Rado66633
13.09.11,14:46
Ahojte,

mam taku prosbu o radu.
V pripade kupovania jazdeneho vozidla cez autobazar na Slovensku, pokial ho autobazar doviezol z inej krajiny EU ako zistit ci ma vozidlo pretoceny tachometer?
Je jasne ze v autobazaroch klamu a pretacanie kilometrov je narodnym sportom.
V pripade ze auto bolo servisovane v autorizovanych servisoch, da sa to zistit cez VIN vozidla, ale ako to zistit v pripade, ze sa auto servisovalo v "garazovych" servisoch?
Ice dive
13.09.11,12:58
Ahojte,

mam taku prosbu o radu.
V pripade kupovania jazdeneho vozidla cez autobazar na Slovensku, pokial ho autobazar doviezol z inej krajiny EU ako zistit ci ma vozidlo pretoceny tachometer?
Je jasne ze v autobazaroch klamu a pretacanie kilometrov je narodnym sportom.
V pripade ze auto bolo servisovane v autorizovanych servisoch, da sa to zistit cez VIN vozidla, ale ako to zistit v pripade, ze sa auto servisovalo v "garazovych" servisoch?
záleží od konkrétneho prípadu, ale spravidla sa to dá zistiť, cez software - pripojením na riadiacu jednotku auta odtiaľ zmazať KM je náročnejšie i keď bola táto menená tak nie je veľmi veľká šanca...

avšak pri jazdenom aute záleží od konkrétneho kusu ako je opotrebovaný ani nie tak od nabehaných km...
Rado66633
13.09.11,13:05
záleží od konkrétneho prípadu, ale spravidla sa to dá zistiť, cez software - pripojením na riadiacu jednotku auta odtiaľ zmazať KM je náročnejšie i keď bola táto menená tak nie je veľmi veľká šanca...

avšak pri jazdenom aute záleží od konkrétneho kusu ako je opotrebovaný ani nie tak od nabehaných km...


:) nejako nechapem, cize ja ked ho kupim a mam znameho az kd ho pripoji na pocitac, vtedy je realna sanca to zisti?
A potom vratit vozidlo ked ma oklamali?
konkretny kus: http://skoda-roomster.autobazar.eu/14-tdi-style-id1994392.html pisu ze dovoz 47000 km ale nejako sa mi nechce verit, ze to ma 47000 km a fotky z autoservisu su este zo zimy. ze by ho nikto nchcel?
Chobot
13.09.11,15:40
:) nejako nechapem, cize ja ked ho kupim a mam znameho az kd ho pripoji na pocitac, vtedy je realna sanca to zisti?
A potom vratit vozidlo ked ma oklamali?
konkretny kus: http://skoda-roomster.autobazar.eu/14-tdi-style-id1994392.html pisu ze dovoz 47000 km ale nejako sa mi nechce verit, ze to ma 47000 km a fotky z autoservisu su este zo zimy. ze by ho nikto nchcel?

Vyzerá byť celkom zachovalé - karoséria je bez zjavného poškodenia a interiér nevyzerá byť opotrebovaný. Treba zistiť, či predchádzajúci majiteľ bol firma (resp. SZČO), alebo fyzická osoba. Ja mám napr. auto z roku 2005 a mám najazdených len 83 000 km. TReba pozrieť aj pod kapotu, stav bŕzd a pod. Na základe technickej prehliadky sa dá približne zistiť, či ten stav km je reálny alebo nie.
Ice dive
13.09.11,16:03
:) nejako nechapem, cize ja ked ho kupim a mam znameho az kd ho pripoji na pocitac, vtedy je realna sanca to zisti?
A potom vratit vozidlo ked ma oklamali?
konkretny kus: http://skoda-roomster.autobazar.eu/14-tdi-style-id1994392.html pisu ze dovoz 47000 km ale nejako sa mi nechce verit, ze to ma 47000 km a fotky z autoservisu su este zo zimy. ze by ho nikto nchcel?
no podľa mňa je táto ponuka dosť podozrivá... keďže auto je podľa fotiek evidentne dovezené na SK je to diesel, škodovka a že by to od zimy nikto nechcel kúpiť veď ponuka je až príliš cukríková... a že by to dovozca neprihlásil a nesnažil sa predať ako prihlásené auto ale sušil to minimálne polroka... a začína to inzerovať až teraz???
Rado66633
14.09.11,06:23
no podľa mňa je táto ponuka dosť podozrivá... keďže auto je podľa fotiek evidentne dovezené na SK je to diesel, škodovka a že by to od zimy nikto nechcel kúpiť veď ponuka je až príliš cukríková... a že by to dovozca neprihlásil a nesnažil sa predať ako prihlásené auto ale sušil to minimálne polroka... a začína to inzerovať až teraz???


no vsak to:) presne to je podozrive...ale preco by to nikto nechcel, resp. kde by mohol byt "pes zakopany" ? kradnute? havarovane? realny pocet km 200.000 ? zistil som ze auto je dovoz z talianska:)
Nokerla
14.09.11,06:50
chod do servisu Skoda a tipkovi daj nejake € s tym, ze nech Ti pozrie kde a kolko km malo pri servisovani.
lujza.j
14.09.11,17:54
no vsak to:) presne to je podozrive...ale preco by to nikto nechcel, resp. kde by mohol byt "pes zakopany" ? kradnute? havarovane? realny pocet km 200.000 ? zistil som ze auto je dovoz z talianska:)

:eek::eek::eek: auto po talošovy ,vieš ako jazdia taloši?????
alessi
14.09.11,18:46
ponuka sa mi nezda cukrikova ma uplne obyc vybavu. Akurat ze ma novsi rok vyroby. 16 tis. Za rok neni mimo real. Ale tiez som pocul o Talianoch svoje.
Ice dive
14.09.11,19:01
ponuka sa mi nezda cukrikova ma uplne obyc vybavu. Akurat ze ma novsi rok vyroby. 16 tis. Za rok neni mimo real. Ale tiez som pocul o Talianoch svoje.
no na to, že je to trojročné auto - nafťák za 8 000 € s tak málo km je to podľa mňa až podozrivo výhodné... ako sám píšeš 16 000 km na rok nie je veľa t.j. ak niekto najazdí tak málo km, tak je racionálnejšia kúpa benzínu.. ďalšia vec, prečo to od zimy nikto nekúpil... čo poznám dovozcov, čo sa živia predajom aut, tak každý dovoz sa snažia do týždňa predať ak sa nezadarí tak putuje auto do AAA, alebo iného výkupného bazáru...
day
14.09.11,19:31
auto malo pravdepodobne neaku chybu, ktoru (asi) odstranili, stav km moze byt realny, ponuka sa mi tiez nezda az taka super, auto je bez vybavy

kazde jazdene auto musi ist do znackoveho servisu, kde musite ziadat protokol o stave vozidla, potrebnych opravach, ...


čo poznám dovozcov, čo sa živia predajom aut, tak každý dovoz sa snažia do týždňa predať ak sa nezadarí tak putuje auto do AAA, alebo iného výkupného bazáru...

neviem akych dovozcov poznas, este som nepocul, ze by autickar predal auto do AAA, to uz musi byt velka bieda
alessi
14.09.11,19:34
otazka je aj ci nie je kradnute. Lebo to by vysvetlovalo ze to je dovoz a preco to od zimy stoji. Origimalita sa da spravit za uplatok.
day
14.09.11,19:39
otazka je aj ci nie je kradnute. Lebo to by vysvetlovalo ze to je dovoz a preco to od zimy stoji. Origimalita sa da spravit za uplatok.

neblazni, daj to prezret do servisu, ked ti povedia, ze je OK, kupuj
alessi
14.09.11,19:50
sak nech to da prezriet kupca. :) ja skodovky nemusim mimotemy :(
btw. Mne sa to auto zda za 7 tis. Drahe. Max tak 4 tis.

Ja mam najazdene 31 tis. Za 5 rokov. Takze tych 47 za tri roky pokladam za normal.
Ice dive
15.09.11,03:41
auto malo pravdepodobne neaku chybu, ktoru (asi) odstranili, stav km moze byt realny, ponuka sa mi tiez nezda az taka super, auto je bez vybavy

kazde jazdene auto musi ist do znackoveho servisu, kde musite ziadat protokol o stave vozidla, potrebnych opravach, ...



neviem akych dovozcov poznas, este som nepocul, ze by autickar predal auto do AAA, to uz musi byt velka bieda
nemusí to byť bieda, môže sa jednať o jednoducho nepredajné auto...
220870
15.09.11,04:36
Toto nemám zo svojej hlavy, ale od ľudí čo sa tým živia,čítal som to motoristickom časopise.90% áut v SK bazároch,dovezených zo západu je buď havarovaných ,alebo kradnutých.Z toho 100% má pretočený tachometer.Napríklad u nás v TO je "autoopravovňa " kde nerobia nič iné len vozia zo západu väčšinou havarované vraky a skladajú z nich "nové" autá.Tie potom predávajú po celej SK .Staré auto by som z Talianska nikdy nekúpil.Jedine z beneluxu.Nikdy by som nekúpil auto bez servisnej knižky.Prečo si nejdete kúpiť auto na západ sám.Je to lacnejšie niekedy aj o polovicu .
day
15.09.11,04:47
na SK su skore najlacnejsie auta, urcite by som necestoval von. dobry predajca ponuka na auto zaruku, nerobi mu problem kontrola v servise.

Anton tie cislo su prestrelene, povod auta (IT, D, AT, Benelux) nikdy neznamena zaruku kvality. ako moze byt kvalitne odtial moze byt aj odtial.
tvrdenie, ze z IT su nekvalitne auta pochadza z cias prvych dovozov ked sa k nam vozili auta z koncernu Fiat a boli to uz vraky.

servisnu knizku, ako vsetko ostatne, vam vystavia za mensi poplatok vsade na slovensku

stacanie uz davno mal byt trestny cin
220870
15.09.11,04:58
na SK su skore najlacnejsie auta, urcite by som necestoval von. dobry predajca ponuka na auto zaruku, nerobi mu problem kontrola v servise.

Anton tie cislo su prestrelene, povod auta (IT, D, AT, Benelux) nikdy neznamena zaruku kvality. ako moze byt kvalitne odtial moze byt aj odtial.
tvrdenie, ze z IT su nekvalitne auta pochadza z cias prvych dovozov ked sa k nam vozili auta z koncernu Fiat a boli to uz vraky.

servisnu knizku, ako vsetko ostatne, vam vystavia za mensi poplatok vsade na slovensku

stacanie uz davno mal byt trestny cin
Ja som to čítal,nemám to zo svojej hlavy.Tuším minulý rok bežal na www.idnes.cz seriál o autách z bazárov.Stačí pozrieť do bazarov,nenájdete auto s 200 000 tis nabehanými km.Pričom na západ od nás je to normálna cifra ,je to čas kedy oni predávajú svoje autá.Buď sa začne kaziť ,je búrané,alebo staršie ako 7 rokov.
Jeden príklad.Dedo predal Toyotu preto ,že mu neprešla cez emisnú kontrolu.Bude zaujímavé sledovať koľko áut sa začne objavovať po našich bazároch keď prídu nové opatrenia na STK-čkach do realu ,a nabehnú nové EU normy ohľadne emisií.;):D
day
15.09.11,05:23
mimotemy

to je o nasej "statnej" urovni, ked si budeme moct dovolit kupit kazdych 5rokov nove auto, zaplatit sluzby, ....

tak nebudeme muset spekulovat napr. so starymi autami
felix1
15.09.11,17:54
mimotemy

to je o nasej "statnej" urovni, ked si budeme moct dovolit kupit kazdych 5rokov nove auto, zaplatit sluzby, ....

tak nebudeme muset spekulovat napr. so starymi autami

A ty veris ze to je len v tej kupyschopnosti ??? Nenazranost nema konca. Problem je v tom ze mnohi okolo nas povazuju kupu kradnutej veci za ,,beztrestny skutok,, rovnako ako podlahnu argumentu pradavaca v XXX bazate ked im povie : mate na aute privela km a ,, CISLA PREDAVAJU !!! Pridte o tyzden teraz je Vase auto nepredajne ... ( bohuzial bez ohladu na vzdelanie a titul podlahne kde -kdo, ved to nie on, to mu len oni upravia / vylepsia auto v garazovom servise za 50.-EUR ). Pokial to budeme potichu akceptovat u nasich znamich a nebudeme ich verejne odsudzovat, nepohneme s tym :(
day
15.09.11,18:04
A ty veris ze to je len v tej kupyschopnosti ??? Nenazranost nema konca. Problem je v tom ze mnohi okolo nas povazuju kupu kradnutej veci za ,,beztrestny skutok,, rovnako ako podlahnu argumentu pradavaca v XXX bazate ked im povie : mate na aute privela km a ,, CISLA PREDAVAJU !!! Pridte o tyzden teraz je Vase auto nepredajne ... ( bohuzial bez ohladu na vzdelanie a titul podlahne kde -kdo, ved to nie on, to mu len oni upravia / vylepsia auto v garazovom servise za 50.-EUR ). Pokial to budeme potichu akceptovat u nasich znamich a nebudeme ich verejne odsudzovat, nepohneme s tym :(

samozrejme, teraz si to napisal, rozmyslame stale kde usetrit atd.
felix1
16.09.11,06:22
samozrejme, teraz si to napisal, rozmyslame stale kde usetrit atd.

Naberme odvahu a pomenujme to podla naplnenia skutku. Je to PODVOD. Ak to budeme nazyvat usetrenim, stale vzbudzujeme v casit obyvatelstva pocit ze prave on je ten chudak ktory ma pravo ,,usetrit,, na ucet niekoho ineho :(
iv@n
16.09.11,10:21
ja som kupoval osobné auto, ktoré malo ako dvojročné nabehané cca 130kkm, dízle si ľudia nekupujú nato aby nabehali pár tisíc ročne, na západe tiež nie sú padnutí na hlavu aby vyhadzovali peniaze von oknom.
inak so starými autami sa robia pekné čachre, ja som pri kúpe narazil na človeka čo vozí autá ako súkromná osoba zo zahraničia pričom má jeho firma kontrolu originality, takže pozor preveliký aby ste nekúpili čorku alebo búračku, K.O. je obyčajný výsmech, za nič neručia v prípade že neskôr príde k zisteniu že auto je čorka alebo búračka alebo ako sa stalo nedávno tie zatopené citroeny, ktoré mali byť zošrotované kôli zatopeniu ale záhadne sa dostali ku nám a predali ako nové.
lujza.j
16.09.11,10:34
neviem síce kde je zadávateľ témy, ale kompletná diagnostika tu:
http://www.karireal.sk/autoservis.php
rudopp
16.09.11,11:29
na SK su skore najlacnejsie auta, urcite by som necestoval von. dobry predajca ponuka na auto zaruku, nerobi mu problem kontrola v servise.

Anton tie cislo su prestrelene, povod auta (IT, D, AT, Benelux) nikdy neznamena zaruku kvality. ako moze byt kvalitne odtial moze byt aj odtial.
tvrdenie, ze z IT su nekvalitne auta pochadza z cias prvych dovozov ked sa k nam vozili auta z koncernu Fiat a boli to uz vraky.

servisnu knizku, ako vsetko ostatne, vam vystavia za mensi poplatok vsade na slovensku

stacanie uz davno mal byt trestny cin

Nie som úplne doma v práve, ale trestný čin to nie je pokiaľ sa neopýtaš, či to číslo na tachometri je pravda a on neodpovie áno.
(inak je to iba nejaký ukazovateľ na vyššej úrovni palivomeru, alebo tlaku v pneumatikách : on ho vidí / ty ho vidíš, ale interpretujete si to číslo rozdielne :D:D:D:D )
Rado66633
20.10.11,11:38
No auto sme nakoniec kupili a realny stav to bol, zistil mu to znamy v servise, vraj sa to da zistit cez servo
Chobot
20.10.11,12:12
No auto sme nakoniec kupili a realny stav to bol, zistil mu to znamy v servise, vraj sa to da zistit cez servo

Tak gratulujeme k dobrej kúpe. Nie každé auto je predané podvodom.
Rado66633
21.10.11,04:57
diiiiiiiky:) kazde nie, len 90 % :) :) :)
preboha
08.08.16,19:10
No auto sme nakoniec kupili a realny stav to bol, zistil mu to znamy v servise, vraj sa to da zistit cez servo

reálny stav - jazdný výkon sa dá spoľahlivo zistiť iba s pomocou ultrazvukovej sondy - má to obchodný názov TACHOSPION, meranie stojí cca 90 eur, a na slovensku je asi 5 ľudí, ktorí to majú. žiadne iné metódy (elektronické) nie sú použiteľné - spoľahlivé
vicktor
09.08.16,09:31
Zaujimave, taky pristroj za 90 eur by ihned schmatol kazdy bazarnik, dovozca, policia, a aj ja ako sukromnik a buduci kupec ojetiny aspon strednej triedy.
Po druhe - mozno to vyspioni len konkretne (novsie) modely, ktore tu informaciu v tacho ukladaju. Cize pri starsich autach asi nie.
Ako ten ultrazvuk funguje?