macca01
13.09.11,09:33
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu a pomoc, ako postupovať.
Objednala som si ako fyzická osoba pre osobnú spotrebu tovar z číny, jedná sa o elektroniku, problém je v tom, že tovar bol zaplatený za cca 300 USD, ale dotyčná firma mi poslala faktúru v balíku na sumu 49 USD. Nemala som v úmysle vykonať žiaden priamy priestupok okrem zníženia cla :confused:, tak som sa s dotyčnou firmou dohodla, že napíšu menšiu sumu, avšak moja chyba - nedohodli sme sa, akú sumu napíšu. A tu je problém. Bolo to zasielané cez kuriérsku službu, ktorí ma teraz vyzvali, pre colné konanie, nech predložím doklad o úhrade za tovar. Neviem, ako mám teraz postupovať :( Či tovar neprevziať, alebo doložiť doklad o tom, že tovar bol v hodnote 300 USD, pričom beriem do úvahy, že samozrejme clo by mi vyrátali z toho, s tým už súhlasím, bohužial som hlúpa dopredu nerátala s tým, že by mohli byť z toho potom nejaké problémy... "radu" som si prečítala na nejakej diskusii a teraz si nadávam, že radšej mali napísať normálnu sumu, ako takéto problémy.
Môže byť z toho nejaký prúser pre mňa, keďže je dosť značný rozdiel na uvedenej faktúre v balíču a na doklade o úhrade. Neodsudzujte ma prosím, už som sa poučila na svojej sprostosti a je to posledný krát o takýchto špekuláciách platiť nižšie clo :mee: Ďakujem
macca01
13.09.11,08:42
myslite, ze keby som dolozila, ze som to uhradzala v hotovosti, ze by po mne chceli dokaz, ze som bola v Cine? myslim tym, ze keby mi predavajuca zaslala doklad o platbe v hotovosti...
neostar
22.01.13,06:16
Vidím, ze nikto neodpovedal, ale podla mňa tento problém riešia denne desiatky Slovákov, ktorý obchodujú z čínskym tovarom.
Napokon, ako ste to vyriešili? Zaplatili ste clo z celej sumy? Alebo z nižšej sumy, ktorá bola na čínskej faktúre?
KEJKA
22.01.13,08:20
podľa mňa za dodávku a doklady zodpovedá dodávateľ, tak by som kludne predložila tú faktúru. Aspoň budeš mať skúsenosť, ako sa k tomu postaví colnica. Že si zaplatila viac - ved to môže byť platba aj vopred za budúce dodanie. Kto to dokáže? Colnica žiada doklad o úhrade dodávateľovi?