vevsz
15.09.11,09:32
Dobrý deň,

myslím že mám veľmi špecifickú situáciu a chcem vedieť či môžem štúdiom na SŠ získať to že nebudem platiť odvody resp. budem platiť menej. Je to na mňa veľa a teraz som dostala možnosť študovať. Podotýkam, že už jedno štúdium ukončené mám. Takže je možné, že ak sa prihlásim sa SŠ tak odvody do sociálnej poisťovne mi zaniknú a budem platiť len minimálny základ do ZP ?!

Dúfam, že to tak bude možné a moja situácia sa trošku zlepší. Prosím poradte.

Vopred veľmi pekne d´akujem:)
veronikasad
15.09.11,07:34
Dobrý deň,

myslím že mám veľmi špecifickú situáciu a chcem vedieť či môžem štúdiom na SŠ získať to že nebudem platiť odvody resp. budem platiť menej. Je to na mňa veľa a teraz som dostala možnosť študovať. Podotýkam, že už jedno štúdium ukončené mám. Takže je možné, že ak sa prihlásim sa SŠ tak odvody do sociálnej poisťovne mi zaniknú a budem platiť len minimálny základ do ZP ?!

Dúfam, že to tak bude možné a moja situácia sa trošku zlepší. Prosím poradte.

Vopred veľmi pekne d´akujem:)
Ak si prekročila príjem povinného platitela odvodov do SP, odvody ti "nezaniknú". "Zaniknú" len počas zrušenej alebo prerušenej živnosti. Ak ju znovuobnovíš, budú pokračovať ...
vevsz
15.09.11,10:04
Ďakujem teda si ma veľmi nepotešila :) ale aspoň viem aká je realita.. škoda :) Tak ostáva mi len platiť..