BIZAL
12.09.11,12:48
Dobry den,

aka je presna definicia Tunelovania Penazi? Co to presne znamena? Viete mi uviest jednoduchy priklad ako to funguje? Dakujem.

PS: Nejedna sa o navod:)
Tweety
12.09.11,11:10
Dobry den,

aka je presna definicia Tunelovania Penazi? Co to presne znamena? Viete mi uviest jednoduchy priklad ako to funguje? Dakujem.

PS: Nejedna sa o navod:)
Tu asi nie si na správnom mieste. :) Len podotýkam, že tunel s tým nemá nič spoločné.:---, či? možno aj hej, niekedy to môže byť také dlhé,(pokiaľ nenastúpi spravodlivosť) ako tunel.
BIZAL
12.09.11,11:13
Tu asi nie si na správnom mieste. :) Len podotýkam, že tunel s tým nemá nič spoločné.:---, či? možno aj hej, niekedy to môže byť také dlhé,(pokiaľ nenastúpi spravodlivosť) ako tunel.

hehe, sranda. ja viem, ze tunel s tym nema nic...chapem, ze prostrednictvom niecoho cistis nieco....ale ako presne?
BIZAL
12.09.11,11:14
podla mna si aj vela ludi tento pojem myli
Tweety
12.09.11,11:14
hehe, sranda. ja viem, ze tunel s tym nema nic...chapem, ze prostrednictvom niecoho cistis nieco....ale ako presne?
Čistenie to nie je tulenovanie, to je pranie špinavých peňazí. Tiež nelegálna činnosť.:)
BIZAL
12.09.11,11:15
Čistenie to nie je, to je pranie špinavých peňazí. Tiež nelegálna činnosť.:)
myslela som "cisti zo stola" :)
Braňo
12.09.11,11:16
No väčšinou sa netunelujú peniaze, ale firmy, štát a podobne. Je to vlastne úmyselné poškodzovanie buď firmy alebo štátu. Krásny príklad bol napríklad predaj emisií v čase v ktorom sa predávali za 12 EUR napriamo pre Japoncov, keď to prehnali cez 3-4 firmy štát dostal 5,50 EUR za tonu.
BIZAL
12.09.11,11:17
No väčšinou sa netunelujú peniaze, ale firmy, štát a podobne. Je to vlastne úmyselné poškodzovanie buď firmy alebo štátu. Krásny príklad bol napríklad predaj emisií v čase v ktorom sa predávali za 12 EUR napriamo pre Japoncov, keď to prehnali cez 3-4 firmy štát dostal 5,50 EUR za tonu.

umyselne poskodzovanie svojej firmy? svojho statu?
BIZAL
12.09.11,11:18
BIZAL, ale pýtaš sa na otázku, ktorá je mimo zákon, a na takéto jednoducho odpovede nedávame.

ok. da sa to niekde nastudovat?
Braňo
12.09.11,11:23
umyselne poskodzovanie svojej firmy? svojho statu?

Samozrejeme. Úmyselné. Mohlo byť dohodnuté priamo s Japoncami cena 12 EUR za tonu, ale rozhodli sa emisia prehnať cez firmy kamarátov, aby štát dostal o dve miliardy skk menej.
Tweety
12.09.11,11:24
Samozrejeme. Úmyselné. Mohlo byť dohodnuté priamo s Japoncami cena 12 EUR za tonu, ale rozhodli sa emisia prehnať cez firmy kamarátov, aby štát dostal o dve miliardy skk menej.
Dobrým príkladom bola aj stavba diaľníc, tunelov..... aj tam sa firmičky nabalili na úkor štátu- teda nás všetkých..
Tweety
12.09.11,11:26
ok. da sa to niekde nastudovat?
A myslíš si , že tí tunelári to našli niekde v knihách?:rolleyes:
Braňo
12.09.11,11:26
Na tunele Branisku na východe Slovenska boli preinvestované všetky peniaze, ktoré boli určené na dve rúry a vykopaná bola iba jedna. Tak je to doteraz. Druhá nie je sprevádzkovaná doteraz.
BIZAL
12.09.11,11:31
Na tunele Branisku na východe Slovenska boli preinvestované všetky peniaze, ktoré boli určené na dve rúry a vykopaná bola iba jedna. Tak je to doteraz. Druhá nie je sprevádzkovaná doteraz.

nerozumiem. ja mam stavebnu firmu a stat ma poziada aby som vystavala komplex budov...co sa musi stat aby doslo k tunelovaniu?
BIZAL
12.09.11,11:33
A myslíš si , že tí tunelári to našli niekde v knihách?:rolleyes:
urcite. staci najst nejaku diplomovku a pozriet na zdroje...podla mna je to normalna tema na diskusiu
Ice dive
12.09.11,11:47
nerozumiem. ja mam stavebnu firmu a stat ma poziada aby som vystavala komplex budov...co sa musi stat aby doslo k tunelovaniu?
no napríklad, postavíš len polovicu tých budov a vyfaktúruješ všetky, resp. vyfaktúruješ práce ktoré si nikdy nerobil, alebo vyfaktúruješ práce, ktoré štandardne robíš za 50 % z ceny ale ty vyfaktúruješ dvojnásobok, lebo sa jedná o štát... a takto dochádza k nezákonnému obohateniu/tunelovaniu... jedná sa v podstate o činnosť so zámerom niekoho okradnúť, resp. vytiahnuť z neho peniaze s cieľom nikdy neposkytnúť za dané plnenie službu/tovar...
BIZAL
12.09.11,11:51
no napríklad, postavíš len polovicu tých budov a vyfaktúruješ všetky, resp. vyfaktúruješ práce ktoré si nikdy nerobil, alebo vyfaktúruješ práce, ktoré štandardne robíš za 50 % z ceny ale ty vyfaktúruješ dvojnásobok, lebo sa jedná o štát... a takto dochádza k nezákonnému obohateniu/tunelovaniu... jedná sa v podstate o činnosť so zámerom niekoho okradnúť, resp. vytiahnuť z neho peniaze s cieľom nikdy neposkytnúť za dané plnenie službu/tovar...

aha. takze stat spravi chybu, ze nepozrie na rozpis prac a stavbar sa na tom nabali.

ale preco sa vela krat hovori o tunelovani ak ma niekto firmu a otvara dalsiu firmu na tunelovanie....? na co mu je dalsia?
jar88
12.09.11,12:01
no napríklad, postavíš len polovicu tých budov a vyfaktúruješ všetky, resp. vyfaktúruješ práce ktoré si nikdy nerobil, alebo vyfaktúruješ práce, ktoré štandardne robíš za 50 % z ceny ale ty vyfaktúruješ dvojnásobok, lebo sa jedná o štát... a takto dochádza k nezákonnému obohateniu/tunelovaniu... jedná sa v podstate o činnosť so zámerom niekoho okradnúť, resp. vytiahnuť z neho peniaze s cieľom nikdy neposkytnúť za dané plnenie službu/tovar...
Zabúdaš, že tunelovanie, nie je trestná činnosť a nezákonné obohatenie je možné vymáhať späť.
---------------------
Tunel je niečo úplne iné. (samozrejme že žiadnu definíciu tunelovania nezosmolíte)
Ice dive
12.09.11,12:03
aha. takze stat spravi chybu, ze nepozrie na rozpis prac a stavbar sa na tom nabali.

ale preco sa vela krat hovori o tunelovani ak ma niekto firmu a otvara dalsiu firmu na tunelovanie....? na co mu je dalsia?
štát nespraví chybu, lebo nevie niektoré veci skontrolovať... napr. vyrovnávanie terénu robil som to dve hodiny, ale vyfaktúrujem 4 kto mi dokáže že to bolo toľko a nie toľko...

no a na to druhé sa opýtaj pána Varehu načo mu bolo cca 150 firiem... prečo si predávali medzi sebou fiktívny tovar a pýtali od štátu DPH...
Economic
12.09.11,12:05
aha. takze stat spravi chybu, ze nepozrie na rozpis prac a stavbar sa na tom nabali.

ale preco sa vela krat hovori o tunelovani ak ma niekto firmu a otvara dalsiu firmu na tunelovanie....? na co mu je dalsia?

Podľa mňa sa napríklad firma vytuneluje tak, že z firmy XY sa prevedú všetky aktíva, vyberú sa všetky penie z účtu a pokladne /môžu sa previesť aj vhodné pohľadávky/ z firmy na druhú firmu napríklad VV. V prípade nejakého exekučného konania hroziaceho firme XY už po príchode exekútora nie je vo firme žiadny hnuteľný ani nehnuteľný majetok, žiadna hotovosť, peniaze na účte.... čiže firma je už vytunelovaná nič v nej nie je schopné predaja a vhodné uspokojenia veriteľov. Alebo firma získa nejaký príspevok na niečo /napríklad z Eurofondov na niečo konkrétne/ no nič nepostaví z peňazí ale spoločníci ich jednoducho minú na seba....
Toľko môj názor na vysvetlenie tunelovania.
Ice dive
12.09.11,12:06
Zabúdaš, že tunelovanie, nie je trestná činnosť a nezákonné obohatenie je možné vymáhať späť.
---------------------
Tunel je niečo úplne iné. (samozrejme že žiadnu definíciu tunelovania nezosmolíte)
no nemyslím si,
myslíš, že ak by sa prišlo na tunel... tak orgány činné v trestnom konaní si povedia... nie je to nezákonné obohatenie.. je to tunel, takže je to v poriadku... pokračujte v činnosti.... ??? prečo potom lietajú trestné oznámenia pri rôznych štátnych zákazkách... prečo v kauze emisie naháňajú Štefanova a snažia sa ho zbaviť imunity....
mattto
12.09.11,12:09
tunelovanie je odvodené asi takto: ak máš tunel pod kopcom, znamená to, že kopec vyzerá rovnako, ale "vnútri" je prázdno - tunel. Tunelovať firmu znamená odčerpávať z nej peniaze tak, aby to zvonku vyzeralo, že je všetko ok.

Oficiálne sa jedná o podvodný úpadok §227 TZ alebo zavinený úpadok §228 TZ, porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku §237 TZ atď.
Economic
12.09.11,12:10
Môže to byť ponímané aj ako trestný čin. Môže sa to stať na základe preukázania, že o prevod majetku išlo úmyselne, čím by sa poškodili eventuálni veritelia....
Kvaka
12.09.11,12:19
Všetci vieme, čo je tunel, boli sme svedkami pri privatizácii, či nie? Výhodná kúpa firmy, podniku, s oficiálnym cieľom reštrukturalizovať, urobiť firmu ziskovú, ale v skutočnosti sa z firmy uberajú aktíva, formou nevýhodno - výhodných obchodov s inými blízkymi firmami, až nakoniec pôvodná firma, podnik skrachuje a firmy blízke sú bohatšie o jej majetok. Ten tunel je známy napr. z filmu Wall Street.
jar88
12.09.11,12:20
no nemyslím si,
myslíš, že ak by sa prišlo na tunel... tak orgány činné v trestnom konaní si povedia... nie je to nezákonné obohatenie.. je to tunel, takže je to v poriadku... pokračujte v činnosti.... ??? prečo potom lietajú trestné oznámenia pri rôznych štátnych zákazkách... prečo v kauze emisie naháňajú Štefanova a snažia sa ho zbaviť imunity....
To sa mňa nepýtaj. Na to sa spýtaj tých, čo sa snažia.:D
-------------------------------------------------------
Ale tunel (klasický tunel) je niečo ako podraz na iného podvodníka.
Pekne to bolo znázornené vo filme PODRAZ.
-----------------------------------------------------
To čo sa u nás nazýva tunelom vlastne ani tunel nie je. Je to vlastne len jednoduché privlastňovanie si hodnôt o ktoré pôvodný vlastník nemá záujem.
Pôvodný vlastník je v tomto prípade OBČAN.
Ice dive
12.09.11,12:23
To sa mňa nepýtaj. Na to sa spýtaj tých, čo sa snažia.:D
-------------------------------------------------------
Ale tunel (klasický tunel) je niečo ako podraz na iného podvodníka.
Pekne to bolo znázornené vo filme PODRAZ.
-----------------------------------------------------
To čo sa u nás nazýva tunelom vlastne ani tunel nie je. Je to vlastne len jednoduché privlastňovanie si hodnôt o ktoré pôvodný vlastník nemá záujem.
Pôvodný vlastník je v tomto prípade OBČAN.
dovolím si nesúhlasiť... OBČAN pôvodný vlastník by o tieto hodnoty aj mal záujem, len je príliš malý človiečik na to aby sa dostal ku korytu...

Mattto to dobre vysvetlil vo svojom príspevku č. 22
jar88
12.09.11,12:23
Všetci vieme, čo je tunel, boli sme svedkami pri privatizácii, či nie? Výhodná kúpa firmy, podniku, s oficiálnym cieľom reštrukturalizovať, urobiť firmu ziskovú, ale v skutočnosti sa z firmy uberajú aktíva, formou nevýhodno - výhodných obchodov s inými blízkymi firmami, až nakoniec pôvodná firma, podnik skrachuje a firmy blízke sú bohatšie o jej majetok. Ten tunel je známy napr. z filmu Wall Street.
No ale tu si popísala dve rôzne veci.
Nie je tunel, ako tunel.
jar88
12.09.11,12:26
tunelovanie je odvodené asi takto: ak máš tunel pod kopcom, znamená to, že kopec vyzerá rovnako, ale "vnútri" je prázdno - tunel. Tunelovať firmu znamená odčerpávať z nej peniaze tak, aby to zvonku vyzeralo, že je všetko ok.

Oficiálne sa jedná o podvodný úpadok §227 TZ alebo zavinený úpadok §228 TZ, porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku §237 TZ atď.
Na to, aby niekto spáchal trestný čin, ako podvodný úpadok, alebo zavinený úpadok, je potrebná riadna dávka demencie.
Kvaka
12.09.11,12:29
No ale tu si popísala dve rôzne veci.
Nie je tunel, ako tunel.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelov%C3%A1n%C3%AD
rudopp
12.09.11,12:31
Dobry den,

aka je presna definicia Tunelovania Penazi? Co to presne znamena? Viete mi uviest jednoduchy priklad ako to funguje? Dakujem.

PS: Nejedna sa o navod:)

Máš zlý názov.
Tuneluje sa niečo iné.
Peniaze cez ten tunel iba miznú.
rudopp
12.09.11,12:33
ok. da sa to niekde nastudovat?

Nedá - - to musíš mať v krvi :D:D:D.
jar88
12.09.11,12:34
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelov%C3%A1n%C3%AD
Až toto je podstata tunelu:
--------------------------
a spojení udělat tunel, vařit na někoho křivé tunel. Vyjadřuje jakoukoliv formu podvodu či podrazu, nejen finanční.
rudopp
12.09.11,12:34
Samozrejeme. Úmyselné. Mohlo byť dohodnuté priamo s Japoncami cena 12 EUR za tonu, ale rozhodli sa emisia prehnať cez firmy kamarátov, aby štát dostal o dve miliardy skk menej.


Blbosť.
Vôbec nešlo o to, aby štát dostal menej.

Išlo o to, aby "niečo dostal aj ten správny" .
jar88
12.09.11,12:35
Nedá - - to musíš mať v krvi :D:D:D.
A samozrejme aj tých správnych komplicov:---
rudopp
12.09.11,12:38
tunelovanie je odvodené asi takto: ak máš tunel pod kopcom, znamená to, že kopec vyzerá rovnako, ale "vnútri" je prázdno - tunel. Tunelovať firmu znamená odčerpávať z nej peniaze tak, aby to zvonku vyzeralo, že je všetko ok.

Oficiálne sa jedná o podvodný úpadok §227 TZ alebo zavinený úpadok §228 TZ, porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku §237 TZ atď.

Zneužitie právomoci verejného (aj tajného) činiteľa :D
rudopp
12.09.11,12:40
A samozrejme aj tých správnych komplicov:---

A trochu info .
Braňo
12.09.11,13:27
Blbosť.
Vôbec nešlo o to, aby štát dostal menej.

Išlo o to, aby "niečo dostal aj ten správny" .

Však to je zakomponované v tých firmách - veď tá firma Interblue už neexistuje a ani nemala konateľov, takže je to jasné.
jar88
12.09.11,13:51
Však to je zakomponované v tých firmách - veď tá firma Interblue už neexistuje a ani nemala konateľov, takže je to jasné.
Vieš čo je v tomto (a jasne, že aj v ostatných prípadoch) prípade jasné?
Jasné by malo byť, že štát nie je podnikateľ, to znamená, že nemôže konať všetko, čo zákon nezakazuje, ale musí konať na základe zákona a v presne stanovených medziach zákona.
------------------------------
To čo si popísal v skutočnosti nie je tunel, to je konanie nad rámec zákona.
No a čo to v skutočnosti znamená, by malo byť každému jasné.
Ak nemali zákonom určenú cenu a nemali v zákone ani kto oprávnený im určí cenu (oprávnený zo zákona), nemali právo predávať.
Braňo
12.09.11,13:55
Vieš čo je v tomto (a jasne, že aj v ostatných prípadoch) prípade jasné?
Jasné by malo byť, že štát nie je podnikateľ, to znamená, že nemôže konať všetko, čo zákon nezakazuje, ale musí konať na základe zákona a v presne stanovených medziach zákona.
------------------------------
To čo si popísal v skutočnosti nie je tunel, to je konanie nad rámec zákona.
No a čo to v skutočnosti znamená, by malo byť každému jasné.
Ak nemali zákonom určenú cenu a nemali v zákone ani kto oprávnený im určí cenu (oprávnený zo zákona), nemali právo predávať.

Konali v nesprospech štátu a predaj emisií bol zdokumentovaný aj v Trende. Nakoniec emisie kúpili Japonci po 12 EUR/tona. Či to nazveme tunel, okrádanie alebo konanie nad rámec zákona nič nemení na fakte, že firma Interblue bola založená 3 týždne pred predajom a založenie bolo riadené zo Slovenska (sú dôkazy). Nezabúdaj, že štát by mal predávať za najdrahšie ponuky a nakupovať za najlacnejšie. Avšak to tak nie je.
jar88
12.09.11,14:33
Konali v nesprospech štátu a predaj emisií bol zdokumentovaný aj v Trende. Nakoniec emisie kúpili Japonci po 12 EUR/tona. Či to nazveme tunel, okrádanie alebo konanie nad rámec zákona nič nemení na fakte, že firma Interblue bola založená 3 týždne pred predajom a založenie bolo riadené zo Slovenska (sú dôkazy). Nezabúdaj, že štát by mal predávať za najdrahšie ponuky a nakupovať za najlacnejšie. Avšak to tak nie je.
Pekne si skončil svoj príspevok jednoduchým konštatovaním, avšak to tak nie je. Fakt pekný a naozaj objavný záver.
--------------------------------------
Zadávateľ sa pýta, čo je to tunel. Chcel definíciu, prípadne príklad.
Na čo mu to asi bude?
-----------------------
Aby zistil, či sa stal nejaký tunel?
Alebo, aby vedel zistiť, že na neho niekto urobil tunel?
Alebo, aby zistil, kto na neho urobil tunel?
Zauvažuj, načo by ti bolo vedieť, že bol na teba urobený tunel, keď nevieš čo to vlastne je. Ak nevieš, čo to je tunel, nemáš šancu zistiť, ako ho niekto urobil a následne ak nevieš, ako ho urobil, je logické že nikdy nezistíš, kto ho na teba urobil.
------------------------------
Tým som chcel len povedať, že ak chceme zistiť, kto na nás urobil tunel, musíme dokonale poznať princíp fungovania tunelu. A o to tu v tejto téme asi ide. Či nie?
Economic
12.09.11,14:37
Otázka zadávateľky bola úplne jasná a jednoznačná ....
BIZAL
12.09.11,14:47
Dovod, preco som sa na to pytala je, ze ak pocujem niekoho o tom rozpravat aby mi to bolo jasne o co ide. Napriklad pri debatach „pri pive“ sa casto taketo veci preberaju, konstatuju, kritizuju a ja mam dojem, ze castokrat si ludia zamienaju tento pojem s pranim spinavych penazi. Vlasne aj tuto na porade na to maju ludia rozny nazor, preto by som si to chcela ujasnit. Nie, netunelujem a ani ma nikto netuneluje, pretoze na to by som musela byt bohata :) Nikdy som sa touto otazkou nezaoberala a myslim si, ze kazdy clovek by mal mat o tomto probleme prehlad ak uz nie zo zvedavosti, tak aspon pre infomovanost...
BIZAL
12.09.11,14:50
Máš zlý názov.
Tuneluje sa niečo iné.
Peniaze cez ten tunel iba miznú.

mas pravdu, nebudem uz ziadat opravu...vraj tato tema nie je vhodna...
BIZAL
12.09.11,14:50
A pozriem si tie filmy, snad mi to uz vsetko bude jasne....dakujem
BIZAL
12.09.11,14:54
Podľa mňa sa napríklad firma vytuneluje tak, že z firmy XY sa prevedú všetky aktíva, vyberú sa všetky penie z účtu a pokladne /môžu sa previesť aj vhodné pohľadávky/ z firmy na druhú firmu napríklad VV. V prípade nejakého exekučného konania hroziaceho firme XY už po príchode exekútora nie je vo firme žiadny hnuteľný ani nehnuteľný majetok, žiadna hotovosť, peniaze na účte.... čiže firma je už vytunelovaná nič v nej nie je schopné predaja a vhodné uspokojenia veriteľov. Alebo firma získa nejaký príspevok na niečo /napríklad z Eurofondov na niečo konkrétne/ no nič nepostaví z peňazí ale spoločníci ich jednoducho minú na seba....
Toľko môj názor na vysvetlenie tunelovania.

ale ak niekto kupi nieco za korunu, musi plnit iste podmienky. rovnako ak niekto poziada peniaze z EU fondov, musi nasledovat zadany plan...tam musi byt toho viac...hlupi ludia to teda nedokazu:)
BIZAL
12.09.11,14:56
Všetci vieme, čo je tunel, boli sme svedkami pri privatizácii, či nie? Výhodná kúpa firmy, podniku, s oficiálnym cieľom reštrukturalizovať, urobiť firmu ziskovú, ale v skutočnosti sa z firmy uberajú aktíva, formou nevýhodno - výhodných obchodov s inými blízkymi firmami, až nakoniec pôvodná firma, podnik skrachuje a firmy blízke sú bohatšie o jej majetok. Ten tunel je známy napr. z filmu Wall Street.

co ma z toho dotycny, ze si privadza firmu do krachu?
Economic
12.09.11,14:57
ale ak niekto kupi nieco za korunu, musi plnit iste podmienky. rovnako ak niekto poziada peniaze z EU fondov, musi nasledovat zadany plan...tam musi byt toho viac...hlupi ludia to teda nedokazu:)

Dôležitý je len účel takejto kúpy, resp. predaja, potom daňový aspekt a §-y z trestného zákona v tejto téme už spomínané.

Myslím, že ako nejaká definícia vysvetlenie pojmu Ti to asi stačilo....
BIZAL
12.09.11,14:59
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelov%C3%A1n%C3%AD

parada, tam su priklady...prestudujem, tnx
pavol54
12.09.11,15:02
Dobrým príkladom bola aj stavba diaľníc, tunelov..... aj tam sa firmičky nabalili na úkor štátu- teda nás všetkých..
Sa hlboko mýliš, tam sa firmičky nenabalili, pokiaľ viem niektoré dokonca nedostali nič, ale stavbárske chobotnice to je iná kategória.
Kvaka
12.09.11,15:04
co ma z toho dotycny, ze si privadza firmu do krachu?
Možno má dlhy voči štátu?
BIZAL
12.09.11,15:09
Možno má dlhy voči štátu?

Opat mam milion otazok, fakt rozsiahla problematika a...neprijemna. Asi si radsej pozriem len tie filmy...Dakujem :)
buchač
12.09.11,15:13
ok. da sa to niekde nastudovat?


A myslíš si , že tí tunelári to našli niekde v knihách?:rolleyes:


Nedá - - to musíš mať v krvi :D:D:D.

...čo sa za mladi nenaučíš , v base doštuduješ...;)
mattto
12.09.11,15:19
Na to, aby niekto spáchal trestný čin, ako podvodný úpadok, alebo zavinený úpadok, je potrebná riadna dávka demencie.


práveže naopak, veľmi ťažko sa dokazuje úmysel, resp. konanie v neprospech právnickej osoby
marjankaj
12.09.11,15:27
práveže naopak, veľmi ťažko sa dokazuje úmysel, resp. konanie v neprospech právnickej osoby
Veď jar88 povedal to isté:rolleyes:
jar88
12.09.11,15:29
práveže naopak, veľmi ťažko sa dokazuje úmysel, resp. konanie v neprospech právnickej osoby
Veď som ti to jasne napísal
Citát:
Pôvodca textu príspevku: jar88 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/176380-tunelovanie-penazi-definicia-post1848187.html#post1848187)
Na to, aby niekto spáchal trestný čin, ako podvodný úpadok, alebo zavinený úpadok, je potrebná riadna dávka demencie.



Dokázať úmysel inteligentnému a svojprávnemu človeku s akou takou dávkou právneho vedomia, je doslova a do písmena nemožné.
---------------------------------------------------
Ale tak či tak si treba uvedomiť, že tunel nie je podvod a ani zneužitie právomoci.
mattto
12.09.11,17:56
Veď som ti to jasne napísal
Citát:
Pôvodca textu príspevku: jar88 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/176380-tunelovanie-penazi-definicia-post1848187.html#post1848187)
Na to, aby niekto spáchal trestný čin, ako podvodný úpadok, alebo zavinený úpadok, je potrebná riadna dávka demencie.



Dokázať úmysel inteligentnému a svojprávnemu človeku s akou takou dávkou právneho vedomia, je doslova a do písmena nemožné.
---------------------------------------------------
Ale tak či tak si treba uvedomiť, že tunel nie je podvod a ani zneužitie právomoci.


nenapísal si to jasne, ale asi iba ja som to nepochopil :D