brutik
13.09.11,14:48
Potreboval by som poradiť ohľadne reklamácie notebooku. Som živnostník a tak som si na firmu kúpil notebook. Bohužiaľ sa mi opakovane pokazil. Tentokrát sa jedná už o tretiu vadu tej istej veci (HDD). Notebook posielam na opravu do servisného strediska, ktoré však nie je dodávateľom notebooku. Mohli by ste mi poradiť ako mám postupovať pri jednaní s dodávateľom? Či mám právo na výmenu notebooku alebo vrátenie peňazí? Veľmi pekne Vám ďakujem.
matolog
13.09.11,15:57
neviem presne odpovedat na tuto konkretnu otazku, ale ak sa jedna o opakujucu sa vadu s HDD, tak by som zvazil kupu SSD disku. Stryko jazdi na kamione a ma ho pusteny pri jazdeni (kvoli GPS) a tiez sme riesili par reklamacii. Skoncilo to na tom, ze ked sa mu to stane este raz, tak si doplati a kupi SSD.
arizona
13.09.11,16:07
Ak si chces narokovat na vratenie penazi, musis reklamovat v predajni,kde si ho kupil.Treba dolozit aj zaznamy o predoslych opravach,ak si ich riesil cez servis.
Servis ti ho maximalne tak opravi,ale nevyreklamuje,ani peniaze nevrati.
brutik
14.09.11,08:37
ak tomu správne rozumiem tak si môžem nárokovať vrátenie peňazí keď sa jedná o tretiu vadu HDD?
arizona
14.09.11,09:57
ak tomu správne rozumiem tak si môžem nárokovať vrátenie peňazí keď sa jedná o tretiu vadu HDD?
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9