Xantypa
14.09.11,18:57
Chcela by som Vás poprosiť o radu ako zaradiť učiteľku špeciálnej MŠ. Má nasledovné vzdelanie:
Katolícka univerzita v Ružomberku – pedagogická fakulta – špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých v študijnom odbore špeciálna pedagogika – ukončené bc. v roku 2009
v súčasnosti študuje mgr. štúdium - ukončiť ho má v r. 2012
Prosím, poraďte mi.
Ďakujem.
brontosaurus
14.09.11,18:49
Či je kvalifikovaná alebo nie, rieši vyhláška 437/2009 Z.z.
No, neviem čo bola prasná náplň jej štúdia, ale z názvu odboru nie je badať že by jej štúdium bolo zamerané na učiteľstvo pre deti predškolského veku. Má síce špeciálnu pedagogiku, ale pravdepodobne nie ako učiteľka pre MŠ.
Čiže keby bola braná ako nekvalifikovaná na túto konkrétnu prácu, mala by byť zaradená do 8 platovej triedy.
Xantypa
14.09.11,19:33
Presne tak. Ja som to tiež pozerala v kvalifik.predpokladoch, ale vzdelanie má asi iba "všeobecné", myslím že všeobecnú špeciálnu pedagogiku, nie je tam napísané že sa jedná o predškolskú, aj keď je to špeciálna pedagogika. Tiež si myslím, že je nekvalifikovaná. Nemôžem jej dať aspoň 9PT z toho dôvodu, že v súčasnosti študuje MGR.? Bola by VŠ II.stupňa - nekvalifikovaná. Ďakujem.
brontosaurus
14.09.11,20:36
Presne tak. Ja som to tiež pozerala v kvalifik.predpokladoch, ale vzdelanie má asi iba "všeobecné", myslím že všeobecnú špeciálnu pedagogiku, nie je tam napísané že sa jedná o predškolskú, aj keď je to špeciálna pedagogika. Tiež si myslím, že je nekvalifikovaná. Nemôžem jej dať aspoň 9PT z toho dôvodu, že v súčasnosti študuje MGR.? Bola by VŠ II.stupňa - nekvalifikovaná. Ďakujem.

Aj keď už pokračuje ďalej v magisterskom štúdiu, do 9 PT môže ísť až keď to štúdium dokončí, skôr nie. Ráta sa len dokončené štúdium.
Xantypa
14.09.11,21:09
Niekde som čítala (zajtra pozriem presné číslo §), že už počas štúdia ju môžem považovať ako keby štúdium mala ukončené. Či mýlim sa? Zajtra to určite kuknem a ešte napíšem. Dobrú noc.
brontosaurus
15.09.11,07:46
Niekde som čítala (zajtra pozriem presné číslo §), že už počas štúdia ju môžem považovať ako keby štúdium mala ukončené. Či mýlim sa? Zajtra to určite kuknem a ešte napíšem. Dobrú noc.

No, podľa mňa to zákon neumožňuje. Ale nechám si tiež v tomto poradiť. Mám kamarátku čo nastúpila učiť Slovenský jazyk na jednu dedinskú školu už počas štúdia v 3. či 4. ročníku, lebo nevedeli nikoho zohnať a ona potrebovala peniaze na štúdium, ale bola tam ako nekvalifikované. Riaditeľ školy má možnosť prijať aj niekoho takého čo ešte nie je plne kvalifikovaný, ale študuje a je predpoklad že tu prácu zvládne a už má na ňu aj isté predpoklady a v krátkej dobe sa stane plne kvalifikovaným. Oni na túto pozíciu nevedeli nikoho zohnať, tak to dočasne riešili takýmto spôsobom, ale nemalo by to byť pravidlom.