nellka1
13.09.11,14:37
Ahojte,
poprosim vas o radu. pracujem vo verejnom zaujme a mam moznost ist na statnozamestnanecke miesto na dobu urcitu-zastupovanie pocas materskej dovolenky. Kedze ine VS miesto nie je mozne vytvorit a na stredoskolskom vzhladom na zvysenie vzdelania by som uz nemala ostat.
Zamestnavatel mi ale nariadil podat vypoved z miesta vo verejnom zaujme a podat ziadost o prijatie na statnozamestnanecke miesto. Pocula som, ze sa to da riesit aj ziadostou o prestup, co je vyhodnejsie, aby som neostala nahodou v nevyhodnej situacii, kedze vypoved mam podat skor, ako viem, ze na dane miesto budem prijata (hoci sa to berie ako hotova vec, predsa poistka je lepsia). co by ste mi poradili? Moznost prestupu sa mi zda lepsia. Staci napisat obycajnu ziadost o prestup z jedneho miesta na druhe, alebo sa treba odvolat na nejaky § ?
dakujem
macte
21.09.11,15:30
Zamestnávateľ má pravdu. Z verejného záujmu do štátnej služby neexistuje prestup alebo nejaké preloženie.
Vo Vašom prípade je potrebné ukončiť pracovný pomer vo verejnom záujme, najlepšie by bolo dohodou (alebo výpovďou, ale na to nevidím dôvod). Po ukončení pracovného pomeru Vás môžu prijať do dočasnej štátnej služby na zastupovanie. Len si treba uvedomiť, že keď sa zamestnankyňa vráti z materskej dovolenky, budete musieť skončiť na základe zákona. (Zamestnankyňa sa môže vrátiť kedykoľvek, nemusí zostať doma do troch rokov dieťaťa) A bude mať zamestnávateľ ďalšie miesto kam Vás potom umiestni?
verkaz
21.09.11,16:46
Ťažké rozhodovanie, ale to musíš urobiť len sám. Máš len dve možnosti. V tom ti nikto neporadí.
GabiZ
22.09.11,05:47
Ja len doplním k príspevku macte, že tu ide o dva rozdielne zákony, podľa ktorých sa riadi zamestnávateľ a to zákon o výkone práce vo verejnom záujme a zákon o štátnej službe. Preto prestup nie je možný. Ostatné ako je uvedené v príspevku 2.