Kristina27
19.01.06,14:38
Niekde som čítala, že provízia za sprostredkovanie právnickej osobe je daňovým nákladom aj bez zaplatenia, ale provízia za sprostredkovanie fyzickej osobe je daňovým nákladom len po zaplatení.
Minulý rok som ale nezaplatenú províziu právnickej osobe pripočítala k zisku sro, tento rok, kedže už bola zaplatená si ju odpočítam od zisku spoločnosti. Aj keď podľa prečítaného som ju mohla nechať v daňových výdavkoch v PU roku 2004. Môžem si ju teda po zaplatení v roku 2005 teraz odpočítať od zisku?
ondrejvla
19.01.06,20:10
Niekde som čítala, že provízia za sprostredkovanie právnickej osobe je daňovým nákladom aj bez zaplatenia, ale provízia za sprostredkovanie fyzickej osobe je daňovým nákladom len po zaplatení.
Minulý rok som ale nezaplatenú províziu právnickej osobe pripočítala k zisku sro, tento rok, kedže už bola zaplatená si ju odpočítam od zisku spoločnosti. Aj keď podľa prečítaného som ju mohla nechať v daňových výdavkoch v PU roku 2004. Môžem si ju teda po zaplatení v roku 2005 teraz odpočítať od zisku?

Minulý rok si neurobila správne, § 19, ods.4 ZoDP je pripočitateľnou položkou nezaplatená provízia fyzickej osobe.
Lila
20.01.06,06:12
Myslím, že toto sa už netýka roka 2005, v r. 2004 bol nesprávne určený základ dane.
Ja by som to do DP r. 2005 neuviedla.

Pre ondrejvla: Ako ste to mysleli, že to bolo správne, veď išlo o právnickú osobu??????
ondrejvla
20.01.06,09:27
Ospravedlňujem sa, môj pohľad bol nie Fyzická a Právnická osoba, ale neuhradené záväzky v sústave JÚ a PÚ, neprečítala som si dokonale zadanie otázky.
pre Lila : už som to opravila, ďakujem za upozornenie.
Kristina27
20.01.06,10:13
Ďakujem za odpovede. Minulý rok /2004/ som poškodila len sebe a tento rok /2005/ to neuvediem do základu dane. Aby mi to nikto nemusel vytýkať. Išlo len o 3700,--.