ajuska
14.09.11,07:34
Dobry den,

chcem sa opytat, mam zamestnanca na Dohodu o pracovnej cinnosti. Dohoda je do 30.09.2011 a mzda je napr. 700 Eur/brutto. Majitel firmy sa ale rozhodol, ze daneho zamestnanca uz nepotrebuje. Viem ze ak by mu chcel dat vypoved, je tam 15 dnova lehota, co by vyslo cca do konca mesiaca. Takze moze uzavriet s nim Dohodu o ukonceni pracovneho pomeru podla § 60, kde sa dohodnu, ze napr. skonci 19.9.2011. A ak ano, tak prislucha zamestnancovi za to obdobie cela dohodnuta odmena, tych 700 Eur alebo len alikvotna ciastka za odrobené hodiny? Mne to soft nepocita, takze ak je tam alikvotna, musim to vyratat manualne a opravit, pretoze soft by mi tam nechal plnu ciastku napr. aj za len 2 odrobene hodiny.

Dakujem za pomoc

Ada
Mila123
14.09.11,05:38
podľa môjho názoru § 60 ZP sa týka uzavretých pracovných zmluv, nie dôhod......ako máte formulovanú odmenu za vykonanú prácu? a byť na mieste dohodára by som nesúhlasila s ukončením dohody, prečo aj?
ajuska
14.09.11,05:48
podľa môjho názoru § 60 ZP sa týka uzavretých pracovných zmluv, nie dôhod......ako máte formulovanú odmenu za vykonanú prácu? a byť na mieste dohodára by som nesúhlasila s ukončením dohody, prečo aj?


Definicia odmeny - Dohodnuta odmena za pracovnu cinnost 700,00 Eur brutto/mesiac

No a ta dohoda ma napadla v suvislosti s § 228a, kde sa uvadza:

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

Tak neviem aky paragraf mozem v Dohode pouzit. Teda ide o to, ze konkretny zamestnanec nevykonava svoju cinnost ako ma, proste sa flaka a nerobi to co ma, tak co s takymto zamestnancom?
ajuska
14.09.11,05:49
Dokonca sam zamestnanec oznámil, sice len ustne ale oznamil, ze napriek tomu, ze dohoda je do 30.09., on uz 24.09.2011 nenastupi a vo firme konci, takze na dohodu podla mna pristupi, len ako ju sformulovat.
katka 23
14.09.11,06:27
Dohodu možno ukončiť aj vzájomnou dohodou oboch strán k určitému dňu , vyplýva to zo ZP aj pri dohodách, čo uvádzaš , ja som tiež takto skončila DoPČ , bolo mi to poradené tu na Porade, výpoveď vlastnými slovami podobne ako pri PZ ak dohodou. A odmenu by som tiež upravila , nakoľko neodpracoval celý mesiac , ak ukončí napr.19.09.2011.
sybila3
14.09.11,07:40
ak je na dohode ukončenie napr. k 31.8. netreba žiadnu výpoveď, len urobím výplatu a vytlačí potvrdenie o príjme? A ak ak končil dohodu vzáj. dohodou o ukončení dohody 2.8.??? program mi ráta výplatu za dva dni je to dobre? dík
sybila3
14.09.11,08:51
poradí niekto?
blondy
14.09.11,08:59
ak je na dohode ukončenie napr. k 31.8. netreba žiadnu výpoveď, len urobím výplatu a vytlačí potvrdenie o príjme? A ak ak končil dohodu vzáj. dohodou o ukončení dohody 2.8.??? program mi ráta výplatu za dva dni je to dobre? dík
ak ukončil vzájomnou dohodou je dobré to mať aj v písomnej forme.
Výplatu môže mať aj za dva dni (ak ich odpracoval...)
ostatné tak ako si napísala
sybila3
15.09.11,09:30
ja viem len by som potrebovala vedieť ak som zadala na odhlášku ukončenie 2.8. či sa to ráta ako odrobený deň lebo v programe mi to tak ráta. díky moc
ladyrs
15.09.11,09:37
ja viem len by som potrebovala vedieť ak som zadala na odhlášku ukončenie 2.8. či sa to ráta ako odrobený deň lebo v programe mi to tak ráta. díky moc

na odhlášku zadávaš dátum ukončenia, t.j. posledný deň, ktorý zamestnanec odrobil, z toho vyplýva, že ten posledný deň pracoval
drobeceva
15.09.11,09:52
program mi ráta výplatu za dva dni je to dobre? dík[/QUOTE]

neviem ako Ty, ale ja u dohodárov kalendár nastavený nemám - vediem im hodiny skutočne odpracované a k tomu im dám odmenu v zmysle uzavretej dohody.
katka 23
15.09.11,15:48
program mi ráta výplatu za dva dni je to dobre? dík

neviem ako Ty, ale ja u dohodárov kalendár nastavený nemám - vediem im hodiny skutočne odpracované a k tomu im dám odmenu v zmysle uzavretej dohody.[/QUOTE]
súhlasím s drobecevou , je lepšie ak sú dohodári najmä pri DoPČ odmeňovaní na hod. ,napr. pri predčasnom ukončení dohody potom nie je problém s prerátavaním odmeny.
drobeceva
15.09.11,15:55
Katka, len chcem podotknúť, že to nie je moja citácia :( Pýtala sa to sybila
katka 23
15.09.11,16:48
ja som dala citovať tvoj príspevok , neviem kde sa stala chyba
drobeceva
15.09.11,17:00
nevadí
sybila3
19.09.11,07:37
OK ale potrebovala by som vedieť ak ukončil dohodu 2.8. či je to odpracovaný deň lebo v programe som zadala ukončenie 2.8. aj odhlásila zo SP ale v programe mi 2.8. zarátalo ako odrob. deň?????
veronikasad
19.09.11,08:01
OK ale potrebovala by som vedieť ak ukončil dohodu 2.8. či je to odpracovaný deň lebo v programe som zadala ukončenie 2.8. aj odhlásila zo SP ale v programe mi 2.8. zarátalo ako odrob. deň?????
Odhlášku posielaš dňom, kedy naposledy pracoval. Za tento deň mu vyplácaš mzdu alebo odmenu ...
milka1619
19.09.11,09:13
Postupujem správne ak v DOVP mám uvedené : Odmena za vykonanú prácu napr. 290,00 Eur/ mesačne - brutto a :
a) z-nec neodpracuje v mesiaci ani hodinu - nevyplácam nič - 0,00
b) z-nec ukončí DOVP k 19.9.2011 a odpracuje 10 hod.- vyplácam 290,00 Eur ? Ďakujem.
Tweety
19.09.11,10:41
AK svoju prácu odovzdal a ukončil tak ako mal, tak áno, vyplácaš 290.-€ V prvom prípade nevyplatíš nič.
sybila3
19.09.11,19:17
Ohlášku posielaš dňom, kedy naposledy pracoval. Za tento deň mu vyplácaš mzdu alebo odmenu ...

ďakujem presne toto som potrebovala vedieť, takže dátum odhlášky je posledný odpracovaný deň. díky moc si mi pomohla.