Mirkaska
13.09.11,17:30
aké kovové rohové lišty máte použité v kúpelni? neboli nám doporučené ani hliníkové (poškriabu sa), ani nerez (vidno všetko na nich), ale nejaké Elox. máte ich niekto, príp. skúsenosti?
220870
13.09.11,17:03
Elox je chemická úprava povrchu(elektrolíza).Elox podobne ako farba sa dá častým čistením zodrať.Je to vrstvička o hrúbke ktorá sa ráta skôr na atómy ,ako na mikrometre.Celohliníkovej alebo mosdznej sa nič nestane.
Zužu
13.09.11,17:06
Ja nemám žiadne, obklady mi robili tak, že zrezávali obklad z vnútornej strany a potom tam dali špárovaciu hmotu. medzery sú v takej veľkosti ako na rovnej ploche. vyzerá to dobre, mala som šikovného majstra.
Mirkaska
13.09.11,18:02
len nám to nedoporučili, lebo ked sa náhodou narazí do rohu a odbije sa, je to problém opraviť.chceli by sme lišty
220870
14.09.11,03:20
Tie brúsené rohy nie sú až tak krehké ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.
alltracboy
14.09.11,06:10
Elox je chemická úprava povrchu(elektrolíza).Elox podobne ako farba sa dá častým čistením zodrať.Je to vrstvička o hrúbke ktorá sa ráta skôr na atómy ,ako na mikrometre.Celohliníkovej alebo mosdznej sa nič nestane.

ja som sa eloxom stretol zatial iba pri hliniku. Prave do jedneho skriabem pinzetou z inoxu a pokial do toho nejdem vyslovene hranou, tak sa daju tie skrabance prelestit.
Zužu
14.09.11,06:23
len nám to nedoporučili, lebo ked sa náhodou narazí do rohu a odbije sa, je to problém opraviť.chceli by sme lišty

Máme tak robené dve kúpelne a nestalo sa mi, aby sa mi poškodili rohy. Brúsi /reže/ sa to do 45% uhla. Ja som s tým veľmi spokojná a hlavne aj kvôli tomu, že som mala veľa rohov a farebne som nevedela zohnať lišty len umelé a to som nechcela.
Ferdosondo
14.09.11,07:58
Mám dve kúpelne. Obidve som robil sám. V jednej mám rezané rohy do 45st. Vyzerá to skvele, ale je s tým velká babračka. Určite si majstri vypýtajú viac (tí slabší to nechcú robiť).
V druhej mám Al lišty, lebo sa mi už nechcelo dorezávať, ale aj to vyzerá dobre. Treba to však spraviť presne, aby sa nepokazil estetický dojem. Zatial nebadám žiadne škrabance.
Plastové lišty sa mne osobne nepáčia
ski555
15.09.11,15:59
Plastové lišty sú nevzhľadné,klasické hliníkové sú už v predaji poškrabané a problém vybrať nepoškodené.Eloxované sú krajšie.