muzina
14.09.11,13:29
Dobry den, chcela by som sa spytat, mama je zamestnana a ma zrazky zo mzdy od exekutorov vo vyske 250,-Eur, jej zdravotny stav je vsak velmi zly a mala by ist dlhodobo na Pn, ale boji sa ze ak jej tuto sumu stiahnu z marodky, nič jej nezostane, chcem sa spytat, či jej budu exekutory stahovat tak vela,alebo sa to pri poberani PN nejak meni, ďakujem Ivana
kačenka
14.09.11,11:46
Dobry den, chcela by som sa spytat, mama je zamestnana a ma zrazky zo mzdy od exekutorov vo vyske 250,-Eur, jej zdravotny stav je vsak velmi zly a mala by ist dlhodobo na Pn, ale boji sa ze ak jej tuto sumu stiahnu z marodky, nič jej nezostane, chcem sa spytat, či jej budu exekutory stahovat tak vela,alebo sa to pri poberani PN nejak meni, ďakujem Ivana

ja som mala tiež takéhoto zamestnanca, čo bol dlhodobo PN a náš právnik mi napísal pre spoločnosť, čo vynáha pohľadávku, že pracovník je dlhodobo PN, tak mu nie je možné robiť zrážky zo mzdy a keď sa vráti do zamestnania, tak mu budú ďalej zrážky vkonávané. všetko bolo OK, ani z PN mu nikto nič nesťahoval. Len je potrebné skutočnosť - čiže PN oznámiť exekútorovi prípl. inej spoločnosti, ktorá pohľadávku vymáha.
muzina
15.09.11,05:10
ďakujem, za radu, avšak problem bude asi v tom že mama priamo z PN ide do dôchodku, ten jej vychadza od februara, ale tu bude dostavat sumu 230,-Eur, tak dufam, že jej nechaju aspon životné minimum. ďakujem
Marta V
08.11.11,10:12
Dobrý deň, prosím Vás, máte niekto skúsenosti so zrážaním príspevkov za odbory? Chcela by som sa opýtať, či sa zráža príspevok z odstupného a z odchodného. Ďakujem