ajuska
14.09.11,07:54
Dobry den,

chcem sa opytat ohladom naroku na 25 dni dovolenky od 01.09.2011. Mam noveho zamestnanca, ktory nastupil 08.09.2011. Ma uz vek na 25 dni dovolenky, ale ak to plati do konca roka este po starom, tak mi neviem tych 15 odrobenych rokov vydokladovat. Tvrdi mi, ze v predchadzajucich zamestnaniach mu to priznavali automaticky bez dokladovania. Mozem mu teda ten narok priznat aj ja, alebo to potrebujem mat zdokladovane?

Dakujem
ecuch
14.09.11,05:57
Ešte platí staré ustanovenie, mal by to zdokladovať. Okrem toho, doklad o zápočte rokov sa "hodí" aj na iné účely, nielen pre nárok na dovolenku.
ajuska
14.09.11,06:00
Dakujem :) takze budem trvat na zdokladovani.
Mila123
14.09.11,06:00
Dobry den,

chcem sa opytat ohladom naroku na 25 dni dovolenky od 01.09.2011. Mam noveho zamestnanca, ktory nastupil 08.09.2011. Ma uz vek na 25 dni dovolenky, ale ak to plati do konca roka este po starom, tak mi neviem tych 15 odrobenych rokov vydokladovat. Tvrdi mi, ze v predchadzajucich zamestnaniach mu to priznavali automaticky bez dokladovania. Mozem mu teda ten narok priznat aj ja, alebo to potrebujem mat zdokladovane?

Dakujem
toto ustanovenie zákona je platné od 01012012 !!!!!
ajuska
14.09.11,06:01
Dakujem :)
Xanti
14.09.11,06:01
Ak nemá zápočet zo zamestnaní, tak nech ti to dokladuje pracovnými zmluvami, dalej potvrdením o evidencii na UP alebo rozhodnutím o invalidite, starostlivosti o deti a podobne.
ajuska
14.09.11,06:10
Ak nemá zápočet zo zamestnaní, tak nech ti to dokladuje pracovnými zmluvami, dalej potvrdením o evidencii na UP alebo rozhodnutím o invalidite, starostlivosti o deti a podobne.

Ano? Takze ak nema ziadne zapocty, moze mi to vydokladovat kopiami pracovnych zmluv z predchadzajucich zamestnani? Ok, skusim mu to teda takto spracovat.
Xanti
14.09.11,06:14
Určite áno, ved v zmluve na dobu určitú má začiatok i koniec pracovného pomeru pri dobe neurčitej má doklad o ukončení pracovného pomeru, a detto na UP mu dajú evidenciu teda potvrdenie kde sú doby všetkých evidencií.
vieraaaa
14.09.11,06:18
Dalo by sa to dokladovať ešte aj výpisom o dobách zamestnania zo SP, o ktorý môže požiadať na príslušnej pobočke poisťovne.
Zuzana2
14.09.11,06:31
Určite áno, ved v zmluve má začiatok i koniec pracovného pomeru, a detto na UP mu dajú evidenciu teda potvrdenie kde sú doby všetkých evidencií.
V zmluve má začiatok, ale nie koniec pracovného pomeru. O ukončení musí mať iný doklad. Práve na to slúžil kedysi "zápočtový list", bolo to prehľadné, jednoduché a spoľahlivé. Vždy sa napočítali doby zamestnania za všetkých zamestnávateľov a posledný, od ktorého zamestnanec odchádzal dostal "sumárny" zápočtový list. Ale to už je asi mimotemy.
Xanti
14.09.11,06:33
Zuzana,
v zmluve máš aj začiatok aj koniec pracovného pomeru ak ide o dobu určitú. Ale áno máš pravdu, napísala som to trošku zle. :D
Zuzana2
14.09.11,16:50
Zuzana,
v zmluve máš aj začiatok aj koniec pracovného pomeru ak ide o dobu určitú. Ale áno máš pravdu, napísala som to trošku zle. :D

Jasné, ja som myslela samozrejme pracovný pomer na dobu neurčitú.