Pia Tatranská
13.09.11,10:13
Prosím o radu, ako a kde začať, ak chce právnický subjekt zmeniť sídlo firmy?
Zoltán Kovács
13.09.11,10:32
Zvolať mimoriadné valné zhromaždenie, kde spoločníci sa rozhodnú o zmene sídlo. A podľa rozhodnutia si urobiť núvu spoločenskú zmluvu, a s tým potom na OR.
Pia Tatranská
13.09.11,10:43
som sama sebe konateľ a jediný vlastník, spoločenskú zmluvu nemám, len zakladateľskú listinu. S čím teda konkrétne ísť na OR? sídlo firmy by bol byt, kde mám trvalé bydlisko. hm?:confused:
Economic
13.09.11,11:00
som sama sebe konateľ a jediný vlastník, spoločenskú zmluvu nemám, len zakladateľskú listinu. S čím teda konkrétne ísť na OR? sídlo firmy by bol byt, kde mám trvalé bydlisko. hm?:confused:

Kto je vlastníkom bytu ? Nestačí mať len trvalý pobyt zapísaný v OP
Vlastník nehnuteľnosti Ti musí dať písomný súhlas so zriadením sídla spoločnosti.
Do OR ďalej doložiť :
LV /môže byť aj z internetu stiahnutý z kataster portálu
Rozhodnutie jediného spoločníka
úplné znenie ZL

pri papierovom podaní do OR je SP 66.- Eur
pri elektronickom 33.- Eur


Môžeš využiť službu elektronického podania a aj ušetriť na súdnom poplatku
sroservis
13.09.11,17:53
Ja len doplním, že zmenu sídla je ešte potrebné oznámiť na živ. úrad (3 eurá kolok) a prostredníctvom živ. úradu aj na daňový úrad. Pekný deň
Economic
13.09.11,18:02
Vďaka za doplnenie
tictac7
13.09.11,18:06
Ja len doplním, že zmenu sídla je ešte potrebné oznámiť na živ. úrad (3 eurá kolok) a prostredníctvom živ. úradu aj na daňový úrad. Pekný deň

...a aj SP, ZP a všetkých dodávateľov (a patrilo by sa aj odberateľov - ale tí to vlastne zistia z faktúr...)
Pia Tatranská
28.11.11,08:07
Ďakujem lidičky, za cenné rady :)