Daduš K
12.09.11,10:41
Dobrý deň. Máme motorové vozidlo od roku 2005. Je už odpísané, a chceli by sme ho darovať konateľovej manželke. Sme s.r.o, účtujeme PU. Podlieha toto darovanie dani? Aké je správne účtovanie v takomto prípade?
martinala
13.09.11,08:31
Nakoľko konateľovu manželku považujem za spriaznenú osobu podľa ZDP, treba dať pozor na cenu obvyklú.
Daduš K
13.09.11,08:50
Ďakujem. Darovanie tým nespadá do príjmov spoločnosti? To znamená, že nezaplatí daň z tohoto darovania, lebo nedojde k príjmu? vyradenie bude 082/023 a darovanie sa premietne ako?
Adiks
14.09.11,06:24
Keďže motorové vozidlo je už odpísané, darovanie sa neúčtuje. V prípade, že by ešte nebolo odpísané, účtovnú zostatkovú cenu by si účtovala účtovným zápisom 543/082.
Daduš K
14.09.11,06:34
Myslela som si, že pri darovaní pôjde iba zápis 082/022, len som si nebola istá. Ďakujem pekne, že ste sa mojej otázke venovali.
Gong
29.12.11,16:46
Dobrý večer, účtujem v PU, jedná sa o MV zaradené do majetku, platíme daň z MV, moja otázka znie MV je odpísané už dávno, a spoločník sro chcel, aby sa mu MV odnieslo do Francúzska, vzhľadom k tomu, že sa sro ide likvidovať, prosím ako mám postupovať voči spoločníkovi, auto vyradíme z majetku, odhlásime na DI i na DU. Môžem použiť voči spoločníkovi darovaciu zmluvu, alebo čo navrhujete? Dakujem
Gong
30.12.11,12:55
Dobrý večer, účtujem v PU, jedná sa o MV zaradené do majetku, platíme daň z MV, moja otázka znie MV je odpísané už dávno, a spoločník sro chcel, aby sa mu MV odnieslo do Francúzska, vzhľadom k tomu, že sa sro ide likvidovať, prosím ako mám postupovať voči spoločníkovi, auto vyradíme z majetku, odhlásime na DI i na DU. Môžem použiť voči spoločníkovi darovaciu zmluvu, alebo čo navrhujete? Dakujem

Prosím nik mi nevie poradiť :-((((
Gong
31.12.11,12:46
Dobrý večer, účtujem v PU, jedná sa o MV zaradené do majetku, platíme daň z MV, moja otázka znie MV je odpísané už dávno, a spoločník sro chcel, aby sa mu MV odnieslo do Francúzska, vzhľadom k tomu, že sa sro ide likvidovať, prosím ako mám postupovať voči spoločníkovi, auto vyradíme z majetku, odhlásime na DI i na DU. Môžem použiť voči spoločníkovi darovaciu zmluvu, alebo čo navrhujete? Dakujem
prosíím :-((((((((((((((((
renča1
01.01.12,16:35
prosíím :-((((((((((((((((

Ja by som osobne MV predala za cenu obvyklú spoločníkovi.
Gong
04.01.12,12:27
Ja by som osobne MV predala za cenu obvyklú spoločníkovi.
čiže to vyriešim kúpno-predajnou zmluvou, na MV musí byť znalecký posudok? alebo ako to inak vyriešiť, MV kázal spoločník aby sa mu prinieslo do Francúzska, lebo jedná sa o fran.spoločníka v slov. sro, MV nie je odpisované, je zaradené v majetku spoločnosti, platila sa cestná daň, takže ako to vyriešiť. MV je už ododvzdané spoločníkovi, len podľa mňa to nestačí, účtovníctvo som preberala po inom a medzičasom toto sa udialo, a spoločníkovi to je jedno, ako mám postupovať? som bezradná
KEJKA
04.01.12,13:03
zvoliť cenu obvyklú a predať-vystaviť faktúru na meno fr. spoločníka. Pritom nemusí byť zn.posudok.
Gong
04.01.12,17:53
zvoliť cenu obvyklú a predať-vystaviť faktúru na meno fr. spoločníka. Pritom nemusí byť zn.posudok.
a čo to znamená cena obvyklá? ešte som to nerobila, preto mi to nie je jasné, a keď sme platcami dph, do faktúrky dať i cenu s dph a odviesť, však?
KEJKA
04.01.12,18:28
neviem, prečo je tam súhlas? Ale fa bude podľa mňa bez DPH, ked ide do EU, na druhej strane, ak to budeš fakturovať nezdaniteľnej osobe -tak to asi mení situáciu. Tak pardon.
a cena obvyklá? hádam zájdi do autoservisu, alebo autobazáru a opýtaj sa na cenu.
Gong
09.01.12,16:37
neviem, prečo je tam súhlas? Ale fa bude podľa mňa bez DPH, ked ide do EU, na druhej strane, ak to budeš fakturovať nezdaniteľnej osobe -tak to asi mení situáciu. Tak pardon.
a cena obvyklá? hádam zájdi do autoservisu, alebo autobazáru a opýtaj sa na cenu.

Dakujem aj som si myslela :-)))
Gong
12.01.12,16:26
... čiže ak vyradím MV z majetku, MV predám spoločníkovi na základe kúpnej zmluvy /prosím nemá niekto vzor takejto zmluvy?/, ide o spoločníka PO z Francúzska, vystavím i faktúrku, kde udám cenu obvyklú, ktorú som si zistila, uvádzam cenu s dph? alebo bez? ohlásiť na du zánik povinnosť je do 30dní alebo 15dní, nie som si istá. Čo ešte k tomu budem potrebovať? aby som na nič nezabudla? odhlásiť na polícii a viac ma už nič nenapadá. Dakujem
Mila123
12.01.12,16:29
po odhlásení na DI predložíš fotokópiu TP pre poisťovne a požiadaš o vrátenie preplatku na PZP a ak bolo aj na HP....
a ten zánik daň. povinnosti by mal byť v roku 2012 platný podľa daňového poriadku, termín je do posledného dňa nasledujúceho mesiaca.....
Gong
15.01.12,15:56
po odhlásení na DI predložíš fotokópiu TP pre poisťovne a požiadaš o vrátenie preplatku na PZP a ak bolo aj na HP....
a ten zánik daň. povinnosti by mal byť v roku 2012 platný podľa daňového poriadku, termín je do posledného dňa nasledujúceho mesiaca.....
Dakujem - a mojej otázky ohľadne kúpnej zmluvy, nemá nikto nejaký vzor podľa kt. by som sa mohla posunúť ďalej? A keď vystavím faktúrku mám ju dať s dph alebo bez - vôbec som si nie istá. Dakujem