Laura.1
19.01.06,12:42
Prosím o radu.
V decembri 05 som dala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou podľa § 60 k 31.01.2006. Dnes mi bola doručená odpoveď , že zamestnávateľ nesúhlasí.
Som rozhodnutá vo februári nenastúpiť do práce.Od 1.2. totiž nastupujem na nové miesto.
Môžem mať problémy u "bývalého" zamestnávateľa??? (okrem A )
Tweety
19.01.06,11:44
Prosím o radu.
V decembri 05 som dala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou podľa § 60 k 31.01.2006. Dnes mi bola doručená odpoveď , že zamestnávateľ nesúhlasí.
Som rozhodnutá vo februári nenastúpiť do práce.Od 1.2. totiž nastupujem na nové miesto.
Môžem mať problémy u "bývalého" zamestnávateľa??? (okrem A )
Určite, pretože dohoda je preto dohoda, že sa dvaja partneri dohodnú. Ak on s tým nesúhlasí, tak nie je platná. Musíš porozmýšľať o inom. Napr. normálne rozviazanie PP s výpovednou dobou.;)
Kejt
19.01.06,12:19
Myslím si,že zamestnávaeľ Vám nemôže robiť problémy keď nenastúpite do práce dostanete výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Tweety
19.01.06,12:22
Myslím si,že zamestnávaeľ Vám nemôže robiť problémy keď nenastúpite do práce dostanete výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Myslím si, že pre jej ďalší posun v kariére to bude dosť veľký problém.;)
DanielaSL
19.01.06,12:23
Myslím si,že zamestnávaeľ Vám nemôže robiť problémy keď nenastúpite do práce dostanete výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

Nie som si istá , či nemôže robiť problémy .
stdr
19.01.06,12:24
Samozrejme bude tam krátenie dovolenky za absenciu, a v najhoršom prípade môže súdnou cestou vymáhať škodu, ktorú ste mu spôsobili - ak by mu teda nejaká škoda vznikla. Ale myslím že toto sú krajné prípady...
Laura.1
19.01.06,13:27
Ďakujem za rady.
Aj vymáhanie škody mi môj nadriadený spomýnal.Len neviem, či by sa to zamestnávateľovi oplatilo. Ja neprodukujem firme žiadny zisk. Robím administratívu. Aj keď on je asi schopný všetkého.
Tweety
19.01.06,13:44
Ďakujem za rady.
Aj vymáhanie škody mi môj nadriadený spomýnal.Len neviem, či by sa to zamestnávateľovi oplatilo. Ja neprodukujem firme žiadny zisk. Robím administratívu. Aj keď on je asi schopný všetkého.
Pre Teba potom ostáva len moja rada z príspevku č.2, proti tomu nemôže nič.Ak už nechceš pre neho pracovať tak má smolu.;)
rada
19.01.06,13:59
Je fakt, že ak by si zo dňa na deň jednoducho nenastúpila do práce, mohol by si zamestnávateľ uplatniť všeobecnú zodpovednosť za škodu. Túto zodpovednosť môže zamestnávateľ uplatniť pokiaľ mu zavinením porušením povinností pri plnení pracovných úloh je spôsobená škoda, príp. úmyselným konaním proti dobrým mravom.
Ak úmyselne neprídeš do práce, napriek tomu, že si neskončila pracovný pomer, môže vzniknúť zamestnávateľovi škoda tým, že práca, ktorú vykonávaš , nebude ďalej vykonávaná a zamestnávateľ nebude môcť nájsť za Teba okamžitú náhradu a teda zabezpečiť jej vykonanie.
Pri tomto druhu škody a v prípade úmyselného zavinenia by si bola povinná nahradiť celú skutočnú škodu, ktorá zamestnávateľovi vznikne. Takže ostáva len tá výpoveď tak ako píše Tweety.
Chobot
19.01.06,14:57
Ďakujem za rady.
Aj vymáhanie škody mi môj nadriadený spomýnal.Len neviem, či by sa to zamestnávateľovi oplatilo. Ja neprodukujem firme žiadny zisk. Robím administratívu. Aj keď on je asi schopný všetkého.

Škodou môže byť napríklad aj to, že nemá za Teba náhradu a niektorá iná kolegyňa bude robiť preto nadčasy. Preplatenie týchto nadčasov potom môže od Teba vymáhať.

Je to na zváženie. V čase nástupu do novej firmy taktiež nebudeš mať výstupné papiere, ak bývale zamestnávateľ nebude chcieť ukončiť PP. Takúto možnosť použi len v krajnom prípade. Skús sa dohodnúť s tým novým, či by si nemohla nastúpiť o 2 mesiace neskôr.
ajobs
20.01.06,11:27
Ideálne v tvojom prípade je poslať výpoveď v zmysle § 67 ZP, a keď nechceš chodiť ďalej do práce, ísť na PN. Výpovedná doba skončí (ak to doručíš v januári 2006) 31.3.2006.
DanielaSL
20.01.06,11:30
No hej Tono , ale ona chce začať pracovať u druhého zamestnávateľa. Preto chce ísť preč. Žeby ju zobral aj keď bude na PN?
ajobs
20.01.06,11:34
No hej Tono , ale ona chce začať pracovať u druhého zamestnávateľa. Preto chce ísť preč. Žeby ju zobral aj keď bude na PN?

To som si neuvedomil. Iba keby na ňu počkali v tej novej práci (alebo práca inou formou:eek: ).:confused: :)
Laura.1
20.01.06,13:26
Aj nad tou PN som už uvažovala, ale bolo by to zložité s novou prácou. Už tam na mňa čakajú od januára. Inak odpoveď od zamestnávateľa na moju žiadosť mi prišla až po 16 pracovných dňoch.
Nemôžem sa nejak obhajovať aj skutočnosťou (len v krajnom prípade), že už vyše roka nedostávam gastráče???
Už som rozhodnutá,že vo februári nenastúpim do starej firmy. Uvidím, aká bude dohra.
Chobot
20.01.06,13:37
Aj nad tou PN som už uvažovala, ale bolo by to zložité s novou prácou. Už tam na mňa čakajú od januára. Inak odpoveď od zamestnávateľa na moju žiadosť mi prišla až po 16 pracovných dňoch.
Nemôžem sa nejak obhajovať aj skutočnosťou (len v krajnom prípade), že už vyše roka nedostávam gastráče???
Už som rozhodnutá,že vo februári nenastúpim do starej firmy. Uvidím, aká bude dohra.

To, že Ti neprispieva na stravu je síce porušenie ZP, ale nie je to dôvod na okamžité skončenie PP. Ak si už teda rozhodnutá, tak to tak sprav, odovárať Ťa už nebudeme. Pre istotu však oznám novéhu zamestnávateľovi, že nesúhlasil s dohodou a musíš skončiť takto, ak by náhodou boli problémy s výstupnými papiermi, aby Ťa ten nový zamestnávateľ kvôli tomu nenaháňal.

Pracovný posudok od toho pôvodného asi pýtať nebudeš, že? ;)
Laura.1
20.01.06,13:44
Ďakujem všetkým za rady a prajem pekný deň :-)
dada 1
02.08.06,13:53
Ahoj Laura, ako si dopadla s tou výpoveďou?
endrju
02.08.06,15:21
Ahoj Laura, ako si dopadla s tou výpoveďou?
Dada, ak sa pozrieš do profilu Laury, zistíš, že naposledy bola na Porade prihlásená 23.3.2006. Predpokladám, že Ti asi na otázku neodpovie.