Kora22
13.09.11,14:09
Prosím Vás, kto má skúsenosti s vyhubením červotočov? Začala som rekonštruovať staršiu skrinku a zistila som že tam je alebo aspoň bol červotoč, nie veľa, ale aj tak by som rada urobila preventívne opatrenia. Počula som o toluéne- vraj natrieť a aj dať misku s toluénom dovnútra a obaliť fóliou asi na týždeň nechať tak postáť a vraj by ich to malo zlikvidovať, ale ak niekto vie dačo lepšie, každá rada nad zlato :) Ďakujem vopred.
ilona
13.09.11,14:28
Je na to prípravok dá sa kúpiť v predajniach farby-laky a možno aj v drogérii,neviem si spomenúť ako sa volá,ale tam Ti určite poradia. Ja som týmto prípravkom napustila staré krosná a červotoč je preč už 2 roky.
lujza.j
13.09.11,14:37
buchač
13.09.11,15:02
Prosím Vás, kto má skúsenosti s vyhubením červotočov? Začala som rekonštruovať staršiu skrinku a zistila som že tam je alebo aspoň bol červotoč, nie veľa, ale aj tak by som rada urobila preventívne opatrenia. Počula som o toluéne- vraj natrieť a aj dať misku s toluénom dovnútra a obaliť fóliou asi na týždeň nechať tak postáť a vraj by ich to malo zlikvidovať, ale ak niekto vie dačo lepšie, každá rada nad zlato :) Ďakujem vopred.

...záleží od toho , ako Ti záleží na tej skrinke...;)

Ide o to , že reštaurátori dávajú tie svoje chemikálie injekciou do každého jedného otvoru , ktorý objavia...neskutočná práca to je ...
Ak sú viditeľné otvory a je ich dosť ...škoda námahy ...

Chémia , ktorú bežne majú v obchodoch , je väčšinou určená na prevenciu , t.j. , že drevo je ešte zdravé , nenapadnuté žiadnym hmyzom...

Moja rada ???.....inak poviem ...skoro všetok nábytok , ktorý ostal po bývalej majiteľke mojej chalúpky šiel do ohňa ...
Ešte aj pri pílení nie piliny odfrkovali ale len taký prach...
... rýchlovka to bola pre kachle , ani som nestíhal dokladať do ohňa ...
Kora22
13.09.11,17:55
Ďakujem za rady a názory, skúsim teda asi dačo poriešiť vo farby laky. Na tej skrinke mi dosť záleží - robil ju ešte môj pradedko a je peknučká, chcela by som ju na krytú terasu. :)
arizona
13.09.11,20:07
Jeden stary, "babkovsky" recept.
Flasa octu,pridat jar,cierne korenie a rozomletu, stiplavu feferonku.
Postriekat,alebo potierat napadnute miesta,aby sa dostalo aj dnu,do otvorov.
Opakovat sa moze pre istotu viackrat.
kukučka
13.09.11,20:45
počkať na poriadny mráz a nechať ju pár dní vonku
buchač
14.09.11,06:05
počkať na poriadny mráz a nechať ju pár dní vonku

:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D


.......neblbni ...:rolleyes:

....keby si videla poniektoré trámy , asi čertotočkovia trénujú otužovanie ....a že na chalupe udrú statočné mrazy , to mi ver ...;)
Kora22
14.09.11,19:27
No ja som si myslela, že je to vtip :)
felix1
14.09.11,19:39
Je na to prípravok dá sa kúpiť v predajniach farby-laky a možno aj v drogérii,neviem si spomenúť ako sa volá,ale tam Ti určite poradia. Ja som týmto prípravkom napustila staré krosná a červotoč je preč už 2 roky.

Ja som do kazdej dierky poctivo striekal tento roztok injekcnou striekackou kolko do toho voslo a to pre istotu 3 dni po sebe. Babracka ( skoro 200 dierok ) ale oplatilo sa, mame pokoj 10 rokov. Odporucam robit tieto opatrenia mimo obytnych priestorov a potom to nechat aspon tyzden vyvetrat. Ak je to na viditelnom mieste sa to potom aj citlivo zatmelit.