moonika
13.09.11,12:38
prosím o pomoc, začala som robiť ako začínajúca učiteľka v MŠ , neviem si robiť denné prípravy, neviete mi poradiť ako by mala vyzerať štruktúra ? alebo niekde kde by som našla vzor ?
ďakujem.
Alena Kovová
13.09.11,11:22
prosím o pomoc, začala som robiť ako začínajúca učiteľka v MŠ , neviem si robiť denné prípravy, neviete mi poradiť ako by mala vyzerať štruktúra ? alebo niekde kde by som našla vzor ?
ďakujem.
A to ta neucili na skole, v ramci praxe v materskej skole ste si nepisali denne pripravy?
moonika
13.09.11,12:12
nepýtala by som sa, keby som to vedela :( som momentálne v 2 ročníku nadstavby, učili sme sa - robili sme prípravy na 2 strany, dosť obšírne, neviem si predstaviť robiť si také prípravy každý deň :mad:, dneska mi ukazovala kolegyńa ako si to predstavuje ,tak som bola z toho dosť mimo, takže som chcela len vedieť ako to robia inde
brontosaurus
13.09.11,16:46
nepýtala by som sa, keby som to vedela :( som momentálne v 2 ročníku nadstavby, učili sme sa - robili sme prípravy na 2 strany, dosť obšírne, neviem si predstaviť robiť si také prípravy každý deň :mad:, dneska mi ukazovala kolegyńa ako si to predstavuje ,tak som bola z toho dosť mimo, takže som chcela len vedieť ako to robia inde

Keďže ste začínajúca, mali by vám prideliť nejakého tútora - uvádzajúceho učiteľa. Ten by Vás mal usmerňovať čo a ako písať, ako sa to u vás v MŠ vyžaduje a tak podobne. Nie každá MŠ musí mať také isté požiadavky na prípravy, čiže v tomto prípade by ste sa radšej mali pýtať kolegov, opýtať si ich prípravy, preštudovať si ich, poradiť sa s nimi a podľa toho si potom spracovávať vlastné prípravy.
BABYstar
01.10.11,12:29
Tak to si neviem predstaviť tvoj deň s deťmi, keď sa nedokážeš pripraviť písomne. A predsa ti museli prideliť učiteľa s VŠ, ktorý ťa vovedie do praxe. Tak to vyzerá s učiteľmi, ktorý neprejdú strednou pedagogickou školou. Poradím ti chodiť na náčuvy k starším, skúseným učiteľkám, kde sa toho veľa naučíš.
brontosaurus
02.10.11,18:43
Tak to si neviem predstaviť tvoj deň s deťmi, keď sa nedokážeš pripraviť písomne. A predsa ti museli prideliť učiteľa s VŠ, ktorý ťa vovedie do praxe. Tak to vyzerá s učiteľmi, ktorý neprejdú strednou pedagogickou školou. Poradím ti chodiť na náčuvy k starším, skúseným učiteľkám, kde sa toho veľa naučíš.
Len by som ešte upresnil - bežne sa ešte stáva to, že na papieri môže mať iného uvádzajúceho učiteľa, ale reálne je mu uvádzajúci učiteľ iný kolega. Viem že viacero školských zariadení malo ten problém, že vysokoškolské vzdelanie malo len vedenie školy a vychovávatelia a učiteľky v MŠ majú len stredoškolské vzdelanie a preto nemôžu byť uvádzajúcimi učiteľmi. Preto to dajú formálne napr. na riaditeľa či zástupcu, ale nového kolegu uvádza vychovávateľ či učiteľ čo má najviac skúseností.
Toto poznám z praxe vychovávateľov v ŠKD - zákon určuje aby uvádzajúcim vychovávateľom bol len ten, kto má vysokoškolské vzdelanie a I. atestáciu. Povedzme si ale pravdu, koľko vychovávateľov má vysokú školu, I.atestáciu a aj mnohoročnú prax aby bola splnená litera zákona??? A na druhej strane, riaditeľ síce spĺňa dané požiadavky, ale akú má prax s konkrétnymi činnosťami a prácou v ŠKD ???
Podľa mňa opäť raz zákon predbehol možnosti reálneho života a praxe :-))) .