maricsu
12.09.11,16:00
Dobrý den.
Neviem,či dobre píšem sem.Potrebujem radu.
Tohoto roku som sa vydala.Manžela mám rada,aj ked je problémový.V detstve mu zomrela mamka a ako vedel tak sa potlkal životom.Následky:exekucie.
7 už je vysporiadaných,ešte dve nám ostali.Tie dve dostal už počas manželstva so mnou,nadobudné boli pred manželstvom.Manžel sa zmenil k dobrému.Stal sa z neho konečne spoľahlivy občan SR,plniaci si svoje povinnosti.Ale ja?!Mám pomätené myšlienky.Ak zdedím po rodičoch nemalý majtok,možem ho v budúcnosti koli jeho exekuciam /o ktorych ešte dnes nevieme/stratiť?
Tweety
12.09.11,14:22
Dobrý den.
Neviem,či dobre píšem sem.Potrebujem radu.
Tohoto roku som sa vydala.Manžela mám rada,aj ked je problémový.V detstve mu zomrela mamka a ako vedel tak sa potlkal životom.Následky:exekucie.
7 už je vysporiadaných,ešte dve nám ostali.Tie dve dostal už počas manželstva so mnou,nadobudné boli pred manželstvom.Manžel sa zmenil k dobrému.Stal sa z neho konečne spoľahlivy občan SR,plniaci si svoje povinnosti.Ale ja?!Mám pomätené myšlienky.Ak zdedím po rodičoch nemalý majtok,možem ho v budúcnosti koli jeho exekuciam /o ktorych ešte dnes nevieme/stratiť?
Nie, dedičstvo nie je predmetom ani BSM, nepatrí do spoločne nadobudnutého majetku, je teda výlučne len tvojim majetkom.
Kvaka
12.09.11,14:24
Dobrý den.
Neviem,či dobre píšem sem.Potrebujem radu.
Tohoto roku som sa vydala.Manžela mám rada,aj ked je problémový.V detstve mu zomrela mamka a ako vedel tak sa potlkal životom.Následky:exekucie.
7 už je vysporiadaných,ešte dve nám ostali.Tie dve dostal už počas manželstva so mnou,nadobudné boli pred manželstvom.Manžel sa zmenil k dobrému.Stal sa z neho konečne spoľahlivy občan SR,plniaci si svoje povinnosti.Ale ja?!Mám pomätené myšlienky.Ak zdedím po rodičoch nemalý majtok,možem ho v budúcnosti koli jeho exekuciam /o ktorych ešte dnes nevieme/stratiť?
Maricsu, vitaj na porade, želám ti, aby si tu našla iba samé dobré rady.
Tvoje dedičstvo bude výlučne v tvojom vlastníctve, nebude spadať do BSM. Pozri tu, http://www.webpravnik.sk/?p=280, je tam napísané, citujem:
Pokiaľ ide o exekúciu kvôli dlhu vytvorenému jedným z manželov, v zmysle ustanovenia § 147 ods. 1 Občianskeho zákonníka pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov. To znamená, že exekútor môž siahnuť buď na majetok patriaci do výlučného vlastníctva Vášho manžela, alebo na majetok patriaci do BSM. Nikdy však nie na majetok, ktorý je vo Vašom výlučnom vlastníctve. Ak máte byt v BSM, potom exekútor môže pri exekúcii siahnuť samozrejme aj naňho.