silvia.kovacikova
12.09.11,09:21
Dobrý deň,
som začínajúci živnostník. Na Živnostentskom úrade som dostala potvrdenie o zriadení prevádzkárne, ktorá už ale funguje 7 rokov - keďže som žiadala o dotáciu z UPSVaR, z mojej strany bolo nutné nahlásiť ako miesto podnikania práve túto, už otvorenú prevádzku. Moja otázka znie, či je v poriadku, že na RÚVZ odo mňa žiadajú uhradenie kolkovej známky vo výške 16,50, aby mi mohlo byť vydané povolenie o uvedenie priestorov do prevádzky, hoci, ako som už uviedla, prevádzka už otvorená je a osoba, z ktorou budem spoločné priestory zdieľať, už povolenie z RUVZ má.
Naviac je tu predpoklad, že o mesiac neskôr, bude tie isté priestory s nami zdieľať ďalšia osoba. Tá tiež znovu zaplatí 16,50 za povolenie, ktoré už vydané bolo? Je to v poriadku, aby sa za tie isté priestory, neoddelené stenou, plachtou ani iným spôsobom, opakovane platilo a žiadalo o uvedenie do prevádzky? Ďakujem za odpoveď.
polis1
12.09.11,07:24
ano musíš si vybaviť za seba povolenie, takže musíš zaplatiť tak isto 16,50 eur, takýto prípad som riešila v kozmetike.
silvia.kovacikova
12.09.11,07:46
Verím, že tieto skúsenosti budú mať viacerí, ale je to skutočne v poriadku? Ak sa toto šikanovanie opiera aj o zákon, potom by sa kompetentní mali asi zamyslieť.
Economic
12.09.11,12:44
Prečo šikanovanie ? Každý subjekt, ktorý žiada je iný subjekt, hoci sa jedná o jedny a tie isté priestory. Povolenie vydávajú predsa pre každého nie spoločné... Nie sú univerzálne.