Ema1
13.09.11,14:00
Chcela by som Vás poprosiť, či ma neviete oboznámiť ako sa má pokračovať, keď sa človek dostane na zoznam dlžníkov v konkurze. Dá sa oficiálne požiadať správcu o úhradu dlhu, alebo musíme čakať na ukončenie konkurzu a ešte ma zaujíma, či suma po ukončení konkurzu bude navýšená o poplatky.
skaspa
13.09.11,12:05
Chcela by som Vás poprosiť, či ma neviete oboznámiť ako sa má pokračovať, keď sa človek dostane na zoznam dlžníkov v konkurze. Dá sa oficiálne požiadať správcu o úhradu dlhu, alebo musíme čakať na ukončenie konkurzu a ešte ma zaujíma, či suma po ukončení konkurzu bude navýšená o poplatky.
skús túto tvoju otázku formulovať ináč, lebo sa jej nedá rozumieť; si na zozname dlžníkov v konkurze - z toho mi vyplýva, že ty máš platiť správcovi konkurznej podstaty (aj keď zoznam dlžníkov neexistuje, existuje zoznam majetku a záväzkov); naproti tomu chceš požiadať správcu o úhradu dlhu - čiže on má platiť tebe?
Dáša_
13.09.11,12:11
nerozumiem tvojej otázke. Kto je v konkurze? Ty si veriteľ?
Ema1
13.09.11,13:04
V konkurze je spoločnosť, ktorá ma uvedenú peňažnú pohľadávku, v ktorej som ja dlžníkom z dôvodu vrátenia provízie. Túto peň. pohľadávku by som rada uhradila (aj keď bola umelo vymodelovaná), ale mi to zatiaľ neumožnil správca.
Preto ma zaujíma, či môžem požiadať nejako oficiálne o úhradu, pretože telefonickým rozhovorom to trvá už tretí mesiac. Ďakujem
Economic
13.09.11,13:54
V konkurze je spoločnosť, ktorá ma uvedenú peňažnú pohľadávku, v ktorej som ja dlžníkom z dôvodu vrátenia provízie. Túto peň. pohľadávku by som rada uhradila (aj keď bola umelo vymodelovaná), ale mi to zatiaľ neumožnil správca.
Preto ma zaujíma, či môžem požiadať nejako oficiálne o úhradu, pretože telefonickým rozhovorom to trvá už tretí mesiac. Ďakujem

Svoju pohľadávku si v zákonom stanovenej lehote musíš prihláškou uplatniť u správcu konkurznej podstaty. A ten Ti ju uhradí len v prípade, ak má spoločnosť dostatok majetku.
Zita5
13.09.11,13:59
http://www.porada.sk/1636545-post2.html noo neviem či som sa trafila ale asi nie ...
Dáša_
13.09.11,14:32
ja mám pocit, že tu ide o opačný prípad, Ema1 dlží firme, ktorá je medzičasom v konkurze.
Economic
13.09.11,14:36
ja mám pocit, že tu ide o opačný prípad, Ema1 dlží firme, ktorá je medzičasom v konkurze.


Dá sa oficiálne požiadať správcu o úhradu dlhu


Podľa mňa jej dlhuje firma, ktorá je v konkurze. Na čo by žiadala správcu o úhradu dlhu ?

To by správca KP žiadal ju o úhradu. Opravte ma ak sa mýlim.
Ema1
13.09.11,15:37
Áno, ja dĺžim firme, ktorá je v konkurze. A keďže sa bojím, či mi nenarastú nejaké úroky, žiadala som správcu o možnosť uhradenia pohľadávky a nejako to s ním nemôžem uzavrieť. Keďže o možnosti úhrady jednám so správcom len telefonicky, tak ma zaujíma, či sa to nedá nejako oficiálne-písomnou cestou. Alebo mi prosím poraďte, čo sa v takejto veci robí. Ako mám postupovať.
Economic
13.09.11,15:41
Áno, ja dĺžim firme, ktorá je v konkurze. A keďže sa bojím, či mi nenarastú nejaké úroky, žiadala som správcu o možnosť uhradenia pohľadávky a nejako to s ním nemôžem uzavrieť. Keďže o možnosti úhrady jednám so správcom len telefonicky, tak ma zaujíma, či sa to nedá nejako oficiálne-písomnou cestou. Alebo mi prosím poraďte, čo sa v takejto veci robí. Ako mám postupovať.

Rozhodne toto rieš písomne so správcom KP !!! Je to dôležité. A na budúce trošku presnejšie formuluj zadanie otázky. Ak nebude reagovať správca písomne, tak potom prostredníctvom príslušného súdu.
Nokerla
14.09.11,06:43
Nemusi nikoho kontaktovat. Spravca KP sa prihlasi sam, alebo pohladavku preda ine spolocnosti. Ta bude pohladavku vymahat od Teba, ale nemoze si navysit o ziadnu sumu, cize iba tu vysku fa, ktora bola splatna.
spynfo
16.09.11,08:34
Zrejme pojde hlavne o to, uhradit poplatky vymahacom. Skuste podat odpor na sude, niekedy byvaju pohladavky premlcane a vymahaci skusaju len stastie. Sud vas potom mozno do 2 tyzdnov predvola, treba podat vysvetlenie.
svetlik
16.09.11,09:03
Ako ze spravca nechce prijat plnenie pohladavky, ktore bude sucastou podstaty? Pisomne ho vyzvi na oznamenie cisla uctu a presnej sumy s lehotou 7 dni, ak tak nespravi, zloz do uschovy na sude a identifikaciu uschovy oznam spravcovi aj konkurznemu sudu a vec je vybavena.
Nokerla
16.09.11,12:49
Zrejme pojde hlavne o to, uhradit poplatky vymahacom. Skuste podat odpor na sude, niekedy byvaju pohladavky premlcane a vymahaci skusaju len stastie. Sud vas potom mozno do 2 tyzdnov predvola, treba podat vysvetlenie.

Nie, nefunguje to tak ako pises.
Vymahacom uhradis pohladavky iba vo vyske vystavenych faktur.
Oni odkupia pohladavku od SKP za nizsiu sumu, nez je pohladavka.....zisk maju rozdiel medzi nakupom a predajom.
Economic
16.09.11,12:58
Inak obdivujem toľkú snahu uhradiť pohľadávku nejakému SKP, ktorý o ňu nejaví záujem...