vladinko533
15.09.11,08:22
dobry den.koncom aprila 2002som podpisal pracovnu zmluvu so zamestnavatelom na dobu urcitu platnu od 1.5.2002na 6.mesiacov so skusobnou dobou 3.mesiace.nejakym nedopatrenim sa stalo ze sa na to zabudlo a ja v tej firme pracujem dodnes.som vobec nejak pravne viazany s tymto zamestnavatelom?keby som chcel odist z firmy co mam urobit?mozem odist zo dna na den?na zaklade akeho paragrafu?musim to oznamit aj pisomne?...alebo musim dat vypoved?na zaklade akeho paragrafu?vyplatia mi mzdu?alebo musim dat riadnu vypoved tj.dvojmesacnu? dakujem
bubkoch
15.09.11,06:30
tym ze si prvy den po skonceni doby urcitej nastupil s vedomím zamestnavatela do prace, tvoja zmlua sa automaticky zmenila na dobu neurcitu ...

ZP:
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone pr áce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
drobeceva
15.09.11,06:32
dobry den.koncom aprila 2002som podpisal pracovnu zmluvu so zamestnavatelom na dobu urcitu platnu od 1.5.2002na 6.mesiacov so skusobnou dobou 3.mesiace.nejakym nedopatrenim sa stalo ze sa na to zabudlo a ja v tej firme pracujem dodnes.som vobec nejak pravne viazany s tymto zamestnavatelom?keby som chcel odist z firmy co mam urobit?mozem odist zo dna na den?na zaklade akeho paragrafu?musim to oznamit aj pisomne?...alebo musim dat vypoved?na zaklade akeho paragrafu?vyplatia mi mzdu?alebo musim dat riadnu vypoved tj.dvojmesacnu? dakujem

ak je to tak, že Ti nič nepreložili k podpisu po uplynutí doby určitej, pracovný pomer sa automaticky zmenil na dobu neurčitú.
Ak chceš odísť z firmy, musíš sa buď dohodnúť so zamestnávateľom a odísť dohodou, alebo napíš výpoveď - podľa ZP par. 67-dvojmesačná výpoveď. Ak máš odrobené, mzdu sú povinný vyplatiť.
terezamaria
15.09.11,06:34
dobry den.koncom aprila 2002som podpisal pracovnu zmluvu so zamestnavatelom na dobu urcitu platnu od 1.5.2002na 6.mesiacov so skusobnou dobou 3.mesiace.nejakym nedopatrenim sa stalo ze sa na to zabudlo a ja v tej firme pracujem dodnes.som vobec nejak pravne viazany s tymto zamestnavatelom?keby som chcel odist z firmy co mam urobit?mozem odist zo dna na den?na zaklade akeho paragrafu?musim to oznamit aj pisomne?...alebo musim dat vypoved?na zaklade akeho paragrafu?vyplatia mi mzdu?alebo musim dat riadnu vypoved tj.dvojmesacnu? dakujem

Pokiaľ zamestnávateľ po skončení doby určitej nič nepodnikol, prešiel si automaticky na dobu neurčitú.

Pokiaľ budeš chcieť odísť, buď dohodou, teda že zamestnávateľ bude súhlasiť s Tvojím odchodom podľa § 60 ZP k dátumu, aký si požiadaš alebo si musíš dať výpoveď.