jojohilo
14.09.11,16:45
Pozdravujem,

internet ma pri hľadaní posielal na nezmyselné odkazy, preto by som sa s vami rád poradil o jednej veci - aká právna forma je vhodná pre hudobnú skupinu? Samozrejme z toho vyplýva aj otázka registrácie na príslušných úradoch atď...

Pôvodne som dostal ako tip neziskovú organizáciu, no samotná činnosť (koncerty, príp. nahrávanie albumov) sama o sebe odporuje slovu "nezisková". Rád by som totiž riešil zoskupenie ako jeden celok, keďže momentálne sa zmluvy riešia vždy s jednotlivými členmi. (násobne viac administratívy, podpisovania a asi poznáte podobné byrokratické radosti) Ideálny stav by bol taký, keby za skupinu mohli vystupovať v jej mene poverené osoby, ktoré by riešili všetky záležitosti za celok.

Vopred vďaka za rady.
svetlik
14.09.11,15:15
sro, aj ked hudobna skupina nebude sro-ckou, ta bude len za skupinu dojednavat vsetky veci.
Economic
14.09.11,15:20
Aj podľa mňa jednoznačne sro. Dá sa teraz založiť za veľmi slušnú cenu pri využití elektronického podania do OR.
domenico.office
15.09.11,06:58
Nedávno sme sa so synom bavili o tejto veci, tiež má kapelu a dospeli sme k tomu, že s.r.o.
sroservis
15.09.11,20:25
Ak už riešite komerčné záležitosti, môžete to riešiť buď uzavretím obvyklnej mandátnej zmluvy s manažérom (ktorý by zastupoval na základe samostatne uzavretej zmluvy každého člena skupiny) alebo ak si chcete komerčné veci riešiť sami len jednoduchšie tak založením s.r.o., v ktorej budú mať členovia kapely dohodnuté podiely (vklady do zákl. imania), podobne to majú nap. Horkýže ...

Predmet podnikania s.r.o. by zrejme mohla byť vydavateľská činnosť (zahŕňa aj nakladanie s výsledkami tvorivej aut. činnosti), Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí, Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov).

Pekný deň.