M2-player
12.09.11,09:37
Dobrý deň,

viem, že podnikatelia začínajúci v tomto roku už musia mať pokladnicu s fiškálnym modulom.
No sú moc drahé a zaujímalo ma, či by som namiesto toho nemohol použiť účtovný program Alfa od spoločnosti Kros a dokúpil by som si len pokladničnú tlačiareň na tlačenie bločkov - vyšlo by ma to o dačo lacnejšie.

Za odpovede vopred ďakujem :)
focko
24.09.11,19:50
1, Tlačiareň nemôžeš pripojiť samotnú pretože sa dajú medzi zariadenia pridať len fiškálne moduly, t.j. fiškálne tlačiarne alebo fiškálne registračné pokladne.
2, Ešte je tu možnosť, že pripojíš fiškálnu registračnú pokladňu a budeš ju používať ako fiškálny modul.
3, ALFA nemá maloobchodný modul, má ho OMEGA je konkrétne program na podvojné účtovníctvo, ale dá sa vystaviť FA a potom ju dáš vytlačiť na ERP.
SalveQ
29.09.11,19:24
Riešenie cez fiskálnu tlačiareň, t.j. SW v počítači a pripojená fiskálna tlačiareň je určite drahším riešením, ako zakúpenie samostatnej pokladnice. Už len samotná fiskálna tlačiareň (obsahuje fiskálny modul + samotnú tlačiareň) je zväčša dvojnásobne drahšia, ako najlacnejšie pokladne a to ešte nehovorím o nutnosti zakúpenia predajného programu do PC + náklady na ištaláciu a "fiskalizáciu" od servisnej organizácie. Čo sa SW týka, je veľké množstvo dodávateľov. Osobne som vyskúšal viacero programov, ale najlepšie skúsenosti mám s programom MK-SQL od firmy mksoft.