Frando
13.09.11,20:20
Chcem kupit byt na ktory je ale zatazena exekucia a chcem sa opytat ze ak vyplatim tie pozdlznosti kolko bude trvat kym stiahnu svoje zalozne pravo na nehnutelnost a budem moct prepisat byt v katastri na seba.
danushka
13.09.11,18:30
Chcem kupit byt na ktory je ale zatazena exekucia a chcem sa opytat ze ak vyplatim tie pozdlznosti kolko bude trvat kym stiahnu svoje zalozne pravo na nehnutelnost a budem moct prepisat byt v katastri na seba.

Byt prevedú na katastri na Teba aj s ťarchami.

Ale dávaj pozor pri kúpe takéhoto bytu, doporučujem urobiť nasledovné kroky:
- žiadaj od predávajúceho plnú moc na overenie na súde, či voči nemu nie sú vedené ďaľšie exekúcie, ktoré ešte nie sú zapísané na LV
- žiadaj od predávajúceho plnú moc na komunikáciu s exekútormi, o ktorých vieš, aj s tými, o ktorých ešte nevieš
- keď tieto skutočnosti preveríš a budeš vedieť, aké sú záväzky u exekútorov /istina s príslušenstvom/, tieto uveď v článku KZ ako časti kúpnej ceny
- do KZ uveď dojednanie, že zbytok kúpnej ceny dáš do notárskej zábezpeky a táto bude vyplatená predávajúcemu až po povolení vkladu na Tvoje meno a po očistení tiarch z LV /exekútor vydá kvitanciu až po zaplatení dlžôb a zápis na katastri tiež niečo trvá/
-urýchli návrh na vklad

Určite si daj takúto KZ vypracovať profesionálom.
Mila123
13.09.11,18:30
Chcem kupit byt na ktory je ale zatazena exekucia a chcem sa opytat ze ak vyplatim tie pozdlznosti kolko bude trvat kym stiahnu svoje zalozne pravo na nehnutelnost a budem moct prepisat byt v katastri na seba.

dá sa to rýchlo....ak budú doklady a zaplatí sa správny (zrýchlený) poplatok na katastri tak aj skoro okamžite.....inak to trvá 30 dní.....

nedá mi aby som ti nenapísala čo sa stalo mojim známym....
vydražili byt za celkom slušnú cenu......v byte bývali pôvodní vlastníci.....
dražobná spoločnosť urobila všetko v súlade so zákonom.......aj notár....moji známi vyplatili cenu bytu a jeden zádrheľ sa stal...ostali v byte bývať pôvodné vlastníci (neplatiči) ....
známi sa chceli najprv dohodnúť, ale nadalo sa.....tak dali návrh na súd o vypratanie bytu.....a ťahá sa to asi jeden a pol roka.... pôvodní vlastníci sa odvolali na prvé rozhodnutie súdu......sú na KS a na prvom pojednávaní sa dotyčný nedostavil, bol na PN a .......
Xanti
13.09.11,18:32
A čo ak exekúcia je vyššia ako hodnota bytu, i tak to budeš chcieť urobiť?

Ja by som oslovila exekútora, a porozprávala sa s ním. O možnostiach, napr. či je ten dlh tak veľký že sa dá byt do dražby .. a tak podobne. To je najčistejší spôsob kúpy, lebo čo ak kým ty vyplatíš jednu exekúciu pribudne na byt dalšia a dalšia .
Xanti
13.09.11,18:35
dá sa to rýchlo....ak budú doklady a zaplatí sa správny (zrýchlený) poplatok na katastri tak aj skoro okamžite lehota 15 dní.....inak to trvá 30 dní budem protirečiť 60 dní .....Ak ide o zložitejší prípad, tak tá lehota je LTT dodržaná a drží sa pri hranici 15 dní.
danushka
13.09.11,18:51
Prikladám Ti splnomocnenie, aké je dobré mať v Tvojom prípade, vyber si, čo sa Ti hodí...

Splnomocnenie


meno a priezvisko :
miesto trvalého pobytu :
rodné číslo :
dátum narodenia :
stav :

splnomocňujem:

meno a priezvisko :
miesto trvalého pobytu :
rodné číslo :
dátum narodenia :

aby ma v mojom mene a v plnom rozsahu zastupoval pri všetkých právnych úkonoch spojených s nehnuteľnosťami, ktoré sú zapísané na Správe katastra XX, na liste vlastníctva č. XX, katastrálne územie XX, okres XX, obec XX, ako x izbový byt č. x, na X poschodí, na ulici X č. x v X, ktorý je súčasťou obytného domu X, súpisné číslo X, postavenom na pozemku parc. č. X, podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu vo veľkosti x/x, a to na:
- opravy chýb v kúpnej zmluve,
- opravy chýb v návrhu na vklad do katastra nehnuteľností,
- preberanie písomností z katastra nehnuteľností, týkajúcich sa vyššie uvedených nehnuteľností,
- prípadné opravy chýb v písomnostiach vložených do katastra nehnuteľností,
- prevzatie listu vlastníctva č.x s plombou,
- odhlásenie trvalého pobytu,
- odhlásenie odberu elektrickej energie,
- odhlásenie odberu plynu,
- odhlásenie komunálneho odpadu,
- preberanie rozhodnutí a iných písomností z katastra nehnuteľností,

- jednanie s Okresným súdom /podľa miesta bydliska predávajúceho/ a k prevzatiu zoznamu všetkých exekučných konaní a*aj súdnych konaní, ktoré sú vedené voči mojej osobe,

- jednanie s Exekútorskými úradmi , a to na:
- zastupovanie pri jednaní,
- prevzatie a podpisovanie všetkých písomností,
- zistenie a vyplatenie finančných pozdĺžností,

- vzdávanie sa odvolania proti rozhodnutiam v mojom mene.

Zároveň sa zaväzujeme a čestne prehlasujeme, že toto splnomocnenie nikdy neodvoláme.

V ............ dňa ................
Mgr.Shrek
14.09.11,07:42
Ja by som na Vašom mieste kontaktoval aj exekútora a dohodol sa s ním nasledovne.
Uzavrieť kúpnu zmluvu, v ktorej bude uvedené aká časť kúpnej pôjde priamo na účet exekútorovi a ten následne vydá zrušenie EZP. So zrušením a zmluvou potom naklusať na kataster a zavkladovať vlastícke právo do katastra.
Frando
14.09.11,14:40
Co v pripade ze ten byt by sa na mna prepisal darovacou zmluvou a tie exekucie ktore su zapsane v katastri by som vyrovnal hned a prebral by som na seba aj pozicku ktora je rucena bytom ale dany clovek ma este na seba vydane nejake exekucie na ucty v banke ale byt tymi ostatnymi este nie je zatazeny mohli by si narokovat pravo na ten byt aj ked uz bude v mojom vlastnictve ?? Co v pripade ak by sa jednalo o prepis bytu vo vztahu otec syn ?? Mohli by si narokovat na byt ostatny exekutori ??
ivka70
14.09.11,15:08
Co v pripade ze ten byt by sa na mna prepisal darovacou zmluvou a tie exekucie ktore su zapsane v katastri by som vyrovnal hned a prebral by som na seba aj pozicku ktora je rucena bytom ale dany clovek ma este na seba vydane nejake exekucie na ucty v banke ale byt tymi ostatnymi este nie je zatazeny mohli by si narokovat pravo na ten byt aj ked uz bude v mojom vlastnictve ?? Co v pripade ak by sa jednalo o prepis bytu vo vztahu otec syn ?? Mohli by si narokovat na byt ostatny exekutori ??

Byt zatazeny exekuciou sa neda darovat, bolo by to obchadzanie exekucie.
Frando
14.09.11,15:18
tak uplne darovanie by to nebolo lebo by som na seba prebral pozicku ktora je bytom rucena plus vyplatil by som sucanse exekucie ale ide mi oto ci by som s tym mal nejake problemi neskor v buducnosti.
danushka
14.09.11,16:39
tak uplne darovanie by to nebolo lebo by som na seba prebral pozicku ktora je bytom rucena plus vyplatil by som sucanse exekucie ale ide mi oto ci by som s tym mal nejake problemi neskor v buducnosti.

Existuje darovacia a kúpna zmluva. Nič ,,akože" alebo ,,medzitým" neexistuje.
Preveď byt kúpnou zmluvou na seba a vyplať exekútorov. Nič čistejšie neexistuje.
Frando
14.09.11,23:09
Existuje darovacia a kúpna zmluva. Nič ,,akože" alebo ,,medzitým" neexistuje.
Preveď byt kúpnou zmluvou na seba a vyplať exekútorov. Nič čistejšie neexistuje.
ale nebude problem ziadny ak by majitel bytu nesplacal svoje zalezitosti potom ?? nemoze mi nikto siahnut na tu nehnutelnost? staci mi vyplatit tych exekutorov ktory zatazili samotnu nehnutelnost ci aj ostatnych ktory ale zatial pozaduju len vyrovnanie pohladavok??
Xanti
15.09.11,06:42
Frando,
ty podpíšeš kúpnu zmluvu, dohodneš sa že vyplatíš exekútorov o ktorých vieš, ale v priebehu týždňa dvoch kým sa to všetko porieši, sa ani nenazdáš a na majetku budú dalšie exekúcie.

Zažila a videla som to, kým sme sa dohadovali o zmluve, kým sme ju dali na kataster tak človek si na LV na katasterportali skontroloval či v zmluve je všetko, kým sa dal návrh na vklad tak tam bola šupnutá dalšia exekúcia. Akurát ja som nekupovala od vlastníka ale priamo som komunikovala s exekútorom, takže LV mám čisté.

No ak budeš komunikovať len s majiteľom, tak naozaj na tvoje LV kludne môžu zapísať nové exekúcie nový exekútory, pokiaľ dali návrh skôr ako ty. Rozhodujúce sú dátumy. Lebo exekútor ale aj súd môže označiť kúpnu zmluvu za špekulatívnu s cieľom ukrátiť veriteľov. A potom sa môže stať, že preplatíš danú nehnuteľnosť.

Naozaj pri tejto kúpe dávaj sakra pozor.
Frando
16.09.11,10:03
Ako by to bolo v pripade ak by sa jednalo o nehnutelnost rodicov?? Mohli by mi neskor na nu siahnut iny exekutori ak by nesplacali rodicia dalej svoje pohladavky ?? Alebo na to mozu siahnut len exekutori co su teraz respektive co vybehnu v cesa prepisu??
Xanti
16.09.11,10:16
Len tí čo vybehnú v čase prepisu.
Potom už nie, nakoľko rodičia nebudú mať majetok, ktorí by mohli exekútori blokovať.
Mgr.Shrek
19.09.11,11:09
Pokiaľ máš na LV viacerých exekútorov, tak logicky začni od toho, čo je uvedený ako prvý. Zavolaj, zisti, zaplať, atď.
Pri kúpnej zmluve máš dosť veľkú voľnosť formulácie tej zmluvy, napr. kúpna cena sa uhradí tak, že XXXX eur sa uhradí súdnemu exekútorovi č, 1, xxxxx eur exekútorovi č. 2 atď. Obeháš s peniazmi exekútorov a pri troške vôle ti vyhotovia zrušenia EZP a LV bude čisté, následne dáš návrh na vklad. Ale na koncipovanie takej zmluvy sa poraď s advokátom, notárom....