markox
12.09.11,19:20
Zdravím Vás poraďaci, mate niekto skúsenosť s kupovaním pozemku od obce? Totiž mne sa stal taký to prípad. Dal som žiadosť na obecný úrad, že chcem kúpiť pozemok ktorý je vedený ako záhrada. Starosta mi dal odpoveď do 10dni s tým za akú cenu mi pozemok predá. Ale ja som zistil, že o predaji pozemku neboli oboznámení poslanci obecného zastupiteľstva. Aj ta cena ktorú zadal sa mi zdá vysoká na tuto lokalitu. V tej obci sa predávajú stavebné pozemky za takú cenu ako on mi ponúkol na odkúpenie záhrady. Je to v poriadku? Alebo mam napísať nejaký odvolávací list aby prejednal predaj a cenu s poslancami? Pomôžte prosím.
Za každú odpoveď vopred ďakujem.
janula94
12.09.11,18:57
Starosta nemôže odpredať obecný majetok bez súhlasu poslancov obecného zastupiteľstva. Pozri zákon č. 138/1991 Zb. Momentálne aj ja odkupujem od obce pozemok a ku kúpno-predajnej zmluve a návrhu na vklad do katstra kataster nehnuteľností odo mňa požaduje aj výpis z uznesenia, kde bol odpredaj schválený a tiež aj prezenčnú listinu poslancov zo zasadnutia OZ, na ktorom bol odpredaj majetku schválený. Takže na katastri by ti to ani nezobrali.
markox
12.09.11,19:55
Ďakujem, toto som potreboval. Nevedel som či môže starosta sám rozhodnúť alebo nie. Tak a teraz môžem jeho rozhodnutie napadnúť.
Ďakujem veľmi pekne za radu.
rudopp
13.09.11,04:56
Ďakujem, toto som potreboval. Nevedel som či môže starosta sám rozhodnúť alebo nie. Tak a teraz môžem jeho rozhodnutie napadnúť.
Ďakujem veľmi pekne za radu.

Napadneš a nekúpiš nič.

Radšej jednaj/zájdi na zasadnutie / vysvetli.

PS
A aj tak si dostal zatiaľ ponuku neoficiálnu.
kezeso
13.09.11,06:39
Určite žiadaj súhlas obecného zastupiteľstva. To je smerodatné.
dan501
13.09.11,07:05
Ja ked som kupoval pozemok od obce, tak som poslal žiadost na obecne zastupitelstvo, zistil som si kedy zasada, obehol pár poslancov, a zučastnil som sa zasadnutia
. Poslanci odsuhlasili predaj aj cenu.
ascari
13.09.11,08:39
pozrel si sa na zápalky a už kričíš horí...

Podľa mňa ti dal starosta normálnu odpoveď na tvoju otázku o možnosti kúpy. Neviem či si zároveň o odpredaj požiadal, ale pokým uzavriete kúpnu zmluvu tak to do zastupiteľstva určite pôjde...
Mária27
13.09.11,09:47
Ešte je možné, že poslanci v minulosti schválili napr. odpredaj všetkých obecných záhrad za určenú cenu na m2, ak požiada nájomca a pod. V takom prípade sa to už do zastupiteľstva pri konkrétnom predaji nepredkladá. Najskôr si to zisti.
pmajap
13.09.11,11:35
Pre každú obec je vyhláškou stanovená cena pozemkov .Pracovníčky na úrade ti to povedia. Žiadosť adresuj na OZ. Obec podľa zákona nesmie predať pod vyhláškou stanovenú cenu.