tomasjuve
14.09.11,13:26
mam takyto problem, byvam v prenajme ( bez zmluvy) iba na obdobie nejakych dvoch mesiacov , pricom som si nevybavoval prechodny pobyt. Potrebujem od statnej institucie aby mi nieco dorucila ( je tam podmienka do vlastnych ruk) ergo ako sa mam zapisat teraz ako odosielatel ked chcem aby mi dosla posta na adresu mojho prenajmu?

pripadne je nejaka moznost aby som si mohol osobne vyzdvihnut ked bude vyhotoveny predmet zasielkyy?

daju sa kolky naspat zamenit za peniaze?
Mgr.Shrek
14.09.11,11:31
Ak ti majú niečo doručiť do vlastných rúk, tak im oznám adresu na doručovanie, kam ti to potom pošlú. Resp. si to vyzdvihneš na príslušnej pošte v lehote 18 dní od oznámenia o uložení zásielky na pošte. To o kolkoch neviem
Stefan2005
14.09.11,11:52
....daju sa kolky naspat zamenit za peniaze?

Určite sa budú dať - ministerstvo financií pripravuje rušenie kolkov, len treba počkať...

"Ministerstvo financií chce pritom umožniť občanom, aby mohli nepoužité kolky aj odpredať. "Od 1. apríla 2012 do konca marca 2013 sa navrhuje upraviť aj možnosť odkupovania kolkových známok prostredníctvom Slovenskej pošty, a.s." uvádza rezort v návrhu. "
citované zo: http://www.financeportal.eu/2011/06/07/pouzivanie-kolkov-straca-zmysel-ministerstvo-ich-chce-rusit/
Mária27
14.09.11,12:23
mam takyto problem, byvam v prenajme ( bez zmluvy) iba na obdobie nejakych dvoch mesiacov , pricom som si nevybavoval prechodny pobyt. Potrebujem od statnej institucie aby mi nieco dorucila ( je tam podmienka do vlastnych ruk) ergo ako sa mam zapisat teraz ako odosielatel ked chcem aby mi dosla posta na adresu mojho prenajmu?

pripadne je nejaka moznost aby som si mohol osobne vyzdvihnut ked bude vyhotoveny predmet zasielkyy?


Ak si u niekoho a nemáš meno na schránke, je dobre dať do adresy pod tvoje meno aj meno majiteľa bytu , napr. "u Ružičkových".

Zásielka sa dá poslať na tvoje meno aj na hociktorú presne určenú poštu, kde namiesto čísla priečinku napíšeš POSTE RESTANTE. Tam majú vždy jedno okienko, kde také zásielky vydávajú na občiansky preukaz.
Chobot
14.09.11,12:27
mam takyto problem, byvam v prenajme ( bez zmluvy) iba na obdobie nejakych dvoch mesiacov , pricom som si nevybavoval prechodny pobyt. Potrebujem od statnej institucie aby mi nieco dorucila ( je tam podmienka do vlastnych ruk) ergo ako sa mam zapisat teraz ako odosielatel ked chcem aby mi dosla posta na adresu mojho prenajmu?

pripadne je nejaka moznost aby som si mohol osobne vyzdvihnut ked bude vyhotoveny predmet zasielkyy?

To je problém - pretože ak si to necháš zaslať na súčasnú adresu, tak ti to pošta nevydá - ty si úplne iná osoba, než čo bude uvedené na zásielke. Tam bude úplne iná adresa, než máš v dokladoch. Takže pošta ti to nevydá.

Treba si to nechať poslať na adresu trvalého pobytu a prípadne splnomocniť niekoho na prevzatie zásielky.


daju sa kolky naspat zamenit za peniaze?

Aké kolky? Eurové či korunové? Korunové si môžeš zarámovať na stenu. Eurové teraz neporiešiš, jedine predať na inzerát niekomu, kto ich teraz potrebuje. Ja som raz mal 20 kusov 1000 SKK kolkov, tak som išiel ráno na dopravný inšpektorát a tam som ich na chodbe "strelil" takým, čo prehlasovali auto. Kto nepotreboval doklad o kúpe, ten kúpil.

Alebo si počkať, a ak schvália novelu zákona o kolkových známkach, tak tie budú od 1.1.2013 zrušené a bude možné ich vrátiť štátu cez Slovenskú poštu od 1.1.2013.

http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-135869?prefixFile=m_

http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-135872?prefixFile=m_
Mária27
14.09.11,12:43
Pošta vydá zásielku adresátovi aj vtedy, keď sa jej adresa nezhoduje s jeho trvalým alebo prechodným pobytom.

Z poštových podmienok

19.8. SP z predloženého dokladu totožnosti overuje meno, priezvisko a adresu a porovná ich s údajmi na zásielke. Pri splnomocnených osobách overuje SP údaje definované v splnomocnení alebo preukaze splnomocnenca.

20.3. Ak preberá zásielku adresát, ktorého trvalé alebo prechodné bydlisko sa nezhoduje s odovzdacím miestom uvedeným na zásielke, alebo ak predloží preukaz totožnosti ktorý neobsahuje adresné údaje, k podpisu pripíše poznámku: „Adresát osobne“.
tomasjuve
14.09.11,13:52
Ak si u niekoho a nemáš meno na schránke, je dobre dať do adresy pod tvoje meno aj meno majiteľa bytu , napr. "u Ružičkových".

Zásielka sa dá poslať na tvoje meno aj na hociktorú presne určenú poštu, kde namiesto čísla priečinku napíšeš POSTE RESTANTE. Tam majú vždy jedno okienko, kde také zásielky vydávajú na občiansky preukaz.

keby som si to dal odoslat na presne urcenu postu ako budem infoormovany o doruceni zasielky,? lebo pravdepodobne ak mi pride nejaka informacia o doruceni postou tiez tam budem musiet riesit tu adresu
Mária27
14.09.11,13:56
keby som si to dal odoslat na presne urcenu postu ako budem infoormovany o doruceni zasielky,? lebo pravdepodobne ak mi pride nejaka informacia o doruceni postou tiez tam budem musiet riesit tu adresu
Nebudeš informovaný, musíš sa tam chodiť pýtať. Toto môžeš využiť aj v cudzine.


6.2.7. Poste restante

Adresát má právo dohodnúť sa s odosielateľom, aby mu zásielku adresoval na ktorúkoľvek poštu.
Odosielateľ v tomto prípade uvedie v adrese za označením adresáta údaj poste restante, doplnený PSČ a názvom dohodnutej pošty, podľa nasledujúceho vzoru:

Ján Veľký
poste restante
974 11 Banská Bystrica

SP takto označenú zásielku nedoručuje, ani neoznamuje adresátovi jej príchod. Adresát si môže zásielku prevziať pri priehradke danej pošty po preukázaní totožnosti.
Zásielka je uložená na pošte počas plynutia odbernej lehoty, po jej uplynutí je vrátená odosielateľovi.