad o vykonanej úhrade?

Ďakujem
Tweety
12.09.11,07:21
Dobrý deň, mám v rukách zmluvu o kúpe PC predáva občan kupuje SZČO, zmluva je podľa občianskeho zákonníka. V zmluve je uvedené, že podpisom zmluvy predávajúci potvrdzuje, že prevzal peniaze od kupujúceho v hotovosti.
Prosím vás, potrebujem k tomu ešte aj iný doklad o vykonanej úhrade?

Ďakujem
Neštandardné, ale môže byť.
IvetaH
12.09.11,07:55
Ďakujem. Na tomto znení trval SZČO, je pravda, že ak predávam niečo medzi ÚJ, jeden vystaví výdavkový a druhý príjmový. Ale občan nemá čo vystaviť, a načo má robiť nejaké iné potvrdenie o prijatí úhrady.
Katarina
12.09.11,16:16
SZČO mohol vystaviť VPD , vyplatené komu - meno občana, príjemca - podpis občana. Schválil - podpis SZČO, vyhotovil - osoba ktorá vypísala VPD.
xLuigix
27.09.11,12:00
prepac vyuzijem tvoju temu aby som zbytocne nezakladal dalsiu.

moj pripad je podobny. predaj notebook fyz.osoba kupuje podnikatel . 1600e
ale fyz.osoba je vedena na urade prace. musi o tejto zmluve, prijme informovat urad prace?
viem ze je povinnost oznamovat dohody, ale ci aj takuto formu prijmu formou kupnopredajne zmluvy ?
Tweety
27.09.11,12:32
prepac vyuzijem tvoju temu aby som zbytocne nezakladal dalsiu.

moj pripad je podobny. predaj notebook fyz.osoba kupuje podnikatel . 1600e
ale fyz.osoba je vedena na urade prace. musi o tejto zmluve, prijme informovat urad prace?
viem ze je povinnost oznamovat dohody, ale ci aj takuto formu prijmu formou kupnopredajne zmluvy ?
predaj notebook fyz.osoba kupuje podnikatel . 1600e, tu je to nezrozumiteľné, ale zrejme tým malo byť povedané, že FO predáva NB podnikateľovi, či? Ak som správne vylúštila, tak FO tento predaj nikde nehlási.
zk24
27.09.11,12:33
predaj notebook: fyzicka osoba
kupuje: podnikatel