macicka
16.09.11,07:03
Dobrý deň,

neviem, či sa pýtam v správnej téme, možno ma odporučíte inam, ale prosím Vás, začíname rozbiehať predaj veterinárnych prístrojov /takých menších/ na Slovensku. Máme sro, dokonca už je z nej aj plátca DPH. Teraz sa chcem spýtať, táto firma bude tie prístroje nakupovať od výrobcov z Číny, kde oni dávajú 1ročnú záruku.
Lenže pokiaľ viem, na Slovensku je 2ročná záruka. Vzťahuje sa to aj na takéto prípady? Musím dať kupujúcemu ja 2ročnú záruku, ked od výrobcu dostanem iba 1ročnú? Pls, aký zákon to presne hovorí?

Ďakujem moc.
jelalim
16.09.11,05:22
Ak budeš predávať konečnému spotrebíteľovi musíš poskytnúť 2 ročnú záruku.
macicka
16.09.11,06:27
Ak budeš predávať konečnému spotrebíteľovi musíš poskytnúť 2 ročnú záruku.
čiže keby som to predávala nejakému ďalšiemu obchodníkovi, tak tomu môžem dať aj ročnú záruku a keď to predám Jožkovi Mrkvičkovi resp. nejakému veterinárovi, ktorý to bude využívať pri výkone svojho povolania tak tam treba 2roky záruku? dobre som to pochopila? ďakujem
Inuška
16.09.11,07:40
Ak má veterinár živnosť /čo samozrejme musí mať/ a predávaš mu ho na firmu s IČO-m, tak sa váš zmluvný vzťah riadi Obchodným zákonníkom a záručnú lehotu môžeš skrátiť tak ako udáva výrobca.
spynfo
16.09.11,07:55
Da sa vyrobcovi v odberatelskych podmienkach dohodnut napr.zaruka 25 mesiacov? Co, ak zakaznik pride so zavadou v posledny den zaruky? Kurier +servis = dalsi mesiac?
Dubak2000
16.09.11,10:18
Odpoved je myslim celkom jasna. Pre koncoveho zakaznika/sukromnu osobu je dane ze zaruka je 2 roky a nemoze sa znizit. Ak je spotrebitelom firma resp. niekto kto ma ICO tak je to dohodou a moze byt rok. Ake podmienky ma dohodnute predajca s vyrobcom nikoho okrem nich nezaujima. A myslim ze casto je nakupna cena z Ciny tak 20-30 % predajnej takze predajca aj ked vyrobok vymeni stale netrati. Ale to bude rozne podla toho o co sa jedna.