derek191919
14.09.11,08:22
Dobrý deň,
zaujímala by ma nasledovná vec. Chodil som 3 roky na vysokú školu dennú formu do BB, kde som ju ukončil titulom Bc. Následne som išiel pokračovať na magisterský stupeň dennou formou (teda do 4 ročníka) to Trnavy, ale po roku som to štúdium zanechal. Teraz som sa prihlásil na vysokú školu znova od prvého ročníka bakalarskeho stupna dennou formou. Zaujímalo by ma, kedy budem platit už za toto štúdium, lebo viem že ak niekto študuje nad čas aký je stanovený na ukončenie VS, tak platí za štúdium. Logicky mi vyplýva, že by som mal platit od 2 ročníka, kedže som vtedy študoval 4 roky, ale rad by som to počul od niekoho, kto má v tom jasno.
Dakujem za odpovede
dalid
14.09.11,07:06
Malo by to byť presne ako píšeš. 100% odpoveď by ti ale mali vedieť dať aj na študijnom oddelení VŠ, kde si sa prihlásil. Iba ak by ti tvrdili niečo iné, je to podozrivé. Hlavne si priprav (alebo vyžiadaj) podklad z predchádzajúcej VŠ, kde máš jednoznačne napísané od kedy do kedy si bol ich študentom.
Z TT máš potvrdenie o ukončení štúdia?
GabiZ
14.09.11,07:24
Študent, ktorý študuje študijný program poskytovaný verejnou vysokou školou dlhšie, ako je jeho štandardná dĺžka štúdia, je povinný uhradiť verejnej vysokej škole ročné školné za každý ďalší rok štúdia. V celkovej dobe štúdia sa zohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na verejnej vysokej škole v niektorom zo študijných programov príslušného stupňa vysokoškolského vzdelávania. Na študijnom treba predložiť doklad o absolvovaní príslušného vysokoškolského vzdelávania, lebo študent verejnej vysokej školy v dennej forme štúdia, ktorý neprekročil štandardnú dĺžku štúdia ustanovenú pre študijný program, školné neplatí. Aby si potom nemal problém. Každopádne ako bolo spomenuté v predchádzajúcom príspevku, treba ísť na študijné odd. a tam sa informovať, mávajú vypracované interné smernice alebo vnútorné poriadky o platení školného a s tými by bolo dobré sa oboznámiť.