Erika686
15.09.11,07:43
Chcem sa vas opytat, ci existuje nejaka "norma", ktora predpisuje pocet deti v triede na jednu ucitelku v MS.
Ide o to, ze v nasej dedine je jedna skolka, je tam riaditelka jedna ucitelka (samozrejme upratovacka a kucharka).
je to mala skolka, kde doteraz chodilo tak max. 15 deti od 3 rokov a deti sa ani nedelili do skupin. No v tomto sk. r. riaditelka nabrala asi 10 deti vo veku 2,5 r., cize maju 23 deti. Ucitelka sa strieda s riaditelkou, raz je jedna doobeda, potom druha poobede.
Den vyzera asi tak, ze vacsina tych malych vkuse prereve, nehovoriac o tom, ze su tam aj predskolaci, ktorych treba pripravovat do skoly.
Minule som prisla pre syna a deti dirigovala ta upratovacka, lebo riaditelka evidentne nezvladala, nestihala tych malych, ked sa po olovrante umyvali a ti vacsi sa uz rozchadzali do triedy...
Tak ako to je? Mne sa nezda, ze moze efektivne prebehnut den v skolke, ved ine naroky maju 5-6r. deti a ine 2,5 r....
zdenka131
15.09.11,06:13
Počty detí v triede MŠ:

- 20 v triede pre tri až štvorročné deti,
- 21 v triede pre štyri až päťročné deti,
- 22 v triede pre päť až šesťročné deti,
- 21 v triede pre tri až šesťročné deti.

http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1865
marjankaj
15.09.11,06:28
Počty detí v triede MŠ:

- 20 v triede pre tri až štvorročné deti,
- 21 v triede pre štyri až päťročné deti,
- 22 v triede pre päť až šesťročné deti,
- 21 v triede pre tri až šesťročné deti.

A koľko je pre desať až trojročných detí?:---
Erika686
15.09.11,07:54
Cize ucitelka musi zvladat tolko deti v jednej triede aj s takym vekovym rozdielom....no...klobuk dole.
Ja som myslela, ze pri takom pocte a zlozeni sa uz musia deti delit do skupin.
Darica
15.09.11,08:39
No neviem, či je to v poriadku, jedno dieťa, ktoré nastupuje 2, 5 ročné a nedovrší v tomto roku 3 roky, sa ráta za 2 deti.Čiže počet detí pravdepodobne presahuje počet 21 detí ( aj keby žiadala o výnimku - navýšenie počtu o 2_3 deti)
Možno je potrebné, vyžiadať si ďalšiu silu k takému počtu detí, ( hlavne, ak vidíte, že učiteľky situáciu evidentne nezvládajú a deti vo veku rok pred ZŠ riadi upratovačka, aj keď si myslím, že každý začiatok s takýmito malými deťmi je veľmi ťažký) pretože na zriadenie 2 tried, asi nemá dostatok detí.
Aj keď neviem, či je to možné, 3 učiteľky pracujú v triede namä 2 ročných detí.