Daggmar
14.09.11,12:44
Pozdravujem dievčatá :)
Ak dvaja konatelia maju sro-A platca dph a tí istí založia podobnú sro-B neplatca dph ide o spriaznené osoby? Tieto firmy majú medzi sebou obchody (väčšinou )... bude treba pri predaji tovaru medzi nimi posudzovať ich cenu a prípadne trhovú? Nie je mi to velmi jasné , vdaka.
JAJA11
14.09.11,10:49
Pozdravujem dievčatá :)
Ak dvaja konatelia maju sro-A platca dph a tí istí založia podobnú sro-B neplatca dph ide o spriaznené osoby? Tieto firmy majú medzi sebou obchody (väčšinou )... bude treba pri predaji tovaru medzi nimi posudzovať ich cenu a prípadne trhovú? Nie je mi to velmi jasné , vdaka.

podľa mňa ide o spriaznené osoby, dávala by som si pozor pri vystavovaní faktúr, aby ceny faktúrované medzi nimi boli obvyklé a neboli nižšie ako ceny pre iných nezávislých odberateľov ;)
Daggmar
14.09.11,10:53
Jaja pekne dakujem. Problem je ale vtom ze ziadny iny odberatelia nie su, je to kvoli dph .... nakup z EU sroA, predaj tuzemsko z A do B :D
alessi
14.09.11,10:59
to naco je to dobre tak komplikovame?
JAJA11
14.09.11,11:34
Jaja pekne dakujem. Problem je ale vtom ze ziadny iny odberatelia nie su, je to kvoli dph .... nakup z EU sroA, predaj tuzemsko z A do B :D

Myslím, že ak sa to vyfaktúruje v cene akej to bolo nadobudnuté + nejaké režijné náklady, nebude mať DÚ s tým problém. Pokiaľ sa jedná o čistý obchod so skutočným tovarom, tak by problém nemal byť. Daňový úrad zaujíma predovšetkým, či sa tým konaním nepripravil štát o DPH. Ak si firmy splnia všetky povinnosti voči štátu, myslím, že by nemal byť problém.
Ale aj tak nerozumiem v čom je to výhodné. DPH sa neobíde :o
Daggmar
14.09.11,12:27
Fakturuje sa to vtej cene + 5%rezia, dph neobides ale mas nadmerny odpocet ...dakujem.
skaspa
14.09.11,12:44
Fakturuje sa to vtej cene + 5%rezia, dph neobides ale mas nadmerny odpocet ...dakujem.
s.r.o. A platiteľ DPH kúpi toavar za 100 Eur bez DPH od platiteľa v ČR - ide o samozdanenie, takže DPH na vstupe aj na výstupe je 20 Eur - výsledok teda voči štátnemu rozpočtu 0 Eur

potom s.r.o. A platiteľ DPH predá s.r.o. B neplatiteľovi za 105 Eur + DPH 21 Eur - potom máš len 21 Eur na výstupe

a kde ti ten nadmerný odpočet vznikne?:confused:
Daggmar
14.09.11,12:45
kupene sluzby v tuzemsku ....
marjankaj
14.09.11,13:10
kupene sluzby v tuzemsku ....

Tak sa mi zdá, že tá spoločnosť A je prudko zisková.:rolleyes: