ferko18
12.09.11,19:39
Dobry den
Namiesto obehavania bank si radsej necham poradit vami a ucite to bude lepsie :)
Situacia sa ma nasledovne som zamestatny niesom v skusobnej dobe
ked spocitam prijem a odpocitam vydavky som 700 v pluse.
momentalne zijem v podnajme ale chcel by som si postavit dom ..
teoreticky mozem vyuzit aj hypo pre mladych
a chcel by som sa informovat ci niektora banka nema moznost dat do rucenia dom ktory sa vlastne bude z toho stavat .?
vek 22 rokov ziadat budem sam .
Je realne niekde dostat peniaze?
Dakujem
duves
12.09.11,17:50
Dobry den
Namiesto obehavania bank si radsej necham poradit vami a ucite to bude lepsie :)
Situacia sa ma nasledovne som zamestatny niesom v skusobnej dobe
ked spocitam prijem a odpocitam vydavky som 700 v pluse.
momentalne zijem v podnajme ale chcel by som si postavit dom ..
teoreticky mozem vyuzit aj hypo pre mladych
a chcel by som sa informovat ci niektora banka nema moznost dat do rucenia dom ktory sa vlastne bude z toho stavat .?
vek 22 rokov ziadat budem sam .
Je realne niekde dostat peniaze?
Dakujem
Ano, robia to banky. Dokonca dost dlho jedna z najväčších stavebnych sporitelní. Je to tzv.postupné financovanie. Ako to robia a financuju aj hypotekarne banky, treba zistiť. Minimalne však:
- treba kupiť pozemok
- mať stavebne povolenie, pravoplatne
- začať stavbu, aspon zaklady koli zameraniu rozostavanej stavby
Otakar.2
12.09.11,18:36
Treba mať projekt akú veľkú hypotéku potrebuješ a potom sa dá robiť niečo banky majú rôzne akcie na hypotéky a rôzne zľavy keď potrebuješ poradíme. Najlepšie je keď máš rodičovský dom alebo niekto kto dá do zábezpeky byt alebo dom banky sa istia ale dá sa čerpať aj postupne hypotéka.
Stavebné sporenie je dobré, ale musíš tam mať našetrenú určitú sumu keď nemáš tam našetrené bude to trochu drahšie Ja osobne môžem vybaviť aj individuálne zľavy v niektorých bankách aj pre teba vyšlo by ťa to lacnejšie, ale na to treba viac informácii.

S pozdravom Otakar.2
didiana
12.09.11,18:39
súhlasím.VÚB tiež takto a celkom za výhodných podmienok poskytuje úver